Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha konfliktusba kerülök,...

Ha konfliktusba kerülök, miért kezd el gyorsan verni a szívem, illetve remegni a hangom? Hogy lehetne ezt érzelmek nélkül kezelni mint más normalis ember? Mondjuk egy szakitas, vagy nézeteltérésre gondolok, mitől van ez??

Figyelt kérdés

2023. aug. 19. 16:03
 1/6 anonim ***** válasza:
Ezzel én is ugyanígy vagyok,de még családtagoknál is! Valószínű az érzelmek miatt,vagy mert váratlanul ér egy ilyen szituáció!
2023. aug. 19. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Szerintem az ilyen helyzetekben ez teljesen természetes.

Először szerintem a legfontosabb az, hogy vegyél egy pár mély levegőt (én a 4-4-4-4 technikát szeretem, ahol 4 mp-ig belégzel, 4 mp-ig benntartod, 4 mp-ig kifújod és 4 mp-ig üresen hagyod a tüdődet) ezzel lelassítod a vérkeringésedet és könnyebben le tudsz nyugodni.

Például ha nézeteltérésről van szó, próbáld meg megérteni hogy a másik miért nem ért veled egyet így könnyebben meg tudod védeni a te nézetedet, és próbálj meg mindig nem provokatív módon kezelni.

Ha nagyon rosszul esik, beszélj erről közeli ismerőseidnek akikben megbízol, mert szerintem nagyon jó mód valaki segítségével kezelni ezen problémákat.

A naplóírás szintúgy segíthet neked az ilyen stressz levezetésében.

Szerintem nem "érzelmek nélkül kezelni" kell ezt, csak azt kell elérni hogy ne az érzéseid irányítsanak téged és hogy higgadt fejjel nézz szembe az ilyen esetekkel.

2023. aug. 29. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
*provokatív módon kezelni egy helyzetet. (előző voltam)
2023. aug. 29. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én is így voltam fiatalon, sok idő eltelt mire megtanultam kezelni.
2023. szept. 17. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Kb hany éves korodig?
2023. szept. 17. 10:48
 6/6 anonim ***** válasza:

Ahogy fejlődött a magabiztosságom, nem tudom életkorhoz kötni.

"Hogy lehetne ezt érzelmek nélkül kezelni mint más normális ember?"

Szerintem először tekintsd úgy, hogy te viselkedsz normálisan! Akit nem érint meg érzelmileg, annak könnyű nyugodtnak maradnia.

2023. szept. 17. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!