Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egy nagyon erős nárcisztikus...

Egy nagyon erős nárcisztikus emberen tud segíteni pszichológus?

Figyelt kérdés

Egy lány barátnőm nagyon durván az.

Extrémen gyerekes, és hiú. Ha valaki egy kis hibájával is szembesíti, azt ignorálja nem beszél vele. Utána még dobálózik rá rossz értelemben.


Aki ennyire nem bírja a kritikát azt ha szembesíti azzal a pszichológusa, hogy nárcisztikus az elfogadja vajon?


Szóval a kérdés egy nárcisztikus tudja egyáltalán magáról, hogy az? És ha valaki szembesíti akkor képes elfogadni?


Vagy ez egy ördögi kör?


2023. júl. 22. 18:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Tartott neki már tükröt valaki?
2023. júl. 22. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Aki tartott azzal általában megszakitja a kapcsolatot, mert nem hiszi hogy igazat beszél.

Hanem megsertodik rajta.


Ezért vagyok kíváncsi hogy egy pszichológus véleményére adnak e?


Már én is gondolkoztam hogy megszakitom a kapcsolatot vele, mert olyan mint aki nem akarja elfogadni az igazságot


Csak hát barátnők vagyunk

2023. júl. 22. 18:06
 3/11 anonim ***** válasza:
Ez szerintem nem olyan egyszerű, hogy a pszichológus egy olyan tekintély személy, akinek a véleményét a barátnőd elfogadja és megérti.
2023. júl. 22. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Csak azt hallja meg, amit meg akar hallani... Szerintem direktben nagyon nehéz segíteni...
2023. júl. 22. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

És hogy lehet akkor amúgy segíteni rajtuk?


Amúgy önként ment pszichológushoz, vagyis még 1 alkalma se volt, hétfőre van időpontja.


Én azt látom, hogy a környezetet is kikesziti, csak nem hiszi el, hogy ő hanem, hogy mindenki hülye körülötte


Sokan elfordultak és azt nyomja hogy ők a hibásak


De mindenki tudja hogy nem, és én is mondtam már neki de egyik fülén be másik ki

2023. júl. 22. 18:20
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Légy szíves fogadd el, hogy ha valakit gyermekesnek és hiúnak látsz, az nem feltétlenül nárcisztikus. Lehet, hogy egyszerűen csak gyerekes és hiú.

A nárcisztikus személyiségjegyek felismerése, illetve a nárcisztikus személyiségzavar diagnosztizálása a szakember dolga, aki ezt megtanulta az egyetemen, vizsgázott belőle és valamilyen klinikai gyakorlattal is rendelkezik.

A nárcizmus divatos téma mostanság, talán nem ok nélkül. (Érdemes elolvasni Christopher Lasch önimádó társadadalomról írt könyvét.)

Az internet tele van mindenféle kókler "kócsokkal", meg lelki sérült emberekkel, akik hetet-havat összehordanak a nárcizmusról, és aki ezekből a videókból tájékozódik, abban az a téves meggyőződés alakul ki, hogy majd ő is könnyedén fel fogja ismerni a nárcisztikus embereket a környezetében.


A kérdésedre adott válasz: a kóros nárcisztikus ember pszichoterápiájának nem az a módja, hogy a terapeuta szembesíti őt a nárcizmusával.


Ha érdekel a téma, akkor javasolom dr. Bánki György vonatkozó könyvét, ill. videóit, ő tényleg ért ehhez. Pl.:

[link]

[link]

2023. júl. 22. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Kérdezz meg egy hipnoterápiával foglalkozó klinikai szakpszichológust.


Csak úgy tippelem, hogy nála 1-3 éves kora körül csúszhatott félre valami először. Ha így van, azt nem kis meló korrigálni.

2023. júl. 22. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Sajnos aki kóros eset, az kikerüli az építő-szembesítő válaszokat, támadásnak veszi és megrögzötten ragaszkodik ahhoz, amiben hisz, akkor is, ha butaság. Nehéz lesz.
2023. júl. 23. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ne diagnosztizálj már másokat, nem vagy te orvos...


Amúgy igen, tud. Van amelyik belátja a betegségét, és van amelyik nem. Nem lehet általánosan megválaszolni. Jellemzően nincs adekvát betegségtudatuk, de ez nem aranyszabály.

2023. júl. 23. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem tud. Akinek esetleg megadatik, hogy széttörve lásson egyet, rájöhet, hogy valójában egy teljesen szétcsúszott, belül reszkető, bántalmazott kisgyerek. Egyszerre ijesztő, és ha az áldozata vagy, kellő mennyiségű rosszindulattal, egyben roppant szórakoztató. Teljesen alkalmatlanok arra, hogy felnőtt emberként tekintsünk rájuk, mert valójában nem azok. Érzelmileg megrekedtek azon a szinten, amikor a bántalmazások történtek 2-3-4 éves korukban. Ott elvesztek, nem megmenthetők, teljesen felesleges akárcsak egy pillanatot is rájuk fecsérelni.
2023. aug. 14. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!