Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Psyhoszomatikus fáradtsággal...

Psyhoszomatikus fáradtsággal mit kezdjek?

Figyelt kérdés

Szelemileg túlhajtottam magam fizikai munkavégzés alatt, mindeközben az állandó muunkatársamra szörnyen haragudtam és hiába kiabáltam le a korpát a hajáról, leszarta, ennek következtében csak gyűlt bennem a düh. Ez idén februárban történt. Aztán közlekedési balesetet szenvedtünk az ő hibájából, ennek folytán a főnök kijelentette hogy a céges kocsit kizárólag én vezethetem. Korábban én magam vállaltam hogy vezetek, csak az az agyalágyult ne veszélyeztessen, szóval nem kellett volna hogy befossak, sőt, nekem gyakorlatilag vezetésből áll az életem, de mégis ettől a pillanattól felborult a mentális egészségem.

Egyikl napról a másikra immunis lettem a kávéra, szörnyű fáradtságérzetem van napközben, de olyannyira hogy egy tök light-os nap után is képes vagyok elaludni a volánnál vezetés közben. Szóval nem vicc!

A munkabéli koncentrációval nincs gond, de amint lankad a figyelmem, vagy pár percig valami monotonná válik, egész egyszerűen elbóbiskolnék.

Korábban SOHA nem aludtam délután, most viszont muszáj, mert nem hat semmi.

Reggelente előfordul hogy miközben a kávémat iszom, nyomkodom a telefont, elpilledek kávéval a számban, anélkül hogy lenyelném vagy kifolyna. Ezek ilyen pillanattól 2-3 percekig tartanak.

Orvoshoz ezzel nem megyek, mert Narkolepsziásnak titulálnak azonnal, elveszik a jogsim, elvesztem az állásom, stb.

34 éves vagyok, férfi és ez NEM Narkolepszia, mert nem váratlan időkben alszom el, beszélgetés közben meg hasonlók.

Visszatérve a témára: Voltam szabin is, kialudtam magam mint állat, napi 10 órákat 2 hétig. Eközben munkahelyet is váltotam, hogy stresszmentes legyen a meló. Meg is szűnt a stressz, de az aluszékonyságom megmaradt.

Attól a ponttól mikor minden felelősség a volt munkahelyemen engem terhelt, felborult minden és nem tudom hogy álljak vissza az az előtti állapotba. Hipnózisra gondoltam, de nem hiszek az ilyesmiben.

Kéne egy újra boot-olás, vagy nem tudom...


Tanácsra lene szükségem, mi tévő legyek?


A cinikusok, humorzsákok kíméljenek legyenek kedvesek!



2023. júl. 10. 17:00
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Azért egy belgyógyászati kivizsgálás nem ártana. Cukorbetegséggel is lehetnek ilyen tüneteid, vagy pajzsmirigy gondokkal, ez csak 2 gyors tipp volt az 1000-ből ami még lehet.


Pszichés fáradtság nem ilyet szokott kifejezetten okozni amit te írsz. Inkább aluszékonyság, és az sem azt takarja, hogy nap közben elbóbiskolsz. Inkább azt, hogy 12 órát alszol, de azzal is ugyanolyan fáradtnak érzed magad, mint aki 2-őt aludt.


Szerintem annyira tág, hogy mi bajod lehet, hogy kár tippeket írni.

Én ezt kivizsgáltatnám orvosilag, ha belszervi okokat kizárják akkor jöhet a pszichés nyomozás.

2023. júl. 10. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ! Ilyen eszembe se jutott, mert olyan hirtelen jött az összes tünet, radásul egyszerre, hogy nem is volt kétséges az oka.

Holnap pont délután rendel a dokim. Beugrom hozzá.

2023. júl. 11. 20:22

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!