Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Akik voltak zárt osztályon,...

Akik voltak zárt osztályon, hogy dolgozták fel hogy ez történt velük?

Figyelt kérdés

Tudom hogy nyomós ok nélkül senki sem kerül oda és én tehetek az egészről de az egész csak egy iszogatásnak indult és ez lett belőle.

Beraktak a legalja helyre, pelenkába szarós, hugyos, lekötözött meg full bolond emberek közé, első nap a folyosón aludtam, folyamatos bizonytalanságban tartottak az utolsó pillanatig hogy mikor mehetek haza, hallottam ahogy úgy beszélnek a többi beteggel mint az állatokkal, néha én is kaptam egy egy odaszúrást de velem azért normálisabbak voltak…….

4 éjszakát töltöttem el egy ilyen helyen rengeteget sírtam , 1 nap után kaptam vissza a telefonomat ilyenek…

Wc papír nem volt akinek nem hoztak semmit az rohadt meg kb ebédtől ketten hánytak egyik nap még jó hogy én soha egy falatot sem ettem belőle…

Féltem hogy rászoktatnak a frontinra de végül még a kikerülésem előtt leállítottak róla..

Ezt leszámítva teljesen össze van horzsolva a vádlim, szinte az egészen látszik a hús, zúzódások vannak rajtam mindenhol, kimosták a gyomrom megint, a fele helyzetre nem is emlékszem hogy kerültem oda de szörnyü volt én nem gondoltam hogy ez lesz belőle.

3 kilót fogytam az ottani “kalandom” során mert csak fél zsemléket ettem meg 1x azt amit a szüleim hoztak.


Ma kikerültem , örülök, hálás vagyok hogy kint lehetek még holnap egy papírért vissza kell mennem de a kezelőorvosom már megmondta hogy “****** mától ön szabad ember, minden jót” de mégis olyan traumatizálznak érzem magam. Szörnyen furcsa minden.


Ez el fog múlni? Ha igen kb mikor?



2023. szept. 4. 21:03
A kérdező szavazást indított:
El fog múlni sok idő múlva
Hamar el fog múlni
Ez sose fog elmúlni
17 szavazat
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
52%

Szeged 2észak?


Ugyan ezt éltem át én is viszont engem 2 hétig fogtak bent

2023. szept. 4. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Bp többet inkább nem mondok nehogy abból is bajom legyen…


Sajnálom.

Neked hogy sikerült feldolgozni? Mennyi idő alatt rázódtál vissza a normál kerékvágásba és jobb vagy rosszabb lett utana?

2023. szept. 4. 21:11
 3/16 anonim ***** válasza:
25%

Baratom ott nem frontint adnak, foleg zart osztalyon. Ott 75mg clozapine-t a legerosebb antipszichotikumot adjak es attol 2 napig alszol. A hanyas meg lehetett a gyogyszertol, bar biztos a higienia sem a legjobb. En is voltam zart osztalyon, de azert ennyire nem volt durva - de helye valogatja gondolom.


Olyan alakok voltak ott ember... en sem oda tartozo voltam csak atmenetibe raktak be 1 ejszakara. Kapucnis aki teged figyel allandoan meg ilyenek. Lekotozott pelenkas, szarszag mindenhol. "Noverek" akik beremelest kovetelnek ugy neznek rad mint a majomfosra. En hajnali 1 ig kint ultem mert feltem aludni mikor melyik tamad ram. Mellettem levo egesz vegig engem bamult es o nem volt lekotozve. Elottem levo fingozott, sokszor hatranezett de le volt kotozve. Ezutan atpakoltak nyilt osztalyra egy masik helyre 2 - 3 hetre. Az elozon 2 hetet toltottem abbol az utolso nap lenyomtak zartra mert nem volt hely, hat kosz bmeg.


Szoval ugy 1 honapot osztalyon voltam, mindket hely remiszto volt a maga modjan. Masik helyen borotvapenget talaltam a mosdoban a kezmoso tukor elott kicsit veresen.... volt hogy a zart osztaly tele lett de jottek "odavalok" de a nyilton volt szabad agy, igy zart helyett nyiltra raktak oket. Tok jo. Az egyik kleptomanias skizofren rohangalt ujsagokat lopkodva meg masok cuccait, ja meg a lopasokrol nem is beszelve. Ah annyi minden. Ha lehet mindenki kerulje az osztalyokat, mar senki senm rendes.

2023. szept. 4. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Márpedig nekem frontint adtak! A többieknek sokkal több mindent egyébként mert hallottam.
2023. szept. 4. 21:18
 5/16 anonim ***** válasza:
91%
Zárt osztályra nem raknak egy sima iszogatásert, az hóttziher. Kellett ott meg lenni másnak is szépen.
2023. szept. 4. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
49%

Engem egy intenzív osztályos kezelés után raktak át. Felállni nem tudtam, feküdni is alig már. Wc nuku és pelenkáztak

Nos az első éjszakám egy csipogó ekg géppel meg egy órdító f*szfejjel telt el nagy nehezen a folyosón! De ha az ekg nem ordított, akkor a vén f*sz ordibált hogy “mikor lesz már reggel”.

Egész reggel azon voltam hogy levigyenek a belgyógyászatra, elsőnek majdnem sikerült de végül kudarcot vallottam a kórtörténetem miatt. Betettek egy egy ágyas szobába nagy nehezen.

Végig sírtam a két hetet mert minden éjjel azt hallgattam hogy hogyan veri a faszát a vén g*ci a másik szobában. Enni muszáj volt mert valahogy vissza kellett szoktatniuk a kajára, nem akartak szondán keresztül etetni (teljesen érthető). De amúgy kaptam nutridrinket is, az volt a napom fénypontja mert az legalább finom is volt.

A gyógyszerezést meg hagyjuk

Egyszer kiborult a bili a reggeli viziten és sírtam hogy engedjenek ki mert nem birom.. kaptam frontint és antidepresszánst.. délutánig fel sem keltem..


Nehezen kibírtam, az is segített hogy velem nagyon aranyosak voltak a nővérek meg az orvosok. De a többi beteg kegyetlen volt

Tudnék még mit mesélni ezeken kívül.


Én személy szerint nem nagyon vagyok túl ezeken. Remegek ha meglátom a klinikát. Pedig eltelt egy év

2023. szept. 4. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
5 nem mondtam hogy sima iszogatás volt, azt mondtam hogy sima iszogatásnak indult.. és azzal kezdtem hogy tudom jól hogy az én hibám de azért ez nagyon kemény volt akkor is.
2023. szept. 4. 21:21
 8/16 A kérdező kommentje:
6 sajnálooom :((( együttérzek veled kb ugyanezt eltem at
2023. szept. 4. 21:23
 9/16 anonim ***** válasza:
68%
Meg szabad kérdezni, miért kerültél be? A többi válaszoló? Nem tűntök oda valóknak. Édesanyám öngyilkossági kísérlete után másnap haza küldték a kórházból, mert nem volt hely. Magánál sem volt még, úgy támogattuk ki.
2023. szept. 4. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Rengeteget ittam, begyógyszereztem magam mikor már jó részeg voltam majd kiálltam a 10 . tetejére és fenyegetőztem hogy levetem magam. Évtizedes elfojtások vezettek ide.
2023. szept. 4. 21:25
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!