Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mitől lehetnek rendszeres...

Mitől lehetnek rendszeres rémálmaim?

Figyelt kérdés

Sajnos évek óta gyötörnek időközönként rémálmok, sokszor egész heves és ijesztő éjszakai felriadásokat is produkálva.

A mai napig nem tudom, ezek honnan erednek, nincs stresszes munkám, nem ért különösebb trauma az eddigi életem során, mindösszesen egyedül élek már 11 éve (voltak párkapcsolataim, de senkivel nem költöztem össze).

A rémálmaim témája többnyire a felelősség, legalábbis én ezt bogoztam ki belőlük. 10 emeletes panelházban lakom és többnyire arról álmodom, hogy valamelyik szomszédnak kárt okozok, felgyújtom, eláztatom a lakását, de volt olyan is, hogy azt hittem, hogy megöltem valakit közülük.

Ami érdekes, hogy ezek az álmok csak otthon jönnek elő (a biztonságos, meleg otthon, hah!), ha bárhol máshol alszom, akár a szüleimnél, akár épp valamelyik aktuális barátnőmnél, akár nyaralás alkalmával a szálláson, soha nincs ilyen. Azt is olvastam, hogy az agy így próbálja feldolgozni a feldolgozatlan élményeket...nos ebben lehet valami, mert jellemzően egy hosszabb esti beszélgetés után (pl. szórakozóhelyen barátokkal) mindig nyugisabban alszom. Egy kedves ismerősöm szerint otthon nem érzem magam biztonságban, azért is van ez.

Jó lenne valami megoldást találni erre, mert sokszor egészen bizarr, ahogy a saját hörgésemre ébredek, miközben leverem az éjjeli lámpát pl.

40/F



2023. aug. 3. 11:45
 1/1 anonim ***** válasza:
0%
Imádkozzál. Mi atyánk....
2023. aug. 3. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!