Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan fogadjam el azt a...

Hogyan fogadjam el azt a tényt, hogy esetleg rosszul emlékszek az emlékeimre?

Figyelt kérdés
Már egy ideje szorgalmasan naplót írok, a fontosabb emlékeimet tehát igyekszem leírni ahogy történnek, de volt már olyan hogy nem írtam le és most, csak évekkel később írom le. Na most ezzel csak az a bajom, hogy számomra fontos az, hogy tudjam hogy mikor történtek az emlékeim (ezalatt azt értem hogy betudjam lőni hogy pl. 2020-ban vagy 2021-ben történt, ennél pontosabban nem akarom leírni), és mivel eléggé rossz az emlékezőképességem ez nem mindig sikerül. Vagyis hát, sikerülni sikerül, csak mindig megkérdőjelezem magamat ezzel kapcsolatban, és ez a rágódás nagyon tönkreteszi a közérzetemet. Tehát végülis a kérdésem az, hogy mit tegyek azért hogy ne rágódjak?

2023. szept. 7. 08:57
 1/4 anonim ***** válasza:

Hasonló helyzetben voltam, mert valami miatt 2021 októberétől 2023 márciusáig olyan szinten ment el a memóriám, hogy napi dolgokra nem emlékeztem. Brutális volt. Az oka azóta sem derült ki, egyik napról a másikra helyrejött. Addig számtalan orvos látott, egyik sem mondott semmit. Ja és 26 éves vagyok..

Ebben az időben az időm legnagyobb részét és a véges mentális energiámat az tette ki, hogy megállás nélkül a memóriámat teszteltem. Mire emlékszem, mire nem. Ha valamire emlékeztem, akkor egy kis időre megnyugodtam, ha nem, akkor jött a pánik.Ennél extrémebb, hogy sokszor tudtam, hogy emlékszem xy dologra, de mégis megkérdőjeleztem magamban. Pl.: tudtam, hogy tesóm barátnőjét hogy hívják, de a fejem megkérdőjelezte, hogy biztos jól emlékszem-e és tényleg úgy hívják-e, ahogy gondoltam. Ilyenkor pl. felkellett mennem facebookra és lecsekkolni, hogy tényleg úgy hívják-e, pedig tudtam magamtól is, de nem tudtam megnyugodni. Tudom, elég beteg.


Nem elkeseríteni akarlak, de ebből a körből nem lehet kijönni. Legalább is nekem nem sikerült. Megoldást az hozott, hogy amikor helyreállt a memóriám, szépen lassan eltűnt a folyamatos aggódás és tesztelés. És átérzem, pszichésen brutálisan leterhel ez az egész, és mivel leterhel, a memória csak annál rosszabb. Mivel az agy kapacitása véges, ha az egyik feladat erőforrást igényel, a másikra kevesebb jut.

2023. szept. 7. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A történelmet is mindenki másképp tanítja. Az agyunk néha csal a nekünk kedvezőbb vagy az általunk elvárt irányba, ez van.
2023. szept. 7. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Én is hasonlóan vagyok, de szerintem amiatt, hogy minden napom nagyon egyforma. Képi emlékeim nagyon nincsenek is, azaz nem látom azokat az eseményeket a fejemben, amik már megtörténtek. Eseményekre is csak úgy emlékszem, ha emlékszem, hogy tudom, hogy megtörténtek, és gondolkoztam vele kapcsolatban.

Egyébként a naplóírást fogom elkezdeni valószínűleg, és képeket fogok csinálni olyan pillanatokról, amik nem mindennapiak, vagy fontosak. Valamint az elektronikai eszközökről is le akarok mondani, mert lehet hülyeség, de szerintem ezek is hozzátesznek a memóriaromláshoz, ezért ritkán akarom használni. Inkább elkezdek sportolni, ha unatkozom.

2023. szept. 7. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Amikben nem vagy biztos, azokat szerintem hanyagold, akármennyire is sok emlékről van szó. Próbálj meg többször emlékezni arra, amiben biztos vagy. Ezentúl meg ha olyan esemény történik veled, akkor pedig írj naplót, olvasd vissza. Nap végén gondold át a veled történteket, szánjd magadra énidőt. Tudom, nehéz, főleg ebben a rohanó, stresszesebb életben, de egy próbát megér.
2023. szept. 7. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!