Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Úgy érzem, a barátnőm Depressz...

Úgy érzem, a barátnőm Depressziós,esetenként szorong.Mit tehetek érte?

Figyelt kérdés

7. Hónapja vagyok vele,amikor megismertem nem látszott rajta ,hogy szomorú,vagy éppen "beteg" lenne.Említette,hogy volt kapcsolataiban sok rosszat kapott amik közül néhány dolog traumaként érte,mivel elvettek tőle mindent amit szeretett.ő pedig amúgy is érzékeny,de csúnyán átverték,és bántották.Tudom mik történtek vele,de nem hittem,hogy ez valóban kimutatkozik rajta ilyen erősen.Mondta,hogy sokszor ingadozik a hangulata,és szomorú lesz könnyen,mindentől.Ekkor még nem tudtam ez mit jelent.


Elkezdtem megtapasztalni. Nincs bizalma egyáltalán.Nem mondja ,de tudom ,hallom a hangjából,hogy ha nem érek rá vele találkozni,mert közbe jön valami,hallom rajta ,hogy ideges lesz,majd szomorú,és utána egész nap érzem rajta,hogy próbálja kideríteni,hogy nem-e hazudok ,vagy le akarom rázni.

Multkor ,amikor mentem tőle haza, sírva fakadt,mert azt érezte,hogy mivan,ha többé nem jövök vissza.Nagyon nehezen vigasztaltam meg. Előjöttek olyanok,hogy a munkája ,ideje ,és az anyagiak miatt,az életét lényegében feleslegesnek érzi. Ilyenkor egész nap kedvtelen,és sokszor sír,vagy feszülté válik,és kétségbe esetté. Ezek ,a semmiből bukkanak fel nála. Szeretnék segíteni neki,megvigasztalni,de nem vagyok jó a vigaszban. Zavarba jövök,és semmi értelmeset nem tudok mondani.

Nekem kezd ez az egész inkább nem pillanatnyi hangulatingadozásnak tünni,hanem depressziónak.Valójában,állandóan benne van,csak vannak pillanatai,amikor elterelődik a figyelme,de amint egyedűl marad a gondolataival,kezdődik.

Gyakran azt veszem észre,hogy a külsejével sem elégdetett,hiába dícsérem meg.

Aggódok érte,hogy újra kárt tesz magában,mint régen. Vagy hogy nem vagyok elég ,hogy boldoggá tegyem.Járt egy ideig szihológushoz,de azt mondta,hogy nem segít neki,de javulni fog. Ő most azt érzi,hogy jól van,de valójában nem.


Mit csináljak.?


2023. jún. 24. 23:13
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Fuss
2023. jún. 24. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Tipikus gyerekes viselkedés a barátnőd részéről, majd kinövi. A kérdés az lehetne inkább, hogy te ezt az egészet megszeretnéd-e várni?
2023. jún. 24. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nem gyerekes ,és nem futok. Exe verte.Elvette a pénzét.Kirugatta a munkahelyéről.Szétcsalta,és fenyegette,aztán úgy szabadúlt meg tőle,hogy feljelentette, amiután a srác követte és terrorizálta.

2x próbált önygilkos lenni. A kérdésem az volt,hogy segítsek rajta.Mert én tudom mik voltak,és megértem.Látom,hogy rosszul van,és bizalmatlan. Apám is depressziós volt, de ő végűl helyre jött,mert anyám segített rajta.

Én nem futok el,és aki ezt megtenné az szégyelje magát szerintem.

2023. jún. 25. 07:55
 4/7 A kérdező kommentje:
A traumát,meg a depressziót, nem lehet kinőni.Figyelmeztetett erre.Eleinte azt hittem túloz,de ahogy megismertem,már értek mindent,és én nem az a pasi vagyok,aki igér fűt fát,aztán jaj lelépek ,hogy nekem könnyebb legyen :l
2023. jún. 25. 07:57
 5/7 Csődtömeg. válasza:

Tipikus.Ha a férfinak van baja akkor ,sajnálni kell,meg pátyolgatni,meg szemét nők,hogy sose hallgatják meg őket, ha meg a nő van rosszúl, esetleg komoly baja van és elmondja , válasz a férfiaktól : gyerekes/ hisztis / nincs baja, csak megjött. Szerintem,ha segíteni szeretnél,ne itt keresd a választ :),mivel max bele fognak állni mindenbe is.

