Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Antidepresszáns hirtelen...

Antidepresszáns hirtelen lerakàsa után elvonási tünet lehet?

Figyelt kérdés
Egy éve szedtem az Escitilt szorongásra és már nagyon kiegyensúlyozottnak éreztem magam, megjegyzem orvossal nem konzultáltam amit tudok hogy hiba volt hogy lerakom a gyógyszert, és egy hét után visszatért a szorongás feszültség persze emellett más érzéseim is felerősödtek, tapasztalt valaki ilyet? Hogy hirtelen ezek után rosszabbul lett olyan mintha visszaesett volna?

2023. szept. 3. 15:28
 1/8 anonim ***** válasza:
73%
Persze, ez így működik. Ha pár hét után se múlik el, akkor sajna szükséged van a gyógyszerre mégiscsak. Vagy menj terápiára, ha teheted, az is egy megoldás.
2023. szept. 3. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindenkinél, de a "cold turkey" módszernek ez a lényege, hogy egy az egyben elhagyod egyik napról a másikra. Valaki ezt kibírja/végig szenvedi valaki meg nem. Én 25%-kal mentem le aztán vártam egy kis időt, és most újra 25%-kal lassan 1-1.5 hónapja. Egyébként borzasztó elhagyási tünetei vannak, ha erősen előjönnek én amikor 2 héttel a 25%-os csökkentés után levettem még 25%-tel pár napig a poklot éltem át, és rájöttem hogy ezzel várnom kell még :D
2023. szept. 3. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Lehet ám. Elég durvák.
2023. szept. 3. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ki kell tapasztalni kinél mi válik be. Én egyik napról a másikra tettem le. Igaz Én "csak" 4 hónapig szedtem, viszont elég durva tünetekre ( depresszió, szorongás, pánik szociális fóbia, pszichoszomatikus tünetek). Nekem elhanyagolható tüneteim voltak pár hétig, utána teljesen jól lettem. Azt gondolom ez a ritkábbik. Fokozatosan szoktak lejönni az antidepiről. És igen, a terápia nagyon fontos....ha nincs akkor a tünetek idővel visszatérhetnek.
2023. szept. 3. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ne rakd le egyik napról a másikra csökkenteni kell, 2 hetente 20% ékot. De könnyebb ha 3 hetente csökkented, kemény tud lenni, eddig én sok félét szedtem de a rexetin volt a legdurvább és a velaxin. A többi lerakható azért. Van mindenféle megvonási tünet, de ha visszajönnek a régi tünetek akkor érdemes tovább szedni. Én szerencsére olyan jót találtam a mirzaten formájában eszem ágában sincs abbahagyni jobban vagyok tőle.
2023. szept. 4. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

En 30mg-ot szedtem mirtazapine-t, hetforol keddre leraktam, semmi bajom nem lett. De valaki fogekony ra. Ismerosomnek sem volt elvonasi meg semmije sem, es o 45mg-ot szedett. A gond az volt, hogy mar nem hatott. 1 - 2 evig szedtem, es vege lett, de a hizas meg ilyenek megmaradtak, mar csak egy teher volt. Szoval mondtam csao.


De igy voltam 8mg rivotrillal - aki hiszi aki nem lesz*rom de semmi rohamom meg ilyesmim nem volt. Masnak lehet van, volt, lesz, nekem nem volt. Xanaxbol napi szinten ossze vissza szedtem 10mg-tol kezdve 20mg-ig. Dokesz ugy dontott tobbet nem ir - semmi roham semmi epilepszia meg agyrazkodas meg ilyenek, de valakinek lehet.


Szerintem inkabbb nekem van fura agyam - mert en TR sulyos unipolar. depresszios vagyok. Nem csoda hogy egy darab masfajta antidepi sem mukodott, meg antipszichotikum sem. Egyedul talan a lamotrigine hatoanyag (jobban ismert magyar gyogyszer-masolata a Lamolep, amit en szedek az a Lamictal brit eredeti-gyogyszer 42 db van 30 helyett benne, tobbi ugyanaz), de a lamotriginnek nem tudjak pontosan a mukodeset azon kivul hogy feszultseg erzekeny kalcium csatornakon at alegysegen mukodik es a glutamat meg aspartat szintet csokkenti(?) meg ha jol emlekszem a GABA-t is modulalja.


Aki akarja probalja ki hogy eldobja egyik naprol a masikra, ha szarul van akkor szedje ujra es csokkentve hagyja abba. Ennyi.

2023. szept. 4. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Keresgélés közben találtam egy érdekes hozzászólást, az olwexyáról való leszokás tüneteiről. Egy traumatológus írta le az ő történetét,és emiatt a történet miatt regisztráltam az oldalra.

Viszont, a regisztráció miatt elvesztettem a hozzászólását,és most keresem, de nem találom.

Ha esetleg olvasná,hogy keresem,szivesen venném a válaszát, hogy, hogy halad a leszokásban. Kulcsszavak, hogy valaki felismerje.

Leírta az összes homeopátiás készítményt, amit használt segítségnek a leszokáshoz,hogy szétszedte a kapszulát amit szedett,és tiz kis bogyót kivett naponta, míg el nem fogyott,és többet nem vett be.

Röviden ennyi.

Ti hogy álltok a gyógyszer letételével?

Én nyolc napja nem vettem be.

2023. szept. 7. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

7


Jaj ne, a venlafaxine-rol annyi hulyeseget irnak redditen is. En siman leraktam 300mg-rol. Akinek nem megy annak valami mas baja van - a lassu csokkentes miatt is lehet ami -25mg altalaban vagy -50 vagy -75 igy allandoan megeli az eros megvonasi tuneteket. Na ezt nyomni fel evig - 3/4 evig talan 1 evig. Hat nem csodalom.


Emiatt direkt letrejott egy reddit csoport [link] mert annyi skizofren meg mindenfele ember van ott aki azt szedte es nem is a venlafaxine miatt erzi rosszul magat hanem a leszoktatasrol (tehat a modszer) es a mellette levo betegsegektol.


Semmivel sem kulonb mint barmely mas antidepresszansrol valo leszokas. En sem meg a pszichiaterem es egy gyogyszeresz ismerosom sem hive a lassu leszoktatasrol 90% esetben. Antidepresszansoknal meg 99%-ban. Csak a kinlodast nyujtod vele, semmi mast. 1 hetig igen szenvedsz majd megint 1 - 1.5 hetig lassan enyhulnek a tunetek. Ki kell birni. Ez ilyen.

2023. szept. 7. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!