Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Felkereshetem a pszichológusát?

Felkereshetem a pszichológusát?

Figyelt kérdés

A kérdésem első sorban az, hogy mennyire etikus, lehetséges-e az, hogy valamilyen módon felkeressem párom pszichológusát és megkérjem, hogy beszéljen vele egy témáról?

Sajnos nagyon sértődékeny, az utóbbi hetekben ez egyre több konfliktust szül, a legapróbb dolgokat tudja felnagyítani majd megsértődni rajta, természetesen ragaszkodva ahhoz, hogy én tettem/nem tettem/gondoltam/mondtam/rosszul hangsúlyoztam valamit. Még ha bántó is voltam, egészséges felnőtt nem a sértődést választja. De sajnos ezt nem hajlandó belátni, a témával kapcsolatos cikkek, videók csak további feszültséget generálnak, támadásnak veszi, ha erre próbálom terelni a témát. Értelemszerűen megsértődik, hisz a szituációban az ő szemszögéből ős az áldozat, olyan nincs, hogy ő tehet róla...

Párterápiát is felvetettem, de attól is elzárkózott és sajnos amíg ő nem látja a problémát benne elég tehetetlennek érzem magam.


Ezért gondoltam arra, mivel jó ideje, még megismerkedésünk előtt elkezdett pszichológushoz járni, akit elfogad hiteles szakembernek, saját elmondása szerint is jó vele beszélgetni, tehát ha írnék a pszichológusának, hogy térjenek ki erre a témára, az megoldás lehet?

Szeretem őt, de sajnos ezzel a viselkedéssel el fog marni maga mellől, hiába nagyon rendes, szeretetteljes egyébként, ezeket a random sértődéseket nagyon nehéz kezelni.



2023. aug. 14. 09:35
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem etikus.


A pszichológusával egy szisztéma szerint halad, nem feltétlen aktuális dolgokról csevegnek, hanem próbálják feltárni mi mi miatt olyan, amilyen.


Amúgy meg ha szerinted nem látja, mi a probléma, akkor szerinte az nem probléma. A pszichológusnál pedig a saját problémáiról akar beszélni, nem a tieidről.


Szállj ki a kapcsolatból, ha ez így neked nem jó, de a háta mögött intézkedni szerintem nem oké. Ha én lennék a barátnőd és megtudnám, hogy felkerested a pszichológusomat, azonnal elhagynálak. Ha a pszichológus pedig esetleg infót ad ki neked, menne ő is a levesbe.

2023. aug. 14. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

Igen, én is érzem, hogy ez nem lehet megoldás, de annyira eszköztelennek érzem magam és mivel szeretem, nem jó látni, hogy ennyire tönkre teszi magát, és benne ragad egy szituációban, ami egyértelműen valami régről cipelt, mélyen gyökerező probléma.


Persze, kiszállhatok a kapcsolatból, de attól nála még maradna a probléma és ha nem ismeri fel, élete végéig cipelni fogja. És mivel fontos nekem, rossz látni hogy szenved valamitől. De egy ördögi körnek tűnik, hisz a legjobb indok amin meg lehet sértődni ha erre próbalok utalni, cikket, videót küldeni vagy konkrétan kimondani a szemébe.


Mivel lehet az ennyire sértődős embert rávezetni arra, hogy nézzen szembe ezzel a problémával sértődés nélkül?

2023. aug. 14. 09:57
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, Erre van a pszichológusa. Ha tényleg van ott valami, előbb utóbb fel fogják tárni, keresnek megoldást.


Ha akarod, szereted, várd ki, légy türelmes és támogató. Ha nem, menj.


Egyébként az se biztos, hogy olyan komoly a probléma, mint ahogy te érzed. Lehet, hogy mással nem lesz ilyen gondod és lehet, hogy ő sem lesz sértődős mással, mert jobban passzolnak.


A volt barátommal a végefelé volt ilyen a kapcsolatunk, én már nem akartam a hülyeségeivel fárasztani magam, ami neki sértődésnek tűnt. El is hordott mindennek a barátai előtt, utólag megtudtam, hogy szerinte bipoláris vagyok, mert volt, hogy jókedvűen mentem haza, de annyira felhúzott, hogy tökre elcs*szte a kedvem és képtelen volt felfogni, hogy ez miatta van.


A szakításunk után egy évvel összejöttem a férjemmel, akivel SOSEM volt olyan problémám, mint az előzővel, jobban egymáshoz illünk és kész. Az előző párom látta Facebookon a posztjaimat a férjemmel közös kirándulásokról, nyaralásokról, bulikról és rámírt, hogy miért nem tudtam vele is ilyen lenni? Hát pont miatta.

