Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Valakinek alakult már ki drog...

Valakinek alakult már ki drog használat miatt skizofrénia?

Figyelt kérdés
Mik voltak a bevezető tünetek? Gyógyszerekkel lehetett enyhíteni?

2023. júl. 4. 18:35
 1/4 anonim ***** válasza:
81%

Nálam talán akkor kezdődött a dolog, amikor jó harminc éve a seregben elkezdtem füves cigit szívni. Az egyik alkalommal úgy éreztem, hogy a levegő kristállyá változott és ebbe vagyok bezárva. A cigi hatása másnapra elmúlt, de ez után is hetekig kristályosodott levegő volt körülöttem. Letettem a spanglit (azóta se fogyasztok semmilyen szert), de éjszakánként delíriumaim voltak, amire másnap nem emlékeztem. Leszerelés után kaptam meg az első paranoia diagnózist. Utána is voltak furcsa dolgok, pl. időnként "filmszakadásaim" voltak (vannak?), ezért pl. azóta se merek volánhoz ülni. Egy időben úgy éreztem, hogy egy antennával besugároznak és ezzel befolyásolni tudják a hangulatomat és a gondolkodásomat, ezért évekig egy alufólia gubóban aludtam. Máskor hónapokig meg voltam győződve, hogy gyilkos vagyok, de aztán elmúlt. Váltakozva voltak olyan időszakok, amikor normális voltam és olyanok, amikor borzasztó rossz volt a hangulatom és téveszméken rágódtam. Mindeközben diplomát szereztem és keményen melóztam. Végül 15 éve egy alkalommal nagyon elgurult a gyógyszerem és akkor kaptam skizoaffektív zavar diagnózist.

Most rendesen szedem a gyógyszerem és kösz, jól vagyok.

2023. júl. 4. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
7%
Szerintem fordítva van. Skizofréniás hajlamosabb drogot fogyasztani.
2023. júl. 8. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen, unokatestvéremnél. Tinédzser korában kipróbálta a drogot (azt nem tudjuk, milyet és hány alkalommal), és nála sajnos előjött a skizofrénia, azóta is mentális beteg. Most harminc éves és nem képes önálló életet élni, folyamatosan felügyelni kell. Téveszméi, paranoiás gondolatai szoktak lenni és dühkitörései.
2023. júl. 15. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Igen, sajnos néha előfordul. De úgy tudom, bizonyos szerek meg segíthetnek rajta, de nem tudom (lsd).
2023. szept. 7. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!