Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichiáter és a saját betege,...

Pszichiáter és a saját betege, ha egymásba szeret, akkor milyen feltételei vannak annak, hogy együtt lehetnek , mint egy szerelmes pár?? Vagy ez egyáltalán nem is lehetséges??

Figyelt kérdés
2023. szept. 5. 18:46
 1/6 anonim ***** válasza:
71%

Lehetséges, amennyiben megszűnik a terápiás viszony, és átadja a beteget másik orvosnak.

Ettől persze még aggályos.

2023. szept. 5. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Miért aggályos??
2023. szept. 5. 19:30
 3/6 anonim ***** válasza:
71%
#2: mert a páciens érzelmileg kiszolgáltatott helyzetben van a pszichiáter számára, és ebben a helyzetben bízza rá magát, így nem egyenlő a viszony.
2023. szept. 5. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
De ha a pszichiáter mégis úgy dönt, hogy találkozik velem, és mesél az életéről, akkor utána már, Én is sok mindent megtudok róla. Mennyi időnek kell eltelnie ahhoz, hogy az orvos amikor át ad, egy másik orvosnak, és utána már nem Ő a kezelő orvosom, akkor mikor találkozhat velem??
2023. szept. 5. 20:42
 5/6 anonim ***** válasza:

Még mindig nem érted: alapvetően szakmailag probléma, mert a pszichiáter nem tud szakszerűen viszonyulni a pácienshez, ha ő párhuzamosan udvarolgat is már.

Ezért van, hogy - etikus - pszichológus egyáltalán nem vállal ismerőst.


Ha a pszichiáter nem kezel tovább, akkor onnantól kezdve ez nem releváns. Csak 1. én páciensként nem járnék olyanhoz, aki iránt többet érzek, mert nem tudok úgy megnyilvánulni 2. ha a pszichiáter kezdeményezne, felmerülne, hogy egy mentálisan gyenge embert akar kihasználni. Ezért lehetőség szerint én szakítanám meg ezt a viszonyt így a saját gyógyulásom érdekében, ami jóval fontosabb, mint egy kapcsolat.


Viszont Te még mindig ott tartasz, mintha törvény tiltaná az egészet...

2023. szept. 5. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Mert Én úgy tudtam, hogy tilos az orvos és betege közt a szerelmi viszony.
2023. szept. 14. 07:11

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!