Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen egy demnesel eggyütt...

Milyen egy demnesel eggyütt élni? Mennyire nehéz?

Figyelt kérdés

2023. júl. 23. 21:51
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon.

Főként mikor elkezd paranoiássá, agresszívvé válni és nem ismer meg...

2023. júl. 23. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon nehéz. A legnehezebb az, hogy akármit is teszel, egyre csak romlik az állapota. Akárhogy erőlködsz, sosem lesz könnyebb, ez nem olyan, mint a gyereknevelés, hogy egy idő után majd csak önállóbb lesz és kevesebb lesz vele a gond.
2023. júl. 23. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Hány éves? A családra ki fog hatni érzelmileg. Mióta jelentkezett ez nála?
2023. júl. 23. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem, hogy valaha atelek nehezebbet. Rengeteg turelem es ero kell hozza.

Mindennel jobban szerettem a nagymamamat, de ha ujra kezdhetnem, nem csinalnam vegig, legalabbis az utolso ket evet.

2023. júl. 23. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
82%

A demencia a tunet, tobb oka lehet. Azert szerintem az sokara jon es nem mindenkinel, hogy agressziv vagy hangulatingadozasa van. Az alap az egyre rosszabb rovidtavu memoria miatt a legegyszerubb dolgok lehetetlensege, magyarazas ertelmetlensege, mert egy perc mulva ugyanott vagytok.

De a kedvesseget ertekelik. Igen, gyanakvok, de akit szeretnek, abban elegge sokaig megbiznak, meg akkor is, mikor mar keverik, ki kicsoda.

Ami nagyon frusztraltta teszi oket, ha szembesited vele, hogy hulyeseg, amit mond. Nagyon sokmindent rajuk kell hagyni.

A legnagyobb gondok egyike, hogy el is felejtenek, es nem akarnak inni folyadekot. Attol aztan ujra es ujra hugyuti fertozesuk lesz, ami deliriumot, felrebeszelest, tevkepzeteket okozhat.

Sokszor nem csunya dolog becsapni oket feligazsaggal, fullentessel. Pl haza akar menni, vagy mikor jon iksz ipszilon. Azt kell mondani, vacsora utan. Igen, igen, vacsora utan. Nem lehet megmondani, hogy soha a budos eletben.

2023. júl. 23. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Szörnyű nehéz, de tudod mi még szrabb?


Amikor te szíves szt már rég otthonba adnád, de a gyereke nem engedi, viszont te szpsz vele, mert előbb érsz haza a melóból, neked kell pelenkázni, ellátni, etetni, stb.


Aztán te vagy az aljadék, amikor egyév után inkább lelépsz onnan.

2023. júl. 24. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nagyon nehéz egy demenssel. Sokszor még a gondozók is nehezen bírják. Olyan szinten le tudnak épülni agyilag, hogy az hihetetlen. Sokszor az őrületbe kergetik az embert. Én gondozó vagyok, de nem tudom hogy reagálnék, ha a szüleim demensek lennének, bele se merek gondolni. Mert így, hogy munka teljesen más, de ha a szüleimről lenne szó, biztos megszakadna a szívem.
2023. júl. 31. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!