Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Dührohamok ellen?

Dührohamok ellen?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Régóta dührohamok kínoznak, a legapróbb dolog is képes kiváltani. Van valakinek hasonló problémája és esetleg bevállt gyógyszere? Illetve tudnátok Pécsen ezzel foglalkozó pszichiátert írni?


Köszönöm a segítő válaszokat!



2023. júl. 3. 17:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
31%

Sport ami levezeti.


Vagy tanuld meg uralni, de elvileg sem a legjobb, mert attól még nem vezeted le. Szóval a kettőt kombinálva inkább.


Könyvolvasástól nem hiszem, hogy levezetnéd a benned lévő feszültséget, szóval mindenképp valami olyan irány kéne, ami lefáraszt.

2023. júl. 3. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
51%

Háziorvos ad beutalót, amennyiben indokolt.


Maga a dühroham még nem tünet, valami áll a háttérben.

Pl kiszolgáltatott helyzetben vagy, esetleg tehetetlennek érzed magad, valami frusztrál, esetleg van valami más érzelem amit nem tudsz megélni és rendesen kifejezni...


Az ilyen helyeztek megoldására meg általában terápia kell, a gyógyszert emellé írják fel, de önmagában az nem fogja megoldani a problémát, max elnyomja az érzelmeket.

2023. júl. 3. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Futok rendszeresen,meg járok jógára. De nem sokat ér. Valójában semmit. Mindig fáradt vagyok, a rohamok nagyon lefárasztanak. A dokim teheteten. Már átmentünk minden antidepresszánsson,hangulatstabilizátoron, szorongásoldón.
2023. júl. 3. 17:38
 4/16 A kérdező kommentje:
20 éve kezelnek. Jártam terápiára is,de itt tartok.
2023. júl. 3. 17:39
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Meddig jártál folyamatosan ugyanahhoz a terapeutához?
2023. júl. 3. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Neurológiára küldtek már ezzel? EEG, koponya CT, MRI vizsgálatot végeztek már?
2023. júl. 3. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
0%

miért kéne koponya CT egy 20 éve fennálló dühkezelési problémához?


aki agresszív annak nem szervi elváltozása van, már bocs

ott mentálisan okozza valami

2023. júl. 3. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Nekem az antidepresszans erre is jo. No vagyok, gyerekkorom ota a borderline eloszor feltuno tunete a duhroham, sajat targyaim tonkretetele, impulzivitas volt. Nagyban csokkent. Mar elore latom kivulrol, es igyekszem beszelni rola, hogy most ez es emiatt bazi duhos vagyok. Hosszutavon szedem a gyogyszert, nagyon sokat segit.
2023. júl. 3. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Lassan növő, jóindulatú daganat (pl. osteoma, meningeoma), esetleg ciszta okozhat személyiségváltozást, ha "jó helyen" jelenik meg. Ennek tényleg kicsi az esélye, de ha hosszú időn keresztül fennálló, kezelésre nem reagáló indulatkezelési probléma esetén nem ártana kizárni ezt a lehetőséget. De így távolból nem akarok okoskodni.
2023. júl. 3. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
[A #9-ben a #7 által írtakra válaszoltam.]
2023. júl. 3. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!