Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egyik ismerősöm dolgokat lát....

Egyik ismerősöm dolgokat lát. Lehet kezdődő skizofrénia?

Figyelt kérdés

Egy ismerősömről van szó akit 2 éve ismerek.

Mostanában egyre többször vettem észre, hogy beszélgetés közben hirtelen kidüllednek a szemei, ledermed és megkérdezi: "láttad?"

Először azt hittem szórakozik, de rájöttem, hogy tényleg nem viccel....

Ha kérdezem, hogy mit zavarba jön, titkolózik, ráfogja hogy káprázott a szeme vagy fáraft vagy azt hitte látott valamit.

Nem tudom kiszedni belőle, hogy mit látott, pedig nyilvánvalóan megijed a látványtól.


Szerintem szégyelli....elég szigorú, szabályszerű családban nőtt fel, sok az elvárás, megfelelési kényszere van stb.

Gondolom nem meri elmondani senkinek....ciki lenne neki, hogy ilyen gondja van, hisz a szülei "tökéletes" fiút akarnak és ő eleve nem az a szemükben. Nem hiányzik, hogy még egy ilyen probléma is legyen vele, hisz az egyetem se sikerült, nem tud megfelelni az elvártaknak. Gondolom ettől lehet ez. Félek mi lesz vele :/



2023. aug. 2. 14:09
 1/5 anonim ***** válasza:
Itt senki nem fog tudni annál pontosabb választ adni, mint hogy talán. Óvatosan, tapintatosan rá kéne valahogy beszélni, hogy vizsgáltassa ki magát. Mennyi idős amúgy?
2023. aug. 2. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
28 férfi
2023. aug. 2. 14:22
 3/5 mittudomen721 ***** válasza:
Forduljatok orvoshoz a problemaval
2023. aug. 4. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
45%
Mondd neki, hogy igen, de nem láttad jól, és kérdezd meg, ő ilyennek látta pontosan.
nov. 24. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nem mondja el....

Azt mondja nem látott semmit, hagyjuk, biztos rosszul esett a fény a tárgyra és beképzelt valamit.

nov. 30. 12:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!