2023. aug. 14. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

A szavaiból úgy vettem ki, hogy a pszichológusával már nincs konkrét téma, probléma amiről beszélnek, az előző kapcsolatából származó problémáit már átbeszélték, mivel megismert engem és az elején minden tök jól ment, így úgy nyugtázták, hogy minden rendben, már csak ritkán ját vissza aktuális dolgokról beszélni (munka stb.). Az előző kapcsolatát lezárta úgymond azzal, hogy ott az exével volt gond, neki voltak olyan traumái, ami okozták a kapcsolatuk végét, ő mindent jól csinált úgymond.


Ezért gondolom, hogy rá kéne vezetni, hogy még sincs minden annyira rendben. Az indokok, amiken megsértődik (pl. küldök egy képet messengeren, szólok neki valami miatt, visszakérdezek, hogy tisztázzam egy kijelentését), annyira pitiánerek, hogy egyértelműen látszódik, hogy önértékelési, alacsony önbecsülési problémákat sejtet. Ha én ebből kiszállok, valószínűleg kivesézik, hogy ebben a kapcsolatban is én voltam a hibás, ő nem tehetett mást és folytatja tovább, amíg ezt nem ismeri fel.

Persze, én is találhatok úgymond nála jobbat, legalábbis mást, de mondhatni nagyon válogatós voltam, kevés emberrel éreztem az összhangot, tudtunk ennyire jól együttműködni minden más téren, elég sokat vártam rá, így nem hajítanám el olyan dolog miatt, amire valószínűleg létezik megoldás, csak fel kéne nyitni rá a szemét. Oké, nem lehetek én se Teréz Anya, nem oldhatom meg mindig más gondjait, de még az elején tartunk, egyelőre a megoldást keresem. De ha minden kötél szakad és nem tudok változást elérni, akkor a saját egészségem érdekében sajnos el kell engednem valóban.

2023. aug. 14. 10:29
 5/24 anonim ***** válasza:
34%
Felkeresheted, de értelme nincs. Ha jó szakember, azonnal lekoccant, marhára nem fogja érdekelni, hogy szerinted miről kellene beszélnie q párodnak.
2023. aug. 14. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
0%

5


Nem az hogy nem erdekli, hanem ha koveti a pszichologusi etikettet akkor semmilyen infot nem ad ki. Ez a baj hogy o egy bolcsesz szoval nagyon ebben az etikettben annyira lehet bizni mint a patkanyban hogy nem eszi meg a konyhaasztalra kitett sajtot este.


Egy orvost viszont mar peldaul lehet perelni is ha kiad bizonyos informaciokat.

2023. aug. 14. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
84%

"Ez a baj hogy o egy bolcsesz szoval nagyon ebben az etikettben annyira lehet bizni mint a patkanyban hogy nem eszi meg a konyhaasztalra kitett sajtot este."


Rendkivuli pozitív gondolkodás....


"Egy orvost viszont mar peldaul lehet perelni is ha kiad bizonyos informaciokat."


Szó nem volt információ kiadasrol. A kérdező szeretné bemószerolni a pasiját, nem kifaggatni q pszichológust

2023. aug. 14. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

Igen, így is meg lehet fogalmazni, hogy "szeretném bemószerolni". Segíteni szeretnék rajta, a kapcsolatunkon, bár tudom, a kéretlen segítség nem segítség.

De információra nincs szükségem, nem kell elmondania mikor, mit és mennyit beszélnek. Csak annyi fordult meg bennem, hogy témát adnék a kezébe, bár teljesen jogos, hogy az üléseken csak arról fognak beszélni, amit a kliens bevisz problémaként.

Így viszont tényleg csak a megszoksz vagy megszöksz marad? Szeretném ezt megoldani, de nem tudom hogy vehetném rá, hogy partner legyen benne, felismerje, hogy a sértődés nem megoldás, gyermeki viselkedés ami csak tovább fog rontani a kapcsolatunkon? Hisz minden indok, felvetés, kérés csak újabb és újabb alap a sértődésre, hisz "bántom" azzal, hogy problémásnak titulálom.

2023. aug. 14. 12:21
 9/24 anonim ***** válasza:
54%
A vilagon semmi konkrétumot nem írtál, innen nézve semmi más, csak bemószerolás. Esetleg ha elárulnád, mi a problémád, még tanácsot is lehetne adni
2023. aug. 14. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
0%

7


Arra akartam utalni, hogy mig egy pszichologust lehet valahogy rabeszelni erre arra, addig egy orvost nem - joghoz kotott.


Ha a pszichologus meg szamlat sem ad, akkor szabadkezet kap barki ha hajlando a pszichologus megenni a sajtot ejszaka amit kint felejtettek veletlen.

2023. aug. 14. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!