Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit gondoltok a Golgotavirág...

Mit gondoltok a Golgotavirág kivonatok hatásosak szorongásra, pánikbetegságre?

Figyelt kérdés
Próbálta már valaki??
2023. júl. 12. 07:47
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Pénzkidobás az összes ilyen növényi “csodaszer” pánik esetén.
2023. júl. 12. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Köszi, csak reménykedtem hogy valakinek már használt...

Esetleg már te is átéltél pár pámikrohamot és tapasztalalatból mondod?

2023. júl. 12. 15:41
 3/17 anonim ***** válasza:

Nekem hasznos volt, kevésbé szorongtam (mert egyébként altalános szorongásom van és elég durva, illetve panikrohamok), szerintem próbáld ki, nincs veszítenivalód. Az elalavás is könnyebben ment, illetve, nem ébredtem meg állandóan. Ezt este vettem be, de egyébként mellett szedtem rózsagyökeret (ezt a hangulatingadozásaimra) is.

Nagyon hasznos szorongásra a kamillatea is, a benne lévő apigeninnek egész komoly nyugtató hatása van a kutatások szerint, a benzodiazepin-receptorokra hat az agyban, de azért mérföldekkel biztonságosabb, mintha benzó gyógyszert szednél, mert a kamillateara nem fogsz rászokni.

Hasznos még a levendula is, van már kapszulában (lavekan), szintén sok kutatás foglalkozik a hatásával, és bizonyítottan hatásos, viszont szintén biztonságos és nem okoz függőséget.

Egyébként ha úgy indulok munkába,hogy tudom, aznap fontos feladatok várnak, vagy sok tressz fog érni, Nervenpflege tablettát veszek be (rossmann, dm, patikák), ez szintén gyógynövényes, macskagyökér nagyrészt, meg egyén nyugtató hatású füvek (pl. komló), de nem álmosít, csak picit nyugodtabban viselem a dolgokat és. kevésbé húzom fel magam, vagy nem kapok pánikrohamot.

Szóval nagyon sok minden van, amit kipróbálhatsz, valami biztos bejön.

Egyébként érdemes lenne kideríteni, miért szorongsz ennyire, mitől alakult ki a pánikbetegség, mert ennek mindig van oka, szóval egy pszicbológus is jó lenne, na meg naponta valamilyen relaxáció.

Sok sikert!

2023. júl. 12. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Elnézést a sok elírásért, utcán vagyok, süt a Nap és nem láttam :)


[link]

[link]

[link]

2023. júl. 12. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
49%

4-es, a világért sem szeretnélek megsérteni, de azért a Szendinél már nem bírtam ki, hogy ne kelljen felhívjam rá a figyelmed, hogy ő a közveszélyes kategóriát képviseli. Megkérlek szépen, hogy ide tőle ne linkelj, köszönöm


[link]


Csemegézz értelmes tanulmányok között, aztán döntsd el. Mondjuk én meglehetősen mulatságosnak tartom, amikor valaki elhiszi, hogy ezek pánikrohamokra jók lehetnek :D Ezek enyhe szorongásra vannak. A pánik az nem enyhe, az a szorongás final bossa, oda már nehézfegyverzet kell, nem csúzli, papírgalacsinokkal megtöltve. Egyébként a golgotavirág sem épp veszélytelen.


Én annak idején, mikor súlyos insomnián volt, súlyos szorongással, olykor pánikrohamokkal, a kezdetek kezdetekor először nyilván kipróbáltam az összes ilyen hülyeséget. Hát mint szarnak a pofon, de tökre sok pénzt el lehet velük égetni. Ha nagy a baj, akkor ezek semmit nem fognak segíteni. Egy megfelelő antidepresszáns sokkal jobb.

2023. júl. 12. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

És, hogy érzékeltessem Szendi hogyan manipulálja az embereket


"A golgotavirág hatékonynak bizonyult a GAD kezelésében, azzal a plusz haszonnal, hogy ellentétben az oxazepam nevű szorongáscsökkentő gyógyszerrel, csak elvétve gyakorol negatív hatást az illető munkaképességére. [xxi] Ambuláns sebészeti ellátásban részesülő betegeknél a golgotavirágot sokszor használják a műtét előtti szorongás csökkentésére, mivel altató hatással nem bír. [xxii]"


Az Oxazepam nálunk nem használt szer, és egyébként is minden értelmes ember tudja, hogy akit szorongáscsökkentő benzokra tesznek (tehát nem midazolamra pl., ami alvásra való), annál a szedáció egy olyan mellékhatás, ami heteken belül el fog múlni, és az a normális, ha 2-3 hét pl. alprazolam használat után már nem érzel álmosságot, szedációt, lassultságot. Ezen kívül azokat sem kell(ene) hosszútávon szedni, csak és kizárólag addig szabadna szorongásos zavarokra benzokat adni, amíg kialakul az antidepresszáns hatása, és onnantól a benzot fokozatosan el kell hagyni. Szendi messzeföldön híres arról, hogy gyógyszerellenes, nem ritkán csúsztat, olykor egyenesen hazudik is. Nem véletlenül szokták azzal vádolni, hogy szcientológus, amit persze kategórikusan tagad, de azért hülyék nem vagyunk. Amelyik állatnak 4 lába van, szőrös, és még ugat is, az minden bizonnyal kutya. ;) A pszichiátria ellenessége 1:1-ben a szcientológiai szólamokat zengeti állandóan, mazsoláz, csúsztat.


Nem véletlenül lett már laposföld-díj jelölt is, idézem


"Szendi Gábor

“A tudomány megállapításainak következetes félremagyarázásáért, valamint a saját üzletének és termékének propagálásáért a Covid világjárvány teremtette helyzetet kihasználva.”


