Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen mentális problémája...

Milyen mentális problémája lehet egy ilyen embernek?

Figyelt kérdés

Sziasztok, egy saját történetet írok és kellene egy kis segítség egy szereplőhöz. Eléggé szélsőséges személyiség és kíváncsi vagyok, hogy van e rá megnevezés.

Egy olyan karakterről beszélünk, aki átlagon felüli intelligenciával rendelkezik, érzelmi szinten viszont valahol a béka segge alatt van. Gyerekkori traumája miatt elhidegült másoktól, nehezen bízik meg akárkiben. Gyűlöli, ha megérintik, nehezen érti meg mások és a saját érzelmeit, de van benne empátia. Általában extrovertáltnak tűnik, a nagy tömeget viszont nem bírja elviselni és nincs igénye társaságra. Az egója elég nagy. Jó a humorérzéke. Gyakran paranoiás, ilyenkor teljesen elzárkózik és könnyű haragra gerjeszteni. Nehezen kötődik másokhoz, sokat szorong, bár nem mutatja ki.


Szerintitek ennek az embernek lehet valamilyen mentális problémája? Ha igen, milyen? (Kulturált, normális választ várok.) Eddig PTDS-t és paranoiát írtam a profiljába. Javítsatok ki, légyszi, ha valami más a helyzet vele!



2023. júl. 31. 00:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
59%
Ez így egy tudománytalan katyvasz. A teljes pszichiátria tankönyvet összehánytad.
2023. júl. 31. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem értem melyik része tudománytalan de mindegy.
2023. júl. 31. 00:49
 3/11 hosszúhajú ***** válasza:
100%
hát ebbe aztán van borderline és autista is szociális fóbia ptsd, de egyik sem olyan mértékű hogy a leírás alapján hogy igazi pszichiátriai eset legyen. majd ha csinál valamit, a szituáció hozza ki, az arra adott reakciói.
2023. júl. 31. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
51%
PTSD, autizmus, pszichopátia
2023. júl. 31. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
Szüleivel való kapcsolatot kéne rendezni. Apa, anya.
2023. júl. 31. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
51%
Mazochisztikus karakter, passzív nárcisztikus vagy borderline, elhanyagoló szülők (vagy egyik fél), bizalom súlyos károsodása, intimitásprobléma, önpusztításra való hajlam, regresszív állapotok, kóros szeretetéhség, önazonosság hiánya, másoknak való megfelelés, felelősséghárítás, irreális elvárások, áldozati mentalitás, pesszimizmus, alacsony önértékelés, rabság, változástól való félelem, elhanyagoltság, harag, örömtelenség (depresszió), ítélkezés, döntésképtelenség, hazudozás, meggondolatlanság, együttérzés hiánya, megbocsájtás hiánya.
2023. júl. 31. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
51%
Mert ilyen ember ezzel a kombinációval nincs. Irreális. Túltoltad. Az autizmusig még hihető. De együtt a paranoiával meg a PTSD-vel, ami ráadásul nincs indokolva, túl sok.
2023. júl. 31. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
67%
Sheldonról már készült sztori.
2023. júl. 31. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%

#8 Miért lenne irreális? Én ilyen kombinációval élek (nem ptsd, de c-ptsd), és tudok nagyon paranoiás lenni, amit mindkettő megmagyarázhat más-más okokból. És azt is biztosra tudom, hogy nem én vagyok az egyedüli a világon ezzel.

De azzal egyetértek, hogy a ptsd nincs indokolva.

2023. júl. 31. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 gungasam ***** válasza:
0%
Asperger szindrómás szerintem. Mivel nálunk is van a családban hasonló alkatú fiú, ebből gondolom. Ugyan ez a fiú soha nem kapott hivatalosan diagnózist erről, ember nincs aki rávenné, hogy pszichológus vagy pszichoterapeuta beszéljen vele. Ez a fiú néha különféle "ártalmaktól" szenved. Volt, hogy évekig nem evett tojást, bár előtte szinte azon élt. Most eszi. Most tejet nem fogyaszt évek óta, újabban a paradicsom került tiltó listára, de azért a kecsap és a pizza lemegy.
2023. okt. 2. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!