Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Aki szedett antipszichotikumot...

Aki szedett antipszichotikumot depresszióra és elhagyta, majd hónapokkal később fogyasztott kábítószert, az újra felborította a neurotranszmitter szintjét? Vagy itt megint több dolog együttes hatása kell, hogy kiváltása a depressziót?

Figyelt kérdés
Csak érdekel a téma, hogy szervezet utána hogyan reagál a dolgokra. Valakinek valami tapasztalata ezzel?

2023. jún. 23. 22:26
 1/8 anonim ***** válasza:
86%

Ne haragudj, de ha leirnam a farmakodinamikajat meg kinetikajat ezeknek a szereknek, amik nem is biztos hogy tisztak, igy en sem tudok tutit mondani.


A masik, hogy mar a 2. mondatomat nem ertened, a szakszavakat.


Kezdjuk ott egy tesztkent, tudod mi az a VMAT? Dopamine-norepinephrine kapcsolata?

2023. jún. 24. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%
Én viszonylag jól értem a szakmai szöveget is. Ha leírnád, örülnék.
2023. jún. 24. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nem tudom, de szívesen utánajárok, ezért van a kérdésem!

Köszönöm!

2023. jún. 24. 07:05
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Oke, ez hosszu lesz, majd ha lesz idom, akkor leirom de nem teljesen reszletesen mert az mar egy disszertacio lehetne.


Meg en is utana nezek hogy ne irjak felre, mert nekem sincs minden azert a fejemben.


Ahogy egy orvosnak sem.


Csak ok meg lustak meg buszkek tovabbkepezni magukat mert az o tudasuk csillog es villog messze az univerzum legvegen is ugy mint a nap nekunk. - Egy orvostol

2023. jún. 24. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mentálisan instabil embereknek a tudatmódosító szerek fogyasztása ellenjavallott. Hagyatkozz arra amit a kezelőorvos felírt!
2023. jún. 25. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szedése közben is fogyasztottam, most elhagyás után is fogyasztok xd nem igazán tudom mire gondolsz, de nem igazán érzek semmi különbséget, max annyi, hogy újra erősebb lett az alvászavarom.
2023. jún. 28. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Ha jól tudom, nem tanácsos a kettőt együtt használni, mert könnyen szerotonin szindróma alakulhat ki.
2023. jún. 28. 16:18
 8/8 anonim ***** válasza:
Fűnél, vagy nem olyan intenzív, nem szerotoninra ható drogok nem okoznak szerotonin szindrómát. De pl az MDMA+antidepresszáns már igen, 2 éve majdnem belehaltam. De az is antidepresszáns, az antipszihotikum kicsit más tészta.
2023. jún. 28. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!