Hogy hol az anyagi érdek azt a logikádra bízom, bár nem nehéz, csak a szokásos, ha az oldalán kinyitod a szemed olyan 120 vitaminos, ilyen-olyan étrendkiegészítő hirdetését láthatod. Hát persze, hogy a gyócer az nagyon rósz, valakiknek el kell adni azt a sok szart.

2023. júl. 12. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Igen, tisztában vagyok vele, hogy Szendi megosztó, a szorongásoldásra alkalmas cuccok felsorolása miatt linkeltem, nyilván mindenki eldönti, mi merre, de az lenne a legjobb, ha mindenki magának keresgélne cikkeket a neten.

Sajnálom, hogy nálad semmit sem segítettek a növényi szerek, de ez nem jelenti azt, hogy másnak sem fognak. A gyógynövények, szerintem személyfüggő, mennyire hatnak, vagy nem hatnak. Valakinek az antidepresszánsok sem hatnak, valakinek meg bejön egyik-másik gyógynövény.


Az orbáncfüvet pl. külföldön simán a pszichiáter javasolja enyhe-, középsúlyos depressziós betegeknek. A rózsagyökérrel kapcsolatban is nagyon jókat lehet olvasni, leginkább külföldi oldalakon, bár nyilván itt sem azokat kell elolvasni, amelyek épp árulják is ezeket a termékeket, hanem inkább orvosi oldalakat, vagy ahol kutatások eredményeit írják le. Engem elég komoly depresszióból szedett ki a rózsagyökér, és biztos, hogy ez hatott, mert amikor abbahagytam, kb. 1 hét múlva újra kezdődtek a hangulatingadozásaim, egyre durvábbak lettek, majd kikötöttem a depressziónál és abban kínlódtam hetekig. Újrakezdtem a rhodiolát, akkor lett egy egy még durvább hetem, majd kezdett jobb lenni.

Egyébként nemrég belefutottam egy videóba, amiben egy srác a rózsagyökeret hájpolja, és nyilvan nem kell neki elhinni mindent, de alatta a sok komment azt mutatja, hogy más is tapasztalta a hatását.


Egyébként abban egyetértek, hogy klinikai depresszió esetében a megfelelő antidepresszáns nagyon fontos, és hasznos (a legtöbb esetben), és igen, ha nagy a baj, akkor kell a gyógyszer. De akkor mindenképp terápiával együtt. Nálam a terápia + (egyelőre) gyógynövény fut.


Ahogy írod, a pánikroham a szorongás csúcsa, ha ezekkel a növényekkel én kicsit nyugodtabb vagyok, már kevesebbszer csúcsosodik pánikrohammá a szorongás. Ha már ott van a pánikroham, én légzéstechnikákkal nyugtatom meg magam, és ezzel elértem, hogy már csak nagyon ritkán fejlődnek olyan durva rohammá, amilyenekkel kezdtem a pályafutásomat 7 évvel ezelőtt.

2023. júl. 12. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Egyébként amit linkeltél, köszönöm, de ezeket már elolvastam.
2023. júl. 12. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

"Sajnálom, hogy nálad semmit sem segítettek a növényi szerek, de ez nem jelenti azt, hogy másnak sem fognak."


Az konszenzus róla az, hogy enyhe szorongásra akalmas, minden másra nem. Nem véletlenül. Számtalan kutatást végeztek vele, nem fog neked pánikbetegségre jó lenni, mert gyenge hozzá. Ez olyan, mint amikor egy ADHD-snak adsz mondjuk efedrint. Kimérhető lesz vele a javulás? Hogyne. Megoldást nyújt? Nem. Gyenge hozzá, lófax esti fénnyel.


Az én véleményem az, hogy aki 7 éven keresztül pánikbeteg, az nem volt épp sikeres annak a kezelésében. (és kérlek ezt ne vedd sértésnek, nem annak szánom). A pánikbetegség az egyik legjobban gyógyítható pszichiátriai zavar, nem akarok arcoskodni, de nekem amint komolyan vettem az orvosokat a témában 30nap kórházi kezelés után még volt pár rohamom 2-3 hónapig, aztán azóta nem. Mondjuk nálam elég furcsa volt a helyzet, mert több antidepi sem működött akkor, a clonazepamtól minden bajom volt, az alprazolam meg egyszerűen mint a tik-tak, iszonyatosan gyorsan alakította ki a toleranciát, így jött a nehézfegyverzet, olanzapine, ami egyébként a a gyógyszer rezisztens pánik zavarnál bevállt módszer. 2 hónap kezelés vele, és pszichoterápia nélkül elmúlt. A GAD-om maradt, de azon később a duloxetine segített is, és tádámm. Szedheted ezeket a lószarokat, lehet picit jobb lesz tőle, de megoldás nem lesz. 7 évig pánikbetegeskedni, hát én annál azért picit ambiciózusabb lennék a gyógyulás tekintetében. Sajnos a hazai pszichiátria elég gyenge lábakon áll, ezért kérlek ne vedd ezt magadra, elég nehéz itthon normális szakembert találni, aki nincs 20évvel lemaradva.

2023. júl. 12. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
A szendis oldalon a cikk amúgy egy külföldi cikk fordítása, nem a saját agyszüleménye. De igazad van, Szendi nagyon végletes, és sok a hülyesége, erősen szelektálandó az, amit ír, amivel nem mindenki van tisztában, szóval nem volt egy jó választás a gyakorikérdések oldalra linkelni.
2023. júl. 12. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!