Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Erről a gyászfeldolgozó...

Erről a gyászfeldolgozó módszerről ki hallott már? John W. James, Russel Friedman: Grief Recovery (Gyászfeldolgozás)

Figyelt kérdés

Hamarosan terápiában megpróbálkozom ezzel a módszerrel, és érdekelnének a tapasztalatok. Akár pszichológus/ pszichiáter szakember tapasztalata, aki tanulta és alkalmazta már (ha esetleg járnak ezen az oldalon), akár olyan ember véleménye, akinek segített.


Én annyit tudok róla, hogy Amerikából származó módszer a gyász feldolgozására, ami nálunk most van terjedőben. Esetleg magyarul megjelent már a szerzők könyve?


2010. okt. 13. 21:57
 1/2 anonim ***** válasza:
Hallottam róla, de sajnos közelebbit nem tudok. Én tegnap veszítettem el az édesapámat, és úgy érzem meg tudok bírkózni ezzel a fájdalommal. Tudod egy napot gondolkodtam azon, mit tettem meg érte a beteg ágyánál, és mi volt amit utólag megbántam.Összegeztem a dolgokat, és nyugodt a szívem, mert nem találtam hiányt. A búcsúztatása pedig nagyon bensőséges volt. Kívánom neked a sok-sok erőt, hogy minél hamarabb megkönnyebbüljön a lelked a szeretett személy elvesztése után.
2010. okt. 13. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm, és részvétem. Én is apukám vesztettem el, így sejtem, milyen nehéz lehet. Sajnos én úgy tapasztaltam (az én veszteségem két éve volt), hogy nem az elhunyt halálát közvetlenül követő napok a kritikusak. Akkor én még olyan sokkban voltam, hogy szinte fel sem fogtam semmit.
2010. okt. 13. 22:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!