Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy lehet megszabadulni egy...

Hogy lehet megszabadulni egy pszichopata férjtől?

Figyelt kérdés
Rendszesen, fél évente fizikailag bántalmaz, hiába az egyetemi végzettsége. Hét alkalommal tette meg eddig. Sajnos két gyereket nevelek vele és sajnos közös a lakás, ahonnan kizarólag anyagi érdekből nem hajlandó távozni. Sokszor hívtam rá rendőrt, több jegyzőkönyv készült róla. Nem akarom, hogy a gyerekeim felügyelje, ők is félnek tőle. Az egyiket egyszer rúgta, verte, agyrázkódása lett. A gyereket azért bántalmazta, mert hangosan csukta be a lépcsőházban a cipőtárolót.
2023. júl. 12. 12:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
8%
Kamu. Aki ennyire agyament, az nem felevente bantalmaz.amugy tessék szépen eladni a lakást felezni a lovet saját lábra állni és voila.
2023. júl. 12. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ez nem kamu. Minden szó igaz. Rendőri jegyzőkönyvek támasztják alá.
2023. júl. 12. 12:33
 3/11 A kérdező kommentje:
A gyerekeknek jó így, többnyire engem ver. A gyerekek nem akarnak költözni, 14 éve ez az otthonuk.
2023. júl. 12. 12:36
 4/11 anonim ***** válasza:
39%

#1, Hát nem tudom, hogy kamu-e, vannak tényleg elmeroggyant emberek.

Amúgy meg a rendőrök akkor miért nem csinálnak ezzel semmit? Én ezt nem akarom elhinni, apám rendőr, ha már ennyire elfajult a dolog, akkor már lépniük kellett volna és segíteni.

Amúgy nem tudsz elköltözni valami rokonhoz kis időre? Közben meg a férjedet kellene kirakni abból a házból.

2023. júl. 12. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
84%

#1 Nem kell lekamuzni mindent, amiről fingod sincs. Apám is hasonló habitusú volt, ő sem vert minket szarrá minden nap. Olykor-olykor elborult az agya és hasonló szintű "hibáktól", mint amit a kérdező is említ.


Miért nem tudsz szimplán csak kussolni, ha semmit nem tudsz az ilyen helyzetekről? Miért szólsz hozzá olyan témához, amiben konkrétan nullával egyenlő a tudásod?!

2023. júl. 12. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
79%
#4 Nah, ha rendőr az apukád, kérdezd már meg tőle pls., hogy az ilyen abúzív patkányokat hogy lehet eltávolítani a lakásból és a család életéből. Ez engem is érdekelne.
2023. júl. 12. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
53%
4-esnek fogalma nincs a magyar viszonylatokról. Az én javaslatom a következő, ha már a mentális egészség kategóriába írtad ki. Menj el tb-s pszichiáterhez (az ingyen van, a férjed se fog tudni róla, neki ne is mondd el, háziorvostól se kell beutalót kérni, de időpontot kell kérni a helyi pszichiátrián). Amikor elmész elmondod neki milyen helyzetben vagy. Nem azért mész oda, hogy a férjedet változtasd meg, hanem azért, hogy te magad ki tudj lépni ebből az élethelyzetből. Nyilván beszűkült állapotban vagy, nem látod még a kiutat. A gyógyszer elkezdése után még hetekig nem is javul az állapotod, de ha szerencséd van és jó gyógyszert kaptál akkor elkezd kitisztulni a fejed és addig megoldhatatlan helyzeteket is más perspektívában láthatsz. Az is lehet, hogy a férjedre is jó hatással lehetsz, de én azt gondolom ebből a kapcsolatból ki kell lépned. De ez még messze van, most ne azon gondolkodj, hogy hogyan menekülj, mert ehhez be vagy már szűkülve. Most azon gondolkodj, hogy összeszedd a gondolataid és mit mondasz el a pszichiáternek és esetleg mit nem.
2023. júl. 12. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Ha a lányod, vagy női rokonod ebbe a helyzetbe kerül, neki is ezt fogod tanácsolni?
2023. júl. 12. 13:22
 9/11 anonim ***** válasza:
57%
Ezt tőlem kérdezed? (7-es vagyok)
2023. júl. 12. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"Az is lehet, hogy a férjedre is jó hatással lehetsz"

Hát ez nagyon jó🤣🤣 öröm itt olvasgatni a sok okos kommentet

Szerinted aki veri a családját arra még lehet jó hatást gyakorolni?

2023. júl. 12. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!