Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan kezeljem a félelmem?

Hogyan kezeljem a félelmem?

Figyelt kérdés

Bipoláris vagyok, posstraumatikus stresz zavarom van és kevert szorongásos és depresziós zavar. Mindentől félek. Minden jövöbeli eseménytől, az emberektől, félek, hogy mindenki engem néz, rólam beszél, kritizál és nevet rajtam, nem merek emberekkel találkozni ismerkedés céljából, ma felszálltam egy tömegközlekedési eszközre és bepánikoltam az emberektől, hogy bántani fognak.


Úgy érzem, hogy a félelmem egyre nő. Szedem a pszichiátriai gyógyszerem és jövőhónapban lesz pszichológusom is. Addig tudna valaki jó tanácsal szolgálni?



2023. jún. 24. 15:39
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarom lehordani a pszichologusokat, de bipolarisra max a depresszios idoszakra alkalmasak. De nem mind.


A pszichologusok is specializaltak. Nincs "altalanos pszichologus".


Valaki parkapcsolat, skizofren, depresszio, tanulas, palyakezdes krizis, gyasz meg ilyenek kezelesre alkalmasak.


Ezt megnezheted a foglaljorvost.hu oldalon.


Egyebkent szemelyes velemeny, de ne felj a benzodiazepinektol (Xanax, Rivotril peldaul).


Sokan allitjak rafuggsz meg rakattansz es meghalsz ha lejossz rola, de ez altalanos tevhit akik utana sem neznek a dolgoknak.


En 8 mg Rivotriltol lettem depresszio mentes kb. 80%-ban, de hosszu tavon erzekeny lettem ra, mert volt egy tuladagolasom mas gyogyszerekkel. Azota szinte minden gyogyszerre erzekeny a gyomrom.


Egyik nap letettem 1 eve, es semmi bajom nem volt, es nincs is. Talaltunk mas gyogyszert a depressziomra. Igaz nem jobbat. Aztan visszatertem ra 4mg-ra.


Emellett szedtem 4 - 6mg xanaxot egy nap.


Kezeles-rezisztens depresszios vagyok, szoval az altalanos antidepresszansok nem hatnak, hanem inkabb ilyen antiepileptikumok mint amit gondolom te is szedsz: lamotrigine.


Jelenleg: Rivotril, Xanax es lamotrigine.


De neked nem artana a depersszios idoben valami antidepresszans, pl 75 - 150 mg venlafaxine - 2 - 3 het es jobban leszel.


Garantalom a javaslatom.

2023. jún. 29. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Volt lamotrigin. Allergiás vagyok ra. Vakaróztam, kiütéseim lettek és fájdalmas hólyagok. Az antidepik mint a paroxat, mirzaten és dulodet nem válltak be. Azoknak is súlyos mellékhatásaik lettek.


Jelenleg van napi 0,75 frontin, 300 depakin és antidepinek 300 aurorix. Ezzel próbálkoznak, de eddig nem találták meg a megfelelő gyógyszert.


Tegnap olyan szomorú lettem, hogy annyira sírtam, hogy nem kaptam levegőt, aztán pánikrohamom lett, lebénult a kezem, reszkettem, a földön vergődtem, fulladtam... Aztán bevettem 1 mg frontint és nutellás pilóta tallért ettem, hogy az édesség és a frontin hátha segít. Segített. A frontintól szédelegtem és még el is tudtam aludni. Ilyen bőgés után álltalában egész éjjel ébren szoktam lenni mert nem bírom abbahagyni.

2023. jún. 29. 04:30

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!