Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Xanaxot meg más nyugtatókat...

Xanaxot meg más nyugtatókat sokan szednek? Hogy kerülhető el hogy valaki az élete egy rossz időszakában rá szokjon?

Figyelt kérdés
2023. júl. 2. 08:01
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
57%
Úgy, hogy nem egyből a gyógyszerhez nyúl és időben felkeres egy pszichológust vagy valamilyen önfejlesztést csinál, de ez attól is függ milyen ez a "rossz" időszak, mik a problémák stb. Erre a kérdésre sok féle válasz létezik. Jó lenne tudni, hogy mi az alap probléma.
2023. júl. 2. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 qborka ***** válasza:
65%

Szerintem nagyon sokan szedhetnek,szinte naponta látok a járdán eldobva kiürült Xanax-os leveleket 😥


Szomorú,hogy ez a gyógyszer legális,egyéb készítmények fogyasztását pedig a törvény bűnteti.

2023. júl. 2. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
64%

Nagyon nem mindegy, hogy miért kell szedni.


Vannak akik pánik betegek és ezzel jobban tudják venni a minnenapi akadályokat, mint nélküle.

Nekik nehéz leszokni róla. Nem is tudom, hogy lehet-e egyáltalán helyettesíteni, mert a rivotril is ugyan ez a kaptafa.


Én is szedtem egy időben frontint, abból is a leggyengébbet felezve. Azt mondta az orvosom, hogy ez nem olyan mennyiség, hogy hozzá tudjak szokni. Hát én egy hónap után már éreztem, hogy közel a függőség és letettem. Utána max alkalmanket nyúltam hozzá. Én mondjuk csak azért szedtem, mert a szteroid mentalisan hazavagott(a szokásosnal erősebb szorongás, középsúlyos depressziós epizód és nem is tudtam aludni se normálisan).


Egyébként meg igen, rengetegen szedik.

2023. júl. 2. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
De kik írkáljak fel ezeket? Vényköteles gyógyszer. Úgy hallottam háziorvos is felírja. Pl az hogy teheti meg? Ha van egy szakvelemény arra fel tudja írni?
2023. júl. 2. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
46%

4-es(3-as vagyok)

Nekem pszichiáter írta fel.

Egyik szomszédomnak meg a háziorvos irja fel, de évente egyszer neki is el kell mennie pszichiáterhez a javaslat miatt.

Más szakorvos nem igazán ír fel ilyeneket. Azért nem írhat fel bárki bármilyen gyógyszert.

2023. júl. 2. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
67%

Haziorvos is siman felírja, nem csak a pszichiater. A benzok mergek, en 15 evig szedtem, eleg is volt. Teljesen tonkreteszi az embert.

Tomegesen szedik az emberek, na de az alkoholizmus is tomeges, szoval ez nem lehet mervado.

Elsovel ertek egyet, inkabb pszichologushoz kell fordulni. Sajnos nekem nem volt ennyi eszem annak idejen.

2023. júl. 2. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem ezeknek a tablettáknak a szedésével a világ élvonalába tartozunk. Úgy lehetne elkerülni a függőséget ha a problémákat kiváltó ok megszüntetésén dolgozna az ember és nem egyből a gyógyszerek után nyúlna. A gyógyszer nem oldja meg magát a problémát, viszont egy olyan folyamatot indít el ami az ember számára nem előnyös. Sajnos az orvosnak is az a leggyorsabb/legegyszerűbb megoldás ha nem kérdez a pácienstől csak a kezébe nyom egy receptet.
2023. júl. 2. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
81%
A függőséget úgy lehet elkerülni, ha az emberek kiegyensúlyozottak. Ez ma Magyarországon még mindig luxus. Ha nem benzó, akkor szerencsejáték, alkohol, cigi, drogok, energiaital, internet és közösségi média, van még ezer más dolog, amire rá lehet függni.
2023. júl. 2. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
46%
Csak az előírt adagban, és ideig szedd. A rászokás azzal szokott indulni, hogy minden kis kellemetlenségre bekapod, vagy az előírt adagot megemeled.
2023. júl. 2. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
32%
8as mondja a legjobban
2023. júl. 2. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!