Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Korábbi utcán lévő rosszullét...

Korábbi utcán lévő rosszullét miatt, szorongok ha elhagyom a lakást, szédülök vagy nem bírok tovább menni percekig. Egyedül sikerült hasonlót leküzdeni valakinek, illetve alternatív megoldások érdekelnének?

Figyelt kérdés
Orvost több hátráltató tényező miatt nem tudok felkeresni, de tervben van a közeljövőben. Addig is szívesen vennék bármilyen tanácsot, javaslatot, ha bárkinek bármi segített, mert már kezd beszűkülni az élet körülöttem és ez elkeserít. Köszönöm!

2023. júl. 25. 22:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Lehet agorafóbia, mindenképpen szorongás az oka.

Nekem peldaul pánikrohamaim voltak, es megtanultam felismerni a jeleit , mikor kezdődik es próbáltam tudatosítani, hogy ez pánik es mélyeket lélegezni, lassan. Mert önmagában a pánikroham miatti kapkodó légzés okozhat rosszullétet , szédülést, zsibbadást.

Légzés kontroll segített

Azonkívül szerintem tedd ki magad annak az ingernek amitől félsz, es kontrolláld a légzésed. Tudatosítsd, hogy panik es nincs mitől félj.

Próbáld meg rövid távokra, majd növeld

Egy próbát megér

Azt , hogy neki alljon a pszichiáter gyógyszerekkel tömni, nem tartom jó ötletnek, rengeteg a rossz mellékhatás de az orvosnak megéri, mert bónuszt kap minden felírt gyógyszer utan, a forgalmazótól. Neki érdeke ez

Teged valami trauma ért, ami megrengette az alapvető biztonságérzeted, es azt gyógyszer nem kezeli, csak beszélgetés, szeretet a kezelése

2023. júl. 25. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Igen, egyetértek veled. Ez a korábban átélt számomra kellemetlen szituáció valószínű agorafóbiát is generált bennem, mert azóta is sokszor úgy indulok el otthonról, hogy nehogy megint utcán legyek rosszul. És ezért szorongok az emberek jelenlététől is, mert nem szeretném ha kiszolgáltatott helyzetben lennék, ez számomra ijesztő és idegen, mert mindig nagyon önálló voltam mindenben és ezt a magabiztosságomat szeretném visszaszerezni, leginkább önerőből. De hiába próbálom mondogatni magamnak, hogy minden rendben, erős vagyok és menni fog, vannak napok mikor szenvedés minden lépés megtétele szó szerint annyira instabilnak érzem magam. El vagyok keseredve, gyengének érzem magam, hogy nem megy, pedig ez egyáltalán nem jellemző rám. Gyógyszereket nem szívesen szednék, csak van más kiút ebből.

Nagyon szépen köszönöm neked ezt a támogató hozzászólást, megpróbàlom a légzéstechnikát.

2023. júl. 25. 23:53
 3/11 anonim ***** válasza:

Szívesen! Bízz magadban, erősebb vagy, mint hiszed!

Urald te az agyad, ne hagyd, hogy ő uraljon

2023. júl. 26. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Isten nem ver Bobbal (film)
2023. júl. 26. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is ebben a helyzetben voltam 1 évig. És egyszer csak azt mondtam magamnak na ez nem te vagy. És elindulaná magam egyre hosszabb távú sétára. Igaz úgy éreztem magam hogy inbolygok. De mentem tovább. Az hogy netán rosszul lettem volna igazából nem érdekel. Lesz ami lesz gondoltam és elmúlt a rossz érzés. Ma már 2 munkahelyem van és szeretem csinálni. Nem tagadom néha még most sem egyszerű de legyőzöm elfoglalom magam mindig. Szóval ne aggódj nem leszel rosszul csak a gondolataid mindig azon járnak. Próbáld az utcán ki hogy az autók rendszamat nézed és vissza mondani magadban. Nekem bejott. Na meg a légzés egyenletesen és mond magadban jól vagyok nyugodt vagyok biztonságban vagyok. Jobbulast
2023. júl. 30. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó hozzászóló, hogy leírtad a saját tapasztalatod, illetve hogy önmagad kilábaltál ebből , ez csodás. Hasonlóan bizonytalannak érzem magam és rosszabb napokon sajnos ugyanaz az érzés visszatér, amit az összeesésem előtt éreztem, amit valószínűleg én generálok, mert már annyira belepörgetem magam. Persze mondogatom magamnak, hogy jól vagyok és minden rendben, de még nem jutottam túl ezen. Most természetes szorongásoldóban gondolkozom, illetve a héten pszichiáterhez is van időpontom, bár gyógyszer nélkül szeretném megoldani a problémámat. És igen ahogy írtad nekem is megvan az érzés, hogy ez nem én vagyok. Világ életemben nagyon önálló voltam, segítség nélkül is ment minden, most meg…. Köszönöm a bíztató szavakat!
2023. aug. 16. 10:06
 7/11 anonim ***** válasza:
Hogy vagy azóta? :)
2023. aug. 23. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm az érdeklődésed! :) Összességében kicsit jobban, elkezdtem egy gyógynövényes tablettát, de csak egy hete szedem, valamivel jobbnak érzem a napokat, de kell még idő neki. Voltam pszichiáternél ( nem magánban) reméltem tovább küld pszichológushoz, nem ez történt, hanem gyógyszer és ennyi. Azt meg nem szeretném. Talán jövő hónapban sikerül megfizetnem magánt és remélem haladok előre majd. 2 éve ebben vagyok, úgyhogy gondolom nem fog menni egyik napról a másikra, bár annak örülnék a legjobban. :)
2023. aug. 25. 10:09
 9/11 anonim ***** válasza:

7-es vagyok

Remélem beválik. Én citromfű teát iszogatok és Nervenpflege-t szedek. Szédülés még megvan? :)

Én imbolyogni szoktam, mintha kihúznák alólam a talajt. Ez pár mp-ig tart. A meleg és a nem alvás fokozza ezeket.

2023. aug. 25. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Én rózsagyökér komplexet és bach virágterápiás cseppet szedek. A szédülés vagy bizonytalanságérzés igen megvan, csak sajnos olyankor megijedek és ettől még rosszabb lesz. És indul az önnyugtató kör. :) Hogy őszinte legyek már nagyon elég és nagyon szeretnék kimászni ebből. Néha előfordul, hogy inkább el sem indulok, mert annyira ráparázok. Most keresem, hogy milyen módszer segítene, ami még megfizethető is.
2023. aug. 25. 17:43
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!