Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehet valahogyan az idegrendsz...

Lehet valahogyan az idegrendszert erősíteni?

Figyelt kérdés

Gyermekkoromban sok trauma ért. Felnőttként fokozott megterhelés hatására annyira kimerülök és kikészülök, hogy konkrétan "idegösszeroppanást" kapok.

Kimerült leszek, elkezd remegni a szemhéjam, kezem. Bármikor elsírom magam. Nem tudom visszatartani.


Próbáltam a milgammát. Ettől elmúlt a remegésem, de még mindig nem vagyok terhelhető.


Mit lehet ezzel kezdeni?


2023. júl. 2. 18:15
 1/8 hosszúhajú ***** válasza:
56%
magnézium és b6 van sok amibe egybe van vonva a kettő. a b tabletták amik erre ( is ) jók, és a magnézium az az elemek közül ami ezt a célt ( is ) szolgálja.
2023. júl. 2. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
65%
Ha férfi vagy akkor ajánlom az edzőtermi edzést. Egy xar nap után sokat segít, még ha nehezen is áll neki az ember. Jó kis boldogsaghormon löket van egy jó edzes után. Plusz hormonálisan is jó.
2023. júl. 2. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
86%

Ha feldolgozatlan és esetleg részben nem is tudatosult traumák okozzák a feszült és labilis idegállapotodat, akkor a javulás főként a traumák utólagos lelki feldolgozásától remélhető. Ebben szükség esetén pszichoterapeuta is segíthet neked.

Egy másik lehetőség a sport, ami nemcsak fizikailag, hanem lelkileg is megerősít. Saját tapasztalatom alapján nagyon tudom ajánlani a napi rendszerességgel végzett kocogást vagy esetleg úszást. Nem kell erőltetni, a lényeg a rendszerességen van. Néhány hét után már érzehető a hangulat javulása és a lelki instabilitás csökkenése.

2023. júl. 2. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
82%
Egészséges életmód, sport, elég alvás.
2023. júl. 2. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
79%
Vallás,sport.
2023. júl. 2. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
88%
Sikerélmények átélése olyan dolgokban, hobbikban amiket szeretsz amikben kiteljesedhetsz, utazás is nagyon jó, én random most vittem el tíz idegen embert egy kirándulásra és nagyon jól sikerült végül, előtte szorongtam hetekig aztán ott meg már simán ment és ezek csak erősebbé tesznek, ki kell lépni a komfortzónából
2023. júl. 2. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
B vitamin komplexum szedése erôsiti az idegeket!
2023. júl. 2. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szedhetsz te bármit, a lelki okokat kell megkeresni, rendbe tenni.
2023. júl. 5. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!