Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Skizofréniában szenvedőkhöz...

Skizofréniában szenvedőkhöz intézem ezt a kérdést. Tapasztaltatok memóriazavart, koncentrálási nehézséget, mások beszédének nehezen történő megértését?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi, hogy volt-e olyan nálatok, hogy nem emlékeztetek mit csináltatok vagy nem tudtatok megjegyezni semmit. Lelassult a gondolkodásotok, nem tudtatok koncentrálni. Esetleg nem értettétek, hogy mit mondtak nektek.

2023. júl. 21. 19:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
76%
En csak nagyon kozelrol neztem vegig. Hiaba volt memoriazavara pl, nem hitte el. O azt hitte, mindenki hazudik, becsapja, o nem erzekelte a sajat erzekcsalodasait.
2023. júl. 21. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 mittudomen721 ***** válasza:

Velem egyszer fordult elo hogy nem ertettem mit mondanak pont most a napokban... az vissont tobbszor is hogy felreertettem mit mondanak az ilyen ketertelmi dolgoknal. De ez az utobbi sztem azert van mert nem igen beszelek senkivel egyedul elek stb.


Mondjuk epp lejovoben vagyok a xanaxrol lehet azert volt az elso dolog... csak ket honapig szedtem de cefetul vagyok/voltam az elhagyastol

2023. júl. 23. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
A skizofrenianak ez az egyik tunete. Regen 'dementia precox'-nak is neveztek, pont amiatt, mert a kognitiv funkciokat lerontja (a haluzason tul).
2023. júl. 23. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Istenem...

Volt skizofrén nagyon közeli rokonom. Azt tapasztalom évek óta, hogy periódusokban előjön nálam az, hogy nem emlékszem, hogy mit csináltam pár perce vagy mit mondtam, vagy mit írtam valakinek. Nem tudok koncentrálni, elfelejtek útvonalakat. Nem emlékszem melyik nap mit csináltam. Egyre butább vagyok.


Semmilyen téveszmém, semmilyen hallucinációm sincsen.


Valószínűleg akkor nálam is elő fog majd jönni.

2023. júl. 23. 22:18
 5/13 anonim ***** válasza:
Remelem nem, kedves kerdezo, de van egyfajta preskizofren allapot is, ami memorialeromlassal es hangulatzavarokkal jar, haluzas nelkul. En is aggodok emiatt, mert az en csaladomban is van skizo gyanus szemely (bar o sztem csak paranoid zavarban szenved).
2023. júl. 23. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Allitolag volt pszichiaternel es felrediagnosztizaltak skizofrennek. De soha nem szedett ra semmilyen gyogyszert, paranoid gondolatai meg mindig vannak, de haluzni nem haluzott tudtommal soha, epizodjai nincsenek. Memoriaja neki is rossz, foleg az utobbi evekben (50 ev alatti), meg nekem is kezd mostanaban. :/
2023. júl. 23. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Hangulatzavarom is van
2023. júl. 24. 05:40
 8/13 anonim ***** válasza:
Nem nagyon, bár ha rosszul aludtál, vagy leszedáltak, nem csoda, ha koncentrációd csökken néha... Vagy ha elvonják a figyelmed a tünetek, vagy hangokat hallasz. Ezek nem annyira a betegség tünetei. A skizók közel állnak az életképtelenséghez, nem dolgoznak, haluznak, esetleg teljesen elszigetelődnek a társadalomtól, magukban beszélnek, téveszméik vannak, stb.
2023. szept. 7. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

"A skizók közel állnak az életképtelenséghez, nem dolgoznak"


Ez egy káros stigma.

Pont azért van a pszichiátriai kezelés, hogy visszaintegrálhatóak legyenek a társadalomba.

Te sem lennél jó egészségügyis, remélem nem ott dolgozol...

2023. szept. 7. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
9-es, magam is ebben szenvedek, de úgy vélem, ez egy nagyon súlyos betegség, és sokan dolgozni is alig tudnak, és nem képesek önállóan élni. Még gyógyszerrel is. A gyógyszer az esetek 15-20%-ában egyáltalán nem is hat. Ezeken az embereken sokszor látszik a betegség. A kérdező arra gondolt, hogy gyógyszer nélkül skizofrén lehet-e, nem diagnosztizáltan.
2023. szept. 7. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!