Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi a véleményetek erről a...

Krisztian2 kérdése:

Mi a véleményetek erről a stresszes szituációról?

Figyelt kérdés

Üdv mindenkinek!


Azzal szembesültem a karrierem során, hogy megfordult a fejemben egy pszichológus segítsége.


A történetnek az a háttere, hogy 22 éves vagyok és rendszerüzemeltetőként dolgozom főállásban lassan 2 éve. A munkahely mellett a 3. félévemet fogom tölteni az egyetemen mérnökinformatikus levelező szakon.

A munkahelyemen egyszerre weboldalakat fejlesztek(frontend,backend) openbanking,nav adatszolgáltatás,vállalatirányítási rendszerek fejlesztése stb, amelyek nagyobb odafigyelést igényelnek és rendszerüzemeltetés területen virtualizációs megoldásokkal foglalkozok,hibakeresés,szervereket,routereket,switcheket,AP-kat(néha PtP) konfigurálok, mert ehhez vannak gyártói képesítéseim is és ezzel egyidejűleg a határidők, az ügyfelek miatt a stressz súlya nagyon nyomja a vállamat.


A hétvégi baráti körökben sem vagyok nyugodt, mint régebben.


Szeretném kikérni a véleményeteket,tapasztalatotokat,tanácsotokat, hogy jártatok már ilyen helyzetben?



2023. aug. 28. 21:02
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha most ez így nyár végén jön elő belőled, amikor két hónapja nem volt oktatás, akkor jelentheti, hogy (1) a mhely objektíve túlterhel, (2) szorongsz a következő oktatási félévtől, (3) ez a kettő együtt.


Nem lehet a mhelyen tanulmányi szabadságot kérni, azaz több szabadidőt? Nálunk van, aki tárgyanként három napot kapott, az egy félévben 18-21 szabadnap, azaz egyhavi munkaidőt nem dolgozik le.

2023. aug. 28. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Amióta több és felelősségteljes projektben vagyok a cégnél. Azaz kb December óta.


Van persze lehetőség tanulmányi szabadságot kérni, de az átlagom 4.1 körül van így nem érezném, hogy kellene és oldaná a feszültséget. Persze volt olyan, amikor 1-2 napot muszáj volt kivennem egy fontosabb ZH miatt, ami munkanapra esett.

2023. aug. 28. 21:52
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha ennyi munkakört csinálnék, én is stresszes lennék. Ennek kb. a fele a normális.
2023. aug. 28. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Gugu Gabor ***** válasza:
100%
Túl vagy terhelve/túlvállaltad magad valamelyiket suli/melo vagy legalább a meló egy részét el kell engedned.
2023. aug. 28. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!