Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Borderline személyiségzavar,...

Borderline személyiségzavar, szociális fóbia, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Nincs jó pszichiáterem, aki anno diagnosztizált a borderline-al már nem elérhető. A mostani SZTK-s meg igazából s**rik rám magasról, hasraütés szerűen ír egy kis nyugtatót, egy kis altatót aztán menjek haza magamnak. Szégyen, de 3 éve nem dolgozom, a családom tartott el. Most viszont rám parancsoltak, hogy igenis menjek dolgozni, találtak nekem helyet. Holnap kezdek. 3 éve senkivel (aki nem a rokonom/orvosom) nem beszéltem 4 mondatnál többet, nem tömegközlekedtem, nem ettem mások előtt stb. Ma már másodjára hánytam, úgy hogy nem is ettem semmit. Rettegek, őszintén már jó ideje nem gondoltam öngyilkosságra, nem bántottam magam, most viszont nagyon fel akarnak törni ezek a gondolatok. Nem akarok kimenni innen. Nem akarom, hogy bárki rám nézzen vagy hozzám szóljon. Mit csináljak? Olyan jó lenne ha lenne egy rendes terapeutám aki segít hogy normális(abb) legyek, de nem tudom hol keressek. Nagyon szétesek, mit csináljak?
2023. aug. 22. 15:45
 1/5 Kroms ***** válasza:
0%
Nézz meg néhány Andrew Tate podcastot, az garantáltan helyretesz.
2023. aug. 22. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
91%

Egy SSRI típusú gyógyszer, jelentősen tudja csökkenteni szorongásod. Menj el magán pszichiáterhez és irass fel Escitalopramot. Van mellékhatása, pl. fáradékonyabb leszel, alvás gondod is megoldja.

Ezen kívül vegyél B-komplex-et, napi egy tablettát szedjél reggel. Omeg 3 kapszula is segíti idegrendszert.

Mivel nálad komoly a baj, a gyógyszert megérné szedni néhány évig minimum, hogy meg tudj maradni a munkahelyen.

Másik a jó hozzáállás fejben: csak egy napot akarj mindig megoldani, nem kell szorongani hetekre, hónapokra előre. Ha nem jól jön össze munkahelyen egy nap,nen sikerül, akkor se ess kétségbe. Másnap megint álljál neki. Egyébként Jézus is tanította ezt a receptet:

"Ne aggodalmaskodjatok tehát a holnap felől; mert a holnap majd aggodalmaskodik a maga dolgai felől. Elég minden napnak a maga baja."


Mindezeket tapasztalatból írtam.

2023. aug. 22. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem is borderline személyiségzavarom van.

Mondjuk a helyzet nálam

nem ennyire súlyos mert

rendes pszichiáterem meg

pszichológusom van.

Gyógyszereket is szedek

és azokkal egész jól tudok működni. Viszont dolgozni én sem

dolgoztam már 4 éve.

Egyszerűen képtelen voltam

meg az előző munkahelyemen

kikészítettek idegileg.

Azóta vagy az volt hogy nem

mertem bemenni próba napra

mert remegtem az idegességtől.

Eddig egy próba napon voltam

és nem sikerült.

Mostanra sokkal jobban

vagyok és probálkozok többször is

nagyon szeretnék dolgozni

de sehova nem vesznek fel.

Én a helyedben keresnék

egy másik pszichiátert aki

felírna neked jó gyógyszereket

és persze pszichológust is.

2023. aug. 22. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én is Borderline vagyok, de én 10-es skálán 10-es vagyok.


Semmilyen kezelés sem segít, max ront, mert úgy mások akarnak irányítani, ami az egyik legnagyobb problémám, hogy embereket akarnék megölni.


Én az előző 3 évben volt hogy hónapokig mindennap gyilkosságokon és öngyilkosságokon fantáziáltam, és úgy éreztem, képes is vagyok rá.


Az erős borderline-ok ilyenek.

2023. aug. 26. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szociális fóbiám van szóval tudom mit érzel. A gyógyszer semmit nem ér. Terápiába meg nem bízok és pénzem sincs rá ,mert én sem dolgozom. Le vagyok százalékolva bipoláris zavarral. 4 órába el akarok menni de nem bírom elviselni az embereket.szorongok. tanácsot nem tudok adni,de együtt érzek veled
2023. szept. 3. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!