Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen mentális betegségre...

Milyen mentális betegségre utalhat ez a viselkedés?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Eléggé kétségbe esett vagyok, ugyanis a rokonom csinál néha furcsa dolgokat. Ülünk az asztalnál aztán egyszer csak önkívüli állapotba kerül, elkezd hangosan hümmögni és úgy néz ránk mintha nem is ismerne minket. Volt rá eset hogy elkezdett így viselkedni, én közben leraktam egy tárgyamat az asztalra, ő pedig felkapta és elkezdte mutogatni másnak hogy mégis mi ez. Őszintén szólva nem tudom mit lehetne tenni, milyen orvoshoz érdemes elvinni őt?

Ilyenkor bármit is csinálunk, például próbáljuk nyugtatgatni, nem veszi észre, amíg tart neki ez az állapot. Aztán mintha semmi se történt volna, folytat mindent ugyanúgy mint előtte.

És ezt nem csak közösségben csinálja, volt hogy a szobában hallottam, ahogy hümmög.

Valakivel történt hasonló dolog?


2023. júl. 2. 08:21
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
A leírás alapján a szóban forgó rokonnál bármiféle felismerhető ok nélkül, visszatérő jelleggel rövid ideig tartó tudatzavar lép fel, amelyhez sztereotip magatartás (hümmögés) társul. Esetleg parciális epilepsziás roham? Érdemes lenne pszichiáterrel, ill. neurológussal megnézetni, mert az ilyen tünetek mögött akár súlyos szervi megbetegedés (stroke, agydaganat) is lehet.
2023. júl. 2. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!