Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichológussal kialakulhat...

Pszichológussal kialakulhat baráti hangnem?

Figyelt kérdés

Férfi vagyok és férfi a pszichológusom, ezt csak azért írtam le mielőtt többnek gondolnátok.


6 alkalom óta járok, elég jó a közös hangnem, bár időnként van minimális kicsapongás, kb a beszélgetések 10-15%-ban, ami nem mondható a terápiás kezelés szakmaii oldalának.


Még magázódunk, de amúgy jól el szoktunk beszélgetni, arra vagyok kíváncsi, hogyha ez a szakmaiság elveszne az árthat részemről a kezelést tekintve?


2023. aug. 25. 10:53
 1/3 anonim ***** válasza:
62%

"Még magázódunk"

Ez így is fog maradni.


Ez nem baráti kapcsolat, csak egy jó "munkakapcsolat" a közös cél, a probléma megoldása érdekében.

2023. aug. 25. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Phoney ***** válasza:
76%

Igen. A terapeuta nem a barátod, de szakembertől és módszertől függően lehet *olyan*, mint a barátod, néha pont erre is van szükség, amit persze a végén megfelelő leválással kell befejezni. A Freudi kötelező rideg távolságtartást már 100 éve megkérdőjelezték, szakmailag.


Hogy „nem mondható a terápiás kezelés szakmaii oldalának”, hát azért a terapeuta egyik legfontosabb feladata első körben, hogy minél tökéletesebben megismerjen és megértsen téged. Ennek egyik kiváló eszköze a kötetlen beszélgetés is, ugyanis ilyenkor sokkal hajlamosabb vagy olyan dolgokat felfedni magadról, amikről még te sem tudsz.

2023. aug. 25. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

A magázódáshoz annyit, hogy nem feltétlen magázódik minden pszichológus, de általában az első alkalommal szokták felajánlani a tegeződést, ha úgy van, szóval ez már nálatok szerintem is így fog maradni.

Én voltam egyszer egy pszichológusnál, aki magázott, voltam 18 éves, ő meg kb 28, nekem ez furcsa volt. Akihez most jàrok, felajánlotta a tegeződést, kényelmesebb is így és ettől még nem a barátnőm.

2023. aug. 26. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!