Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi okozhatja a gyerekkori...

Mi okozhatja a gyerekkori traumám, más is van így?

Figyelt kérdés
Gyakorlatilag egy gyermekkori traumámra szeretnék választ, megoldást kapni, szeretném tudni hogy ez így mennyire gyakori vagy mi is ez pontosan. Megpróbálom érthetően és minél rövidebben kifejteni. 4,5 éves voltam, amikor gyermekorvost kellett váltanunk, mert az előző nyugdíjba ment. Külső elmondások szerint már a legelső találkozókor sem szólaltam meg, és ez így is maradt amig oda jártam, tehát 18 éves koromig + volt hogy iskolaorvosi vizsgálat előtt rosszul lettem. Gyomoridegem volt, remegtem ha csak megláttam. Sosem féltem az orvosoktól a vizsgálatoktól vagy a tűtől, emlékeim szerint nem bántott. Azóta ugye egy éve nem járok oda, de néha "összefutunk" az utcán, én pedig nem tudok túllépni rajta. Próbáltam leírni az érzéseimet, lefestettem, igyekszem elterelni a gondolataim, de időről időre visszatér, rémálmok kíséretében. Beszéltem iskolapszichológussal erről, de nem kaptam megoldást

2023. szept. 6. 18:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
A leírásodból az első gondolatom az volt, hogy talán korábbi traumádra emlékeztet, amiből csak az érzés jön fel. A második, hogy talán neked ijesztő volt az "átváltozás", tehát nem értetted, hogy az előző doktornénivel mi lett, nem köszöntél el, nem mutatkoztál be az újnak, mintha valami csalás lenne a dologban. Összeségében ennek a mélyére te tudsz leásni egyes egyedül, max. kísérhet egy jó szakember, de a válaszok benned vannak.
2023. szept. 6. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kommentet, ment a zöld pipa.

Hogyan tudnék "belemászni magamba"? Tényleg szeretném kideríteni, és lezárni. Nem tudom mennyire normális hogy 4,5 évesen nem sok emlékem van. Az érzéseket is csak azért tudom elmondani, mert azok megmaradtak. Azt kihagytam hogy a hangja, és a kinézete is ilyen hatással van rám, tehát nem kell személyes találkozó, elég egy fénykép, videó.

2023. szept. 6. 19:30
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Meditációs gyakorlattal gondolom, tudatmódosítók nélkül.
2023. szept. 6. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes nagyon, amit írsz, írom ezt óvónőként, akinek pont a négyévesek a kedvenc korosztálya. Ráadásul Waldorf-szerű pedagógiai módszerekkel dolgozó óvodából tudom, hogy a 12 éven aluli gyerekek leginkább testi tüneteket reagálnak trauma esetén, és alapból is nehezen értik meg a legérthetőbb dolgokat, mint hogy a régi elment nyugdíjba, ő meg az új.


Én még azt is hozzátenném az előző válaszló tanácsaihoz, hogy hipnózis is segíthet amúgy.


Az is jellemző erre a korosztályra, hogy minden más fontosabb nekik, mint a szavak, azaz az az energiák. Lehet, hogy az új doki nem mosolygott eleget tán és ezzel félelmetes volt neked?


Amúgy nem emlékeztet ő valakire téged? Édesapádra vagy nevelő apádra, szomszédra, ismerősre, nagybácsira, akárkire?

2023. nov. 1. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszát először is. Nem, nem hiszem hogy emlékeztet valakire, egyébként nem férfi, nőről van szó, bár szerintem ez mindegy. Az évek során volt egy két beszólása de én már jóval előtte féltem tőle, vagyis félek, merthogy 20 évesen így hogy már nem is az életem része még mindig üvöltve tudnék sírni ha rá gondolok. Valami nagyon nem oké. Később ha lesz rá lehetőségem mindenképp szeretnék pszichológussal beszélni erről, de élő szóban erről nagyon nehezen tudok nyílni. Ha gondolja nyugodtan írhat privátban ha olyan kérdése van amivel tud segíteni megköszönném.
2023. nov. 1. 12:53
 6/14 anonim ***** válasza:
Akkor nem lehet, hogy talán épp édesanyádra hasonlít? Vagy szomszéd nénire vagy óvó nénidre vagy nagynénire vagy valakire...? Nem emlékeztet téged senkire...?
2023. nov. 1. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Nem emlékeztet semmire, de tény hogy valami nem tetszik az arcberendezésén sem. Esküszöm nem ítélek külső alapján az élet más területén de itt minden zavar a személyével.
2023. nov. 1. 15:11
 8/14 anonim ***** válasza:
50%
Megértem, mert nálam is vannak ilyen gyerekkori traumák, bár nekem konkrétan negatív események vannak, amikre emlékszem is, illetve akkor még mindent füzetbe írtak, amit egyszer megtaláltam otthon és elolvastam, az jobban segített emlékezni. Az a baj, hogy szerintem ezeket sehogy nem fogod tudni eltörölni, egy hasonló szituációnál csak nagy akaraterővel tudod legyőzni, legalábbis nálam így van, de ez minden egyes szituációnál, nem szűnt meg sosem, pedig 20 éve eü-ben dolgozok, sőt a szakmám is intervenciós és ha rólam van szó, mégis gondban vagyok.
2023. nov. 2. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 NTBS ***** válasza:
Vannak hozzád hasonló emberek. Hogy nálad mi a gond, nem tudom.
2023. nov. 2. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem bántott téged valamilyen módon, csak nem emlékszel rá? Így véd meg az agyad. Ha valami történt, akkor lehet egy jó pszichológussal érdemes feltárnod, kemény lesz. Sokkhatás miatt előfordul emlékezetkiesés, de attól még érzékeled, hogy nincs rendben valami.
dec. 6. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!