Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tönkrement az életem a mentáli...

Tönkrement az életem a mentális betegségek miatt. Mit tegyek ?

Figyelt kérdés
Nem tudom mit csináljak. Bipoláris zavar és szociális szorongás. Nem látok kiútat.40 éves vagyok. Több mint 10 éve vagyok bipoláris,de az utóbbi időben egyre rosszabb. Munkám sincs. Semmi kedvem semmihez. Plussz még a szociális fóbia. Nem tudok ezek miatt dolgozni. Gyógyszereket is szedek. Sokat piálok,mert akkor nincs annyira depim meg fóbiám. Magányos is vagyok. Nincs senkim a szüleimen kívűl. Szégyen ,de ők tartanak el. Régebben dolgoztam mindig ,de egy mentális roncs lettem. Élni sincs kedvem. A dokim semmit nem csinál. Terápiát se javasolta,bár igaz nem lenne rá pénzem. Gyógyszereken se változtat. Tudom nem kéne innom de már nem érdekel. Meg nem tudom abbahagyni. Csak halnék már meg. Szerintem nincs rosszabb a bipolárisnál.Teljesen más vagyok mint a boldog átlagemberek. Csak a pia boldogít. Nem értek semmihez. Fogalmam sincs hogy hol dolgozzak. Társaságot nem bírom.szorongok. Úgy érzem nincs kiut. Ismerkedni se tudok senkivel.Szinte egyfojtába depresszios vagyok.A legszörnyűbb hogy a bipoláris gyógyíthatatlan. A környezetem meg azt mondogatja hogy lusta vagyok meg hogy minden fejbe dől el. Hát kívánom nekik hogy legyenek egy hétig bipolárisok vagy szoc fóbosok. Van valaki hasonlóan.Aki benne van mit javasol,mert én már feladtam szinte teljesen.
2023. aug. 19. 16:38
 1/5 anonim ***** válasza:
33%
Én is gyűlölöm az életet. Szorongás szocfóbia pánik depresszió elvileg a sima mezei nem bipol. Bogyókon élek de szívem szerint eldobnám. Nem tudok azzal se élni normálisan elegem van. Én dolgozok de gyűlölöm a munkám de mivel rottyon vagyok örüljek hogy itt megvagyok . Én is minden nap azon kattogok meddig kell még itt lennem nagyon nem akarok már.
2023. aug. 19. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
48%
Intenzívebb pszichoterápia kéne neked például Tündérhegy,Thalassa vagy Sote. Ezek ingyenesek(ha van tbd persze) kérj beutalót az orvosodtól. Illetve az egyik ismerősöm jár csoportterápiára bipolárisként a Baross utcába oda is mehetsz és a szociális szorongásodnak is jót tenne.Nem írtad hova valósi vagy ezek a helyek mint Budapesten vannak. Állj a sarkadra aztán mondd meg az orvosodnak segítsen már.
2023. aug. 19. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
46%
Én le vagyok százalékoltatva bipoláris vagyok én is. Nm sok pénz de legalább annyival hozzájárulnal a családod kiadásához. Elsőre elutasították de aztán megkaptam. Ne az orvost meg mást hibáztasd, felnőtt ember vagy. Valahol megrekedtel vmi trauma ért, ezeket kell magadból kibeszélni pszichoterápian pl. Nekem van kutyám miatta mindig kimentem az emberek közé. Nm azt mondom,H szerezz kutyát de pl egy menhelyre ahol kutyák vannak oda elmehetnél segíteni. Most nm érzed magad fontosnak és értékesnek. Ha mindennap van terved aznapra az előrébb fog vinni. Írj naplót , pl én tudom mi visz bele a mániás szakaszba és a depisbe is. És így alakitom a napjaim, nyilván akkor takarítok amikor energiám van.mar 3napja fekszek ilyenkor nyelvet tanulok mert nincs energiám megmozdulni sétálni se. De lett munkám igaz 4oras de egyelőre elég is. Amikor nm volt munkám akkor is magamra erőszakoltam H két három naponta elmenjek vhova. A szüleid nm fognak sajnálom hogy ezt kell mondjam,de nm fognak örökké élni. Mindennap írd fel, 1000 lépés a környéken,séta 10p, aztán 2000 stb. Te magad fogod az életedet megváltoztatni senki más,csak te.
2023. aug. 19. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
37%
Ne add fel, mert az "lassú öngyilkosság", csak éppen nem biztos hogy sikerül belehalni. Helyette elveszíthetsz mindent és mindenkit és mehetsz a híd alá szenvedni. De erre majd csak évek múlva jössz rá, amikor még idősebb leszel és már esélyed sem lesz bármit is visszacsinálni. :(
2023. aug. 19. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
2es. Messze lakom Budapesttől sajna. 3as próbáltam a leszázalékolást kétszer is de nem jött össze mert nem voltak meg a ledolgozott napjaim. Az a baj,hogy mivel nem dolgozom ezért emberek közt se vagyok. Így még rosszabb. Viszont ha emberek közt vagyok akkor meg nagyon szorongok. Biztos jobb lenne az állapotom ha tudnék dolgozni.
2023. aug. 20. 05:34

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!