Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem szimpatikus a pszichológus...

Nem szimpatikus a pszichológus, maradjak mégis nála?

Figyelt kérdés

Szorongás miatt keresek szakembert már hosszú ideje. A problémám az, hogy nagyon nehezen találok olyan pszichológust, aki tényleg szimpi lenne, így többször volt, hogy csak az első alkalomra mentem el, utána kénytelen voltam tovább keresni. Sajnos ugye ez így sokba kerül és értelmetlen, mivel az első alkalom is pénzbe kerül és semmivel nem visz előbbre, csak egy újabb rossz élmény. Volt, aki kimondottan bunkó volt, volt aki közönyös és unott volt, volt akinél szakmai tudását illetően adódtak kétségek, volt aki fél óra beszélgetés után teljesen félrediagnosztizált stb.


Most akinél legutoljára voltam, ő se volt szimpi, viszont szakmailag így elsőre okésnak tűnt. Már iszonyúan elegem van a keresgélésből. Szerintetek érdemes maradni nála, vagy így csak időpazarlás lesz belőle?


Személyes tapasztalatok érdekelnének. Aki még soha életében nem járt terápián, légyszives ne írjon.


2023. aug. 31. 09:19
 1/10 anonim válasza:
Tudok ajánlani esetleg egy szakembert, aki online dolgozik, én hozzá jártam 2 évig, és még most is néha, amikor szükséges, pánikbetegség és szorongás témában. Szerintem megbeszélheted vele, hogy az első legyen ingyen, hogy megismerjétek egymást.
2023. aug. 31. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Neee...
2023. aug. 31. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
1 alkalomból honnan tudod megállapítani, h a szakmai tudása milyen? Ha nem azt mondja, amit hallani akarsz, akkor szted rossz? Vagy ezt miből szűröd le ilyen hamar?
2023. aug. 31. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
1 alkalomból csak az jöhet le, hogy szimpatikus vagy nem.
2023. aug. 31. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%

Nem lesz szimpi egyik se, mert a közhittel ellentétben se nem simiznek, se nem dolgoznak helyettünk, hanem kellemetlen összefüggésekre ébresztenek rá, és feladatokat adnak.

Alighanem az elvárásaid különböznek a reálistól.

2023. aug. 31. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
72%

Hat a legnagyobb alap hogy szimpi legyen…

Elvégre annyi szennyet kell elmondani magadról….

2023. aug. 31. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

#1 köszönöm, ha nem baj, írok neked privátot!


#3 húha, tudnék mesélni... De a kérdésem nem erre irányult, úgyhogy ebbe most nem megyek bele. De voltak ám meghökkentő dolgok.


#5 jót nevettem, de köszi :D A legelső bemutatkozó beszélgetéseken a pszichológusok nem simiznek, és nem ébresztenek rá semmilyen összefüggésre, valamint feladatokat sem adnak, hanem kikérdeznek, hogy mit dolgozol, jóban vagy-e a szüleiddel, mi a célod a terápiával stb. Teljes értelmetlenség, amit írtál.


Köszönöm az értelmes válaszokat!

2023. aug. 31. 19:00
 8/10 anonim ***** válasza:
Én járok most valakihez, aki első alkalommal nekem se volt szimpi, majdnem le is mondtam, de gondoltam adok még esélyt a dolognak.. mert én is több embernél jártam már, és nem akartam megint újat keresni, kb úgy voltam vele mint te. Azóta hónapok óta járok, és nagyon szimpatikus lett, örülök hogy végülis nála maradtam.
2023. szept. 1. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
#8 köszi a választ, örülök, hogy sikerült jó szakembert találnod!
2023. szept. 2. 10:04
 10/10 anonim ***** válasza:

Tényleg helyzetfüggő. Szerintem ha nem kifejezetten ellenszenves valaki, akkor menj másodszor, mert mint te is írtad, az első alkalom majdnem ugyanaz minden pszichológusnál és azzal nem derül ki, hogy hogy néz ki nála egy alkalom.

Szakmai oldalt nem tudom, hogy mi alapján ítéled meg. Ha komoly problémáid vannak akkor érdemes az alapján szűrni hogy legyen klinikai szakpszichológus képesítése, de ezen kívül nem értem mi alapján pontozod őket, hacsak nem vagy hozzáértő a témában.

2023. szept. 4. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!