Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van valaki közületek akit...

Van valaki közületek akit molesztáltak gyerekként, ha igen hogyan tette túl magát rajta? Milyen mószerek vannak arra fel lehessen dolgozni?

Figyelt kérdés

Nem velem történt mielőtt bárki ilyesmire gondolna.


Valaki mással történt, még gyerekkorában, egyik közeli családtag által.


Az illető már felnőtt, mai napig szégyelli, egy időben bántotta magát, öngyilkossági gondolatai voltak.


Javasoltam neki már terapeutát, nem akar elmenni.


Mondta volt régebben pszichológusnál, de állítása szerint nem érezte jobban magát utána.


Mondtam lehetséges nem volt megfelelő szakember, és el kéne mennie máshoz.


Titeket kérdezlek, akik voltak hasonló helyzetben, hogy dolgoztátok fel, milyen szakemberhez mentetek?


Fel lehet ezt dolgozni valaha?


Nagyon rossz így látni őt, szeretnék neki segíteni.


Ilyen gyalázó kommentektől kíméljenek hogy ''minek avatkozol vele'', ''mi közöd hozzá'', ''törődj a magad dolgával'', ''mit foglalkozol vele oldja meg maga''.


Ugyan velem nem történt ilyen de el tudom képzelni milyen nehéz lehet, akár segítséget kérni is nehéz, beszélni erről, újra átélni, stb.


Nem olyan egyszerű ez, hogy az ember elmegy szakemberhez azt cső, a folyamat fájdalmas lehet, szembenézni vele.


Inkább segítsük egymást.


A hasznos, építő válaszokat köszönöm.



2023. szept. 7. 09:30
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Elmondtam egy korombélinek, de annyira látszott, hogy képtelen kezelni ezt, hogy többet nem beszéltem róla, csak nőrokonnal. Szerintem a legtöbbet azzal segíthetsz, ha te magad fel tudod dolgozni, amit megtudtál és hagyod, hogy a saját tempójában dolgozzon rajta, akivel ez történt.

Nem kérek privátot.

2023. szept. 7. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Egy évek óta tartó traumás állapotot nem egyszeri vagy kétszeri pszichológuslátogatás fog megoldani. Attól függ milyen mélyen van, érintett-e benne mondjuk a nem empatikus környezet, akinek hiába próbált beszélni a bántalmazott, csak elutasítást kapott, stb. Évek munkája a feldolgozás.

Engem/minket gyerekkoromban molesztált egy pótnagyapaszerűség. Mivel nem egyedül voltam érintett, és nem tudtuk olyan kicsiként, hogy ez mi akar lenni, egymásnak elmondtuk az unokatesókkal. Én pedig elmondtam anyának, aki intézte tovább. Tehát hitt nekem az anyám. Ez a legjobb gyógyír. Ha valaki elhiszi. Meg is szűnt a fogdosás, molesztálás.

Keressen olyan közeget, amelyik hisz neki. Annyi, de annyi anonim csoport van már, ahol találhat sorstársakat.

2023. szept. 7. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
11%
Engem is úgymond zaklattak egyik nő rokon de valahogy nem okozott semmi problémát bár arra emlékszem kedves volt mindig velem és belementem a játékába
2023. szept. 8. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
8%
Engem gyerekként Soros Gyuri bácsi molesztált, azóta rettegek tőle, és mindig a Fideszre szavazok, mert azok azt ígérik, hogy megvédenek tőle.
2023. okt. 20. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!