Annyit tehetek az ügyért,hogy én is sokáig depresszióval küzdöttem,de párom sose figyelt oda. Ugyebár, ha elmondtam mi a baj,jöttek ezek amiket leírtam az imént :).

Ha segiteni akarsz neki semmi más dolgod nincs ,mint meghallgatod,esetleg érezteted vele,hogy tudod,hogy nehéz neki,és nincs jól.Eleterelheted a figyelmét is akár azzal,hogy elmondasz te magad által átélt rosz élményeket. Próbálj a fejével gondolkozni. Sír ha elmész,mert fél,hogy átvered,és többé nem láthat.Ez annyit jelent,hogy ragaszkodik hozzád,de mivel már átverték, fél,hogy megismétlődik.Egyszerűen még mielött elszomorodna ,tudasd vele,higy megyek szivem,de ne aggódj,nemsokára újra ittleszek.Menj a probléma elé.Ha magadtól mondod ezeket,megnyugszik,mielött felzaklatná bármi. Ha feleslegesnek érzi az életét, amit én nagyon átérzek,mert annó 0 -24 ben melóztam,azért hogy ÉLEHSSEK.. és kb a mi értelme van szintnél voltam,de a barátaim emlékeztettek,hogy de, van miért.Te is tedd ezt. Idővel,meggyógyul.

2023. jún. 25. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Kipróbálom ezeket.Nagyon shit vagyok vigaszban.😅Tudom,hogy ragaszkodik,és pont eztért szeretem,mert amúgy meg nagyon kis őszinte,meg nagyon tud szeretni.Törődik velem,nem úgy ,mint az előzők. (Igen,van gáz tapasztalatom) csak nehezen beszélek ha látom,higy baj van ,mert apa depis volt és megkérdeztem mi a baja és olyan rossz volt ahogy csak ült ott és megkért,hogy menjek el. Sose tanultam meg, hogy kezelmjem😑
2023. jún. 25. 08:19
 7/7 Csődtömeg. válasza:

Érdekes az emberi felfogás. Ha valami nem hibátlan,vagy elromlik ,vagy számukra nem "komfortos" akkor ahelyett,hogy megjavítanák,inkább kidobják,vagy lecserélik 🙂.

Attól,hogy a kérdező barátnője lelkileg nincs jól,teljesen érthető okok miatt,attól még nem el kell hagyni,meg futni, hanem pl segíteni kéne. Főleg,hogy elmondta a kérdezőnek ezek szerint ismerkedéskor,higy priblémai vannak.Nem árúlt zsákban macskát. A kérdező,ennek ellenére szereti,és jól teszi,ha segíteni akar ahelyett,hogy észleli a nehézséget,és elfut,vagy lenézi.

Kezdem érteni,miért is olyan "bonyolultak ,és bizalmatlanok" a nők,amikor a bajban, ahogy látom,ottvannak hagyva.

Ami a kérdést illeti. Ezek mulandó dolgok.A taruma,depresszió,bizalom/önbizalom hiány. Ezekkel nem született,hanem ezek okozott károk. Te mint pasi, neked a "dolgod" mind ezt megcáfolni,hogy ha a pasik undorítóan bántak vele, nem lesz bizalma hip hop, mivel gondolom,te is pasi vagy.

Az utolsó válaszoló,egész értelmesen fogalmazta meg,hogy tudsz a dolgok elébe menni.Én ezt csak kibővíteném.🙂


Ne hagyd,hogy elérje azt az állapotot,amikor már szomorú. Tudod,hogy miért az,tudod ,hogy mitől az.Ha előre látod,hogy ijjj..nem lesz megelégedve a megjelenésével,akkor ne várd meg,még így törtébik,ganem dicsérd meg, mielőtt ő eldönthetné ,higy nem tetszik magának. A dicséreted önbizalmat fog neki adni,és nem fogja azt gondolni,higy biztos csak azért mindod,higy megvígasztald,hiszen még minden "oké" ugyhogy nem vigasztalod.

Ez a módszer,mindenre érvényes. Ne várd meg,hogy belemenjen,hisz csókot se csak az esküvőn adsz neki,bókot se csak akkor mondj, ha éppen kell☺️. Ez nem nehéz lényegében. Folyamatosan,éreztesd vele az ellenkezőjét,mint amiket gondolni szokott,és akkor nem tud majd belefolyni. Idővel,pedig ha nem kerül bele a bajos gondolatokba,egyszerűen elkezdi elfelejteni. Ne emlékeztesd rá. Idővel megszokja,hogy minden rendben,és megnyugszik

2023. jún. 26. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!