Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez gázlángozás?

Ez gázlángozás?

Figyelt kérdés

Párommal semmit nem tudok kommunikálni, mindenre azt mondja, hogy az én mentális defektem, nekem kell megoldanom, ill.hogy csak mártíromkodok vagy manipulálom őt (azzal, hogy rosszul érzem magam vagy elsírom magam). Ezért már nem merek szólni hozzá, pláne kimutatni az érzéseimet, hogy valami beszólása fáj.

Pl.ma: ledobta a hátizsákját a bolt előtt és berohant, én meg nem akartam otthagyni a csomagját és kint maradtam. Aztán amikor kijött, volt nála egy kenyér, s mutatta, hogy milyen jó, hogy gondolt arra, hogy vegyen kenyeret estére. Mondtam neki, hogy de amúgy nincs rá semmi (hozzátéve, hogy ő eszik ilyeneket, nekem van kajám), mert megette a sonkát (amit még én vettem neki). Mire, “ezt mondhattad volna előtte”. Hát de mondom, úgy értettem, hogy én maradjak kint a csomaggal. “Behozhattad volna, de te csak mártíromkodsz! A te mentális problémád, hogy mindig azt hozod ki, hogy te vagy az áldozat, oldd meg!”



2023. júl. 26. 06:26
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem, szerintem ez nem az.


De a párod egy tahó paraszt, miért vagy egyáltalán vele?

2023. júl. 26. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem, ez nem az.


Gaslightning az olyan, hogy pl. (a név egy filmből ered amúgy, nézd meg) (nem saját magam által kitalált példa) éjszaka, amikor alszotok ő fel kel, kimegy a konyhába, égve hagyja a lámpát, nyitva hagyja a hűtő ajtót, majd visszafekszik aludni. Reggel mikor felkeltek kérdőre von téged, hogy miért tetted azt, miért nem zártad be a hűtőt, kapcsoltad le a lámpát? És te nem fogod érteni, hogy miről beszél. Ő teljes tudatában annak, hogy ő volt a tettes, szánt szándékkal fogja azt a kétséget kelteni benned, hogy te vagy az, aki nem emlékszik rá, hogy mit tett. Ezt megteszi majd szépen időről-időre, tudatosan. Csak azért fogja nyitva hagyni azt a hűtőajtót, hogy rádfogja, és te kétségbe vond idővel a józan eszed. Amikor már oda juttat, hogy azt sem fogod tudni, hogy milyen emlékedben bízzál meg, amikor azt fogod hinni, hogy te neked bizony el ment az eszed, és azt sem fogod tudni, hogy mi az igaz, mi a valóság, és mi nem, na akkor vagy a markában. Akkor megtehet veled bármit, hiszen hitelesen tudja majd rád adni, hogy azt sem tudod miről beszélsz, és amúgy sem vagy épelméjű. Lehet még azt is hozzáteszi, hogy örülj, hogy ő ilyen kedves, és megértő, hogy egy őrülttel van együtt. És kicsit lehetnél hálásabb...


Ha gaslightningolnak úgy rendesen, akkor előbb-utóbb a pszichiátrián találod magad, vagy a bíróságon. Mert vagy nem jöttél rá, hogy mi történt, és eret akartál vágni, vagy rájöttél, és azért akartál eret vágni, vagy ugyan ezen okból megölted a delikvenst, de legalábbis megpróbáltad. A nevetlen, bunkó, tiszteletlen stílus önmagában köszönő viszonyban sincs a gaslightninggal.

2023. júl. 26. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Abban igaza van, hogy mártír vagy. Csak egy mártír képes egy ilyen szar emberrel együtt maradni.
2023. júl. 28. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Mekkora paraszt... :( Ledobja a táskáját és magától értetődőnek veszi, hogy te majd veszed a lapot. Ő eldöntötte, hogy te nem mégy be a boltba, és hogy majd vigyázol a cuccára, szó nélkül ott hagyotr, majd még te voltál a hibás, hogy nem szólsz neki, mit kellene magának(!) vennie. Nem tisztel téged. Mi lesz később? Menekülj.
2023. júl. 28. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Mire mondja ezt, hogy mentális defekted van? Ha lenne is durva hogy ilyeneket vág hozzád, ha meg nincs, akkor még durvább, mert bármi gond van, ő sosem lesz hibás, te vagy "beteg". Szerintem tényleg menekülj, mert ez már most ijesztő.
2023. júl. 28. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
93%
Olyan szempontból szerintem lehet gázlangozás, hogy ha szerinted valami nincs rendben a kapcsolatotokban, a viselkedésével, stb., akkor te látod rosszul, mert "defektes vagy", és ha ezt sokáig mondogatja, el is hiszed, hogy a gond veled van, nem vele, megkérdőjelezed egy idő után a saját érzéseidet, a gondolkodásodat, míg ő vígan éli világát, mert ő tökéletes...és ez már gázlángozásnak számít. Már most is azt próbálja elhitetni veled, hogy ha neked gondod van az ő viselkedésével, az csak azért lehet, mert mentálisan beteg vagy. Hisz ő tökéletes. Ez egyébként már érzelmi bántalmazás.
2023. júl. 28. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem egeszsegugyi kerdes, hogy borzasztoan banik veled a nagyon bunko parod, es te vele vagy meg.
2023. júl. 29. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!