Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért van az, hogy az öngyilko...

Miért van az, hogy az öngyilkosok túlnyomó többsége férfi?

Figyelt kérdés
[link]

2023. aug. 28. 17:38
 1/8 anonim ***** válasza:
35%
Sikeresebb, hatásosabb módszert választanak és nincs visszatartó erő, pl. gyerek.
2023. aug. 28. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
76%

A kisérletekben vezetnek a nők, a befejezettben a férfiak.

Igen, a drasztikusabb módszerek választása, meg a depresszió letagadása, és a segítségkérés elutasítása a fő okok.

2023. aug. 28. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
65%

Mert a nők többsége csak segély kiálltásnak használja az öngyilkosságot és előbb beszélnek a problémáikról valakinek mint, hogy megtegyék, szóval előbb megnyílnak és beszélnek vagy jelzik, hogy problémáik vannak és általában valaki komolyan veszi őket és segítséget kapnak, ha első szóra nem is akkor egy két öngyilkossági kísérlet (ez is általában segélykiáltás és nincs mögötte nagyon komoly elhatározás) után biztos.

A férfiak ezzel szemben inkább belül élik meg a traumáikat, elfojtják magukban a gondokat, aztán szép csöndben egyszer csak öngyilkosok lesznek, sokszor még a saját családtagjaik sem tudják, hogy gondjaik voltak és megdöbbennek.

2023. aug. 28. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
A Wikipédiára nem vennék mérget! De készpénznek sem venném a Wikipédia adatait. Bár hasznos a Wikipédia, és sok előnye van. De mivel szabad enciklopédia, igy bárki szerkeszthet bele. És ez nem mindig jó. Éppen ezért én nem venném sem készpénznek, sem hiteles forrásnak a Wikipédiát. Igy az adott információt kezeld fenntartásokkal. És igen volt már hogy egy egész doboz altatót bevettem. Nem lett belőle semmi. Csak egy jót aludtam.
2023. aug. 28. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
90%
#4 tökmindegy a wiki mit ír, a kérdező jól mondja, h a férfiak vannak az élen öngyilkosságban.
2023. aug. 28. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
84%
Mert még a mai napig nagyon erősen stigmatizálva vannak azok a férfiak, akik segítséget kérnek a mentális problémáik miatt. Sajnos sok férfiba belenevelték, hogy márpedig "a fiúk nem sírnak", egy férfi az legyen erős, ne mutassa ki a problémáit, oldjon meg mindent egyedül, stb. Emiatt nagyon el tudnak fajulni a lelki gondjaik, addig a pontig, amikor nem látnak már más kiutat, csak az öngyilkosságot.
2023. aug. 28. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
Bárcsak az én apám is meg tudna tenni és nem csak nyávogna 30 éve hogy jajjj meg akarok dögleni brühühü
2023. aug. 29. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%

Akkor èn fèrfi vagyok ezek szerint, sosem beszèltem senkinek sem a problèmáimról, nőkènt.

Akik ilyenekről társalognak másokkal, nagy gondjuk nincs.

2023. szept. 1. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!