Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek van olyan ember,...

Szerintetek van olyan ember, akinél elfogadható az öngyilkosság?

Figyelt kérdés
Csupán filozófia kérdés ez, nem tervezek semmi ilyesmit.
2023. júl. 22. 07:00
 1/7 anonim ***** válasza:
78%
Igen. Gyógyíthatatlan beteg, főleg nagy fájdalommal járó betegség esetén.
2023. júl. 22. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
85%
Minden embernek jogában áll rendelkezni a saját élete felett.
2023. júl. 22. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
68%
Persze
2023. júl. 22. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
54%

Az öngyilkosságnál senki nem kéri mástól a felhatalmazást, így a kérdés értelmetlen.

Én annak a híve vagyok, hogy mindenki maga rendelkezik az életével, a testével, így ha ki akar szállni a játékból, legyen ahhoz is joga. Csak azért, mert a globalizációval elterjedt ez a haláltól rettegő, azt mindenáron megakadályozni akaró felfogás, még ugyanúgy az élet velejárója.

Az persze szomorú, ha valaki pl mentális probléma/betegség miatt vet véget az életének, ugyanis sok esetben itt arról van szó, hogy nem kapták meg a megfelelő segítséget. Ilyen helyzetben nem a társadalom a hibás, hogy nem biztosít elég lehetőséget, de az nem megoldás, hogy erőszakkal visszatartunk valakit az öngyilkosságtól.

Ami számomra ok lehetne az öngyilkosságra: olyan szerzett testi fogyatékosság, ami megakadályoz abban, hogy az általam szeretett tevékenységeket végezzem, vagy amik hatására állandó ápolásra szorulnék. Olyan betegség, ami konstans fájdalmat okoz, vagy ismételten, hogy megakadályozza, hogy azzal foglalkozzak, amivel szeretek.

Az életminőség nekem fontosabb a puszta életbenmaradás helyett. Nem gond, ha más nem így érzi, de annyit elvárnék, hogy ahogy én sem ítélkezem felette, úgy ő se tegye felettem.

2023. júl. 22. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
3%

Amikor valaki pl. háborús bűnös vagy halálos beteg és emiatt objektíven nézve is csakis komoly szenvedés és halál vár rá, akkor érthető, ha ezt teszi. A legtöbb vallásban ez bűn, tehát a betegek számára nem kiút a szenvedésből. Aki viszont már enélkül is bűnös, annak szinte mindegy.

Én nem gondolom, hogy jogunkban állna rendelkezni az életünk felett. Tartozunk azoknak, akik felneveltek, szerettek, tanítottak és segítettek, hogy törekedjünk a teljes életre és ne adjuk fel.

2023. júl. 22. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem mindenki esetében elfogadható, habár szomorú dolog. Senki nem tartozik senkinek azzal, hogy szenved. A mentális betegségek ugyanolyan nagy szenvedést okozhatnak, mint a testiek. Mivel csak a saját agyunkban létezhetünk, sosem érezhetjük igazán, milyen poklot él át az az ember, aki a halált tartja az egyetlen kiútnak.
2023. júl. 22. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Igen van ilyen.
2023. aug. 5. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!