Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csináljak, ha úgy érzem...

Mit csináljak, ha úgy érzem hamarosan összeroppanok?

Figyelt kérdés

Közel 5 éve közmunkásként dolgozom egy irodában, ahol javarészt adminisztratív feladatokat végzek. A pénz nem túl sok, de szerettem itt dolgozni. Viszont ebben az évben valahogy érzem magamon, hogy nem vagyok jól mentálisan és fizikálisan sem, mint ha kezdenék kiégni. 2023-ban eddig 1 hetet voltam szabadságon, júniusban, amit nagyon kevésnek érzek, ráadásul évek óta két ember munkáját végzem, mert a volt kollégám felmondott, idén év elején pedig egy másik kolléga nyugdíjba ment, akinek a helyére nincs ember, igy az ő munkáját is én csinálom.

Félre ne értsétek, nem nyafogni akarok, tisztességgel elvégzem a munkámat, de mostanra oda jutottam, hogy kezdek besokallni a feladatoktól. Sajnos szabadságom nincs túl sok, 5 napot már kivettem, még van kb. 7 napom, abból augusztus végén kiveszek ötöt, a maradék kettőt pedig megtartom vész esetére.

Ha esetleg elmennék a háziorvoshoz és elmondanám neki is ezeket lehetséges, hogy felvenne táppénzre?



2023. aug. 10. 21:50
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Igen, meg lehet próbálni.
2023. aug. 10. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
89%

Mért nem vesznek fel állásba? Én ezt nem értem: a közmunka arra való, hogy 5 éven át a minimálbér alatt rabszolgaként zsigereljenek ki valakit? Aligha!

Nem hinném, hogy ne találnál normális fizető munkát! Amúgy a főnököddel már beszéltél?

2023. aug. 10. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Én nem értem, hogy lehet közmunkaskent 5 évet lehúzni havi 60 ezerért, két ember munkáját elvégezve. Ennyire leertekeled magad??


Nem csoda, ha belebetegszel. A szervezeted tiltakozik a tízszeres kihasználás és kizsákmányolás ellen.


Keress egy normális munkahelyet normális fizetéssel. (az írásod alapján tök értelmes ember vagy, nem is értem...)

2023. aug. 10. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Sajnos itt, ahol élek nincs túl sok munkalehetőség, így ennek is örülök.


A jövő hét után 1 hetet ki tudok venni, bár attól is előre félek, hogy nem lesz teljes nyugtom, mert júniusban is egy fél naora be kellett mennem, mert csak én tudom kezelni azt a felületet, amin dolgozni kellett. Minden esetre ha utána sem változik az állapotom fel fogom keresni a haziorvost, aztán lesz, ami lesz. Egyébként ő elég normális,bár nem jarok hozzá sokat, az 5 év alatt 1x voltam 1 hétig táppénzen.

2023. aug. 10. 22:08
 5/20 anonim ***** válasza:
Ettől függetlenül a probléma még megmarad...
2023. aug. 10. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Szeintem ha sikerülne 2 hetet egybefüggően pihennem, akkor helyrerázódnék és újra újúlt erővel tudnám végezni a munkámat.
2023. aug. 10. 22:15
 7/20 anonim ***** válasza:
És ez a terv életed végéig?
2023. aug. 10. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Nem, de amíg nincs jobb, addig inkább ezt csinálom, mert jobb, mint a munkanélküliség.
2023. aug. 10. 22:21
 9/20 A kérdező kommentje:
Illetve titkon bízom abban is, hogy 3 év múlva, ha a főnököm nyugdíjba megy felajánlanak nekem egy helyet.
2023. aug. 10. 22:49
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Ha sikerül kiiratni magadat, akkor talán észbe fognak kapni a vezetők, hogy nincs aki elvégezze a munkákat és fel fognak venni egy uj munkaerőt!
2023. aug. 10. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!