Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mostanában depresszív,önkárosí...

Mostanában depresszív,önkárosító, önygilkos jellegű álmaim vannak. mit tegyek?

Figyelt kérdés

régóta küzdök depresszióval és az öngyilkosságról szóló gondolataim nagyjából 13 éves korom óta jelen vannak.

mindig is egyedül éreztem magam akármekkora tömeg is vett körbe.

valamierty ereztem/erzem hogy senki sem figyel vagy hall engem rendesen.

mindenki azt gondolja hogy mentálisan rendben vagyok és boldog vagyok pedig nem.

vagdostam is magam de az nem segített hanem csak hegeket hagyott maga után.

van egy nagyon mély vágás a vállamon és egyértelműen nem macska okozta de mindenki elhiszi akinek ezt mondom.

gondolom azért mert igazából nem érdekel senki, és ez nem is baj.

egy hónapja nagyjából mindennap rosszat álmodok. az egyikben előfordult hogy hosszasan beszélek arról hogy mrnnyire elfáradtam mentálisan és véget akarok vetni a dolgoknak.

egy másikban pedig elkezdtem bőgni és ugyanúgy beszéltem az ongyilkos gondolataimrol de a kornyezetem csak kinevetett és gáznak gondolt.legalábbis ezt éreztem.

a kérdésem az lenne hogy esetleg másnak is vannak ilyen gondolatai és álmai? nek tudom eldönteni hogy mentálisan beteg vagyok-e mert mindig az jut eszembe hogy a generációm 90%-a depresszios és nem akarom hogy azt gondolják az emberek hogy csak figyelemért járok pszichológushoz.

másrészt nem vagyok olyan anyagi helyzetben hogy megengedhessem ezt magamnak.

a nővérem szokta sokkolni a családomat hogy ongyilkos lesz és ő is vagdosta magát és mutogatta is de előjön bennem ez az érzés hogy a családom azt fogja gondolni hogy nővéremre akarok hasonlítani.

az alvási ciklusom is megváltozott nem tudok 4-5 oránál tobbet aludni este de nappal és délután akár 12 órákat is tudok.

úgy érzem hogy teljesen ossze vannak kavarodva az érzelmeim és egy boldog pillanatban hirtelen a semmiből rám tör a szomorúság és a halálvágy.

mostanában alakulóban van egy párkapcsolatom de úgy érzem hogy ezzel a mentális egészséggel bántani fogom őt és ezzel egyedül kell megküzdenem de nem tudom hogy.

köszönöm annak aki elolvasta és véleményt is mond a problémáimról.



2023. aug. 6. 22:29
 1/2 A kérdező kommentje:
most látom hogy tömérdek mennyiségű helyesírási hiba van ebbe szóval ezért elnézést kérek.
2023. aug. 6. 22:30
 2/2 anonim ***** válasza:

Első körben keress fel egy klinikai szakpszichológust.

Ő tud ajánlani pszichiátert, ha indokoltnak látja.

Lehetsz border vagy bipoláris vagy mindkettő.


Tudnak segíteni.

2023. aug. 8. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!