Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Magas pulzus szorongástól?

Magas pulzus szorongástól?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Volt valakinek hasonló tünete? Szorongással, pánikkal küzdök. Pár napja szinte egész nap magas a pulzusom. A mellkasom is nyom. Ezek a tünetek fekve nem jönnek elő, csak ha felállok. Voltam kardiológusnál, szívultrahang, Ekg..minden negatív. Van még jó pár tünetem (hideg végtagok, félelem, gyengeség, hőhullám, étvágytalanság) de ez a gyors szívverés, és mellkasi nyomás ami a legjobban zavar jelenleg.

Frontint szedek napi 2x 0,25. Mellette gyógynövényes teákat, bogyókat. Pszichológushoz jövő hétre van időpontom.

Mindig este felé leszek jobban.


Köszönöm ha válaszoltok.


2023. aug. 15. 11:45
 1/9 A kérdező kommentje:
Még annyit, hogy a vérnyomásom 110/75 körül mozog mindig.
2023. aug. 15. 11:46
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem szorongásból eredő tachycardia van. Antidepresszáns és nyugtató kombinációja segít benne.
2023. aug. 15. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem pont ugyanez volt a szorongástól.

13 órára iszonyatosan felment a pulzusom, este pedig ment lefelé.

Nekem ami segített (és most ne nevess ki) az az volt, hogy lefeküdtem a földre, ellazítottam minden végtagomat, és elkezdtem magammal kedves és megértő lenni. Elmondtam magamnak, hogy persze, hogy fáradt a testem, teljesen érthető, egész nap aktív. Szorongok? Nem állok ellen, engedem, és megértő vagyok magammal, mert nagyon erős vagyok.


És ezt így csináltam, és megszüntette a magas pulzust. Nem azt mondom, hogy mindenkinek ez segít, én is szedtem este frontint, reggel még antidepresszánst, de nekem ez segített. Illetve az, hogy amikor tehetem, a természetben vagyok.

2023. aug. 15. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Kedves 3. válaszoló. Köszönöm a tanácsot. Minden segítség jól jön, kipróbálom hátha.

Megkérdezhetem, hogy Te milyen antidepit szedsz, és mióta? Jársz esetleg valamilyen terápiára is?

2023. aug. 15. 12:04
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem antidepi sem vitte le, valamelyik feljebb is vitte (duloxetine), igy maradtunk egy ideig mirtazapine-nal + metoprolol szivgyogyszernel, igy lett kb. allando 135/90/85-95(nyugalmi allapot) bol kb. allando 120/78/70.


A tiszazasert x/y/z = systolic/diastolic/pulzus


Aztan valtottunk propranololra mert szorongasoldo hatasa is van, de nem szelektiv mint a metoprolol. Igy propranololt szedek meg lamotrigine-t mostmar csak, mirtazapine-nak eltunt a terapeutikus hatasa olyan szintre ami mar nem "jovedelmezo", ez kb. 1 - 3 ev volt ha jol emlekszem. Dehat ez jellemzo minden antidepire, ezert kell cserelgetni.

Egy kulonleges benzodiazepine kombon vagyok emelett, alkalmi 1 mg-os xanax, 4mg xanax SR naponta, 8mg rivotril naponta. Es igy vagyok semlegesben. Es nem. Nem ajulok el a faradtsagtol - tudom masok 0.5mg rivotriltol kidolnek, de nalam mashogy hata rivotril, engem kicsit porget - hangulatstabilizalo, tudom nehez elhinni, de tenyleg igy van. Orulnek is ha altatna. De este nem vehetem be mert akkor nem alszom.

2023. aug. 15. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

3. Válaszoló vagyok.


Olwexyat szedek. Előtte szedtem Escitalopramot és Brintellixet is, de az Olwexya vált be. Egyrészt nem szabad feladni, ha az ember nem elsőre találja meg, mindig van kiút.


Járok terápiára január óta. Nagyon rossz állapotban voltam, de tényleg, most viszont már rengeteget változtam. Tudom, hogy nehéz nagyon, de nekem az segített, hogy tudtam, hogy van megoldás. Ezt mondogattam magamnak. Illetve tényleg az, hogy elfogadó lettem magammal. Maximalista családból származom, és amint hibáztam bármiben, rögtön szorongásos rohamot kaptam. Már nem.

Ha bármi kérdésed adódik, írj nyugodtan, és igyekszem válaszolni.

2023. aug. 15. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ez a "mindig van kiut" dolgot csak azoknak szabadna irniuk akik rendelkeznek ilyen teren "radikalis" kiuttal. Kulonben bortonben maradsz.
2023. aug. 15. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én is Metropolol-t kaptam rá, amit az 5 ös is írt, hogy szed.


Ezt lehet eseti jelleggel szedni is, sokan szedik pl lámpalázas helyzetekben.


Nem tudsz hozzászokni, mint egy nyugtatóhoz, és csak a szívverést lassítja, de az által, hogy nem kap el a pánik közeli tünet (szívdobogás, szapora pulzus) ezért nyugodtabb is tudsz maradni.


Háziorvos is fel tudja írni, de alapos kivizsgálás nélkül tuti nem fogja csak úgy dobálni a receptet.

2023. aug. 16. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ, ment a zöld. Ez a Metropolol béta blokkoló? Nekem a doki azért nem írt fel béta blokkolót, mert a vérnyomásom napközben 100-110 között mozog. Akkor is ha a pulzusom felmegy 120-ra. Szóval nálam ez a szívás. Félő, hogy annyira lenyomná a vérnyomásom, hogy szédelegnék egész nap.
2023. aug. 16. 21:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!