Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehetséges, hogy a szociális...

Lehetséges, hogy a szociális ingerek hiányától zsugorodik az agy?

Figyelt kérdés
Alapból szorongós és félős ember vagyok, aki 5 éve nem lépett kapcsolatba semmilyen emberrel, csak a kis tanyáján éli a mindennapjait. Ennek káros hatását érzem, minden bajom előjött, de nem mertem emberek közé menni. Feledékeny, állandóan fáradt, gyenge, nehezebben tanuló stb lettem. Mit tehetnék, hogy javítsak magamon, és ismerkedhessek emberekkel?

2023. jún. 25. 10:19
 1/6 anonim válasza:
100%
Szia!(Én is hasonló cipőben járok) A szorongás rengeteg dologra képes az emberi szervezetben. Az összes amit leírtál, annak a tünete. Szerintem, ha már ennyire eleszkalálódott a helyzet, akkor mindenképp egy szakembert keresnék fel. Ő biztosan tud neked segíteni.
2023. jún. 25. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

If you dont use it, you lose it, tartja a közmondás. Ez a tudás mellett a szociális skillekre is igaz.

Mondjuk ha 5 éve csak ott tanyázol, biztos, hogy hiányzik a sok hülye? Minél több embert megismersz, annál jobbnak fog tűnni az a tanya.

2023. jún. 25. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
33%
Hogy nem esett meg le a makkod a sok recsito?
2023. jún. 25. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
Nincs összefüggés a kettő között
2023. jún. 25. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Engem az érdekel, hogy így jól érzed magad? Mert akkor amúgy mi a gond?
2023. jún. 25. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Senior Séf ***** válasza:
Ezzel az a gond, utolsó, hogy az ember társas lény. Nem véletlenül verődött hordába, mert így érezte jól magát, és így volt BIZTONSÁGBAN. És ez a kulcsszó. A társadalomból kivetett (vagy kivetődött ember tudat alatt folyamatos félelemben él. Nem érzi biztonságban magát. Ez pedig egy folyamatos stresszforrás, ami iszonyatos károkat okoz az emberben.
2023. jún. 26. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!