Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Volt aki negyedelte a nyugtató...

Volt aki negyedelte a nyugtatóját úgy tette le?

Figyelt kérdés
Tehát a felét még ketté vágta és rájött hogy ugy kissebb az elvonási tünet.

2023. aug. 29. 08:35
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Biztos, hogy volt, hiszen pont így, a lehető legkisebb csökkentésekkel fokozatosan hgyható el a legsikeresebben.
2023. aug. 29. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
66%
Ahogy az orvos előírta, úgy csökkentsd.b
2023. aug. 29. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Sot, van, amit hatfele is lehet torni.
2023. aug. 29. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Le lehet, nem azzal lesz a gond.


Hanem majd kijön a szorongásod, kapcsol az agyad automatikusan, hogy basszus azért szorongok biztos mert már nem szedem a gyógyszert / mellékhatás és visszaesel a negatív spirálba.

2023. aug. 29. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ez a gyógyszerszedés sajnos egy ördögi kör :( de nélküle is az.
2023. aug. 29. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Az a baj a nyugtatóval, hogyha valaki szorong szociális helyzetekben például, akkor szed rá mondjuk Xanaxot.


Elmúlik.


1-2 évig szedi, közben már addikció is kialakult.

Majd gondol egyet az emberünk, hogy most már ideje leszokni róla, hisz nem is szorongok szociális helyzetekben. Majd gyógyszer nélkül mivel nem volt terápia alkalmazva a szoc. fóbiára, ugyanúgy szorongani fog a személy.


Ekkor jön a tévképzet, hogy ez a Xanax elvonási tünete, holott a probléma sose volt megoldva, csak a tüneti kezelés szűnt meg, ergo a gyógyszer letevése után ugyanúgy fennáll.


Ezt kb a depresszió, fóbiás betegek 80%-a folyamatosan járja.

2023. aug. 29. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Igen, volt ilyen ismerősöm.
2023. aug. 29. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

2: nekem a pszichiáter mindig azt mondta, hogy "ugyan, ez gyerek adag, nem kell letenni"...

Kérdező: én így tettem le a xanaxot. Kezdetben SR-t szedtem, 3mg, napi 3 szem (nem tudom, hogy milyenek voltak a napjaim..), aztán én kértem a dokitól simát, nem nyújtott hatásút és 1 mg-osat, aztán 0,5 és végül a legkisebbet, 0,25. Feleztem, negyedeltem, majd csak 2 naponta vettem be, 3, 4, 1 héten 1x és egyszer csak letettem, nem vettem be többet. Szerintem nem is éreztem elvonási tünetet, pedig 7 évig szedtem.


29N

2023. aug. 30. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

4: nekem 7 év után visszajött a pánik, szorongás, mondtam, hogy mindent hajlandó vagyok elkövetni, csinálni, pszichoterápiára járok, de egy szem gyógyszert sem veszek be. Volt, amikor nagyon rosszul voltam és eszembe jutott, hogy basszus a nyugtatóval ez elmúlik kb 20 perc alatt, de akkor sem vettem be. Végigszenvedtem/harcoltam a rohamot inkább, mint újra rászokjak. Vannak praktikák a szorongásra is, pánikrohamra is, azokat használom.


29N

2023. aug. 30. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!