Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek hogy jobban legyek?

Mit tegyek hogy jobban legyek?

Figyelt kérdés

23 eves lany vagyok, egyetemre jarok es erdekel is az amit tanulo, mellette dolgozom kevesebbet hogy ne vegye el a tanulastol az idomet de azert penzem is legyen.Vannak igaz barataim, anyukamra mindenben szamithatok. Majdnem egy eve mar jarok pszicholgoushoz, megbizom benne es empatikus is, sokaig ereztem hogy segit es jobban is voltam viszont az utobbi egy honapban nagyon rosszul erzem magam… egyszeruen semmihez nincs kedvem… lassan mar aludni sem pedig az mindig jol esett azert ezelott. A barataimmal valo talalkozast mindig vartam, de mostanaban mar ahhoz sincs kedvem. Vagy ha lenne is akkor pedig szorongok hogy mivan ha terhelem oket a jelenlegi allapotommal teljesen lemegyek egy ilyen spiralba es csak jonnek a rossz gondolatok. Igy szokott kezdodni: rosszul erzem magam ezert ugy erzem nem vagyok jo tarsasag, esetleg valami aprosag tortenik ami miatt azt gondolom nem szeretnek velem lenni es rossz barat vagyok, majd nem irok nekik vissza mert rettegek hogy megbantom kket, elizolalom magam es otthon ulok egyedul, emiatt pedig buntudatom lesz ami miatt szinten megrosszabbul leszek es kezdodik az egesz elolrol…

Pszichologiai konyveket olvasok, probalok naplozni, kiirni magambol a gondolataimat, probalok mozogni de egyszeruen legtobbszor orulok ha lezuhanyozni van erom. Rengeteget vizsgalom magam es probalok korrigalni a viselkedesem es a dolgaimat de ugy erzrm megfojt ez az egesz es elveszi minden erom. Es nem tudom hogyan tudnek kikeveredni ebbol. A barataim elfogadoak es feltetel nelkul szeretnek, nem bantanak amiatt h depresszios vagyok en megis idegeskedek emiatt is… anyukamat se akarom mindennap felhivni zokogva hogy nem birom mar tovabb… neki is nagyon nehez mivel nemreg halt meg a nagymamam is… ez is nyomott az allapotomon. Bar jelenleg nem erzem higy szomoru lennek miatta de szerintem arrol van szo hogy nem engedi az agyam hogy felfogjam ezt az egeszet kulonben osszeomlanek.. a nagymamam nevelt fel kb anyukammal…

Parkapcsolatra es a szeretetre iszonyatosan ki vagyok ehezve, de ugy erzem jelenleg felre kell tennem ezt az egeszet.. amig nem rakom rendbe magam addig nem is fog jonni normalis ferfi az eletembe.. akik jottek eddig azok bantottak

Arra pedig vegkepp nincs lelki erom hogy egy instabil parkapcsolatba benne legyek.

Egesz nap csak sirok, ejjel csak nezem a falat es agyalok, orakon keresztul, mindenfele testu tunetem is van, folyamatosan beteg vagyok, legyengult az immunrendszerem is. Rettegek a sulitol is mert figyelemzavarral is kuzdok… teljes csodnek erzem magam, ugyerzem megfulladok, es hogy nem segit semmi es senki…

Nem tudom mit tegyek.. fojtogat a siras is mikozben ezt irom…

Kerlek irjatok valamit szerintetek mit tegyek

Antidepresszanst nem akarok szedni..



2023. szept. 11. 21:52
 1/7 anonim ***** válasza:
84%

Hat figyelj, ha nem akarsz antidepit szedni annak ellenere hogy depressziosnak vallod magad, akkor pszichologus minimum nem?


Egyebkent elmehetsz pszichiaterhez aki diagnosztizal egy pszichologussal egyutt. Felirja a receptet te meg eldontod hogy kivaltod.


De ezt nem azert mondom, hogy ezt elkezd csinalni. A gyogyszer ha felirjak plane egy rendes orvos aki torodik veled akkor vedd be. Te dontesed igen, de ha mar elmentel, toltottel ezzel idot, esetleg ki is fizetted, akkor vedd be.


Es legalabb egy felderitett diagnozist hogy mi a gond es meg tudod mutatni a pszichologusnak aki aszerint kezel majd specifikusan. Ezert is lenne jo a pszichiater.


Ez magatol nem fog rendbe jonni. Amugy mi a bajod a gyogyszerrel?


De te dolgozol meg tanulsz es nemtom csuszol? Az azert eleg jo, de persze van olyan hogy funkcionalis depresszio, szoval lehet elersz eredmenyeket de teljesen sz*rul vagy lelkileg, tudom milyen erzes, de nekem mar a tanulastol is, az alvastol ahogy neked is, mindentol elment a kedvem. Vagdostam magam, meg... na mindegy. Tegyel meg mindent hogy ne oda juss ahova en szerintem, az lenne a legjobb neked.

2023. szept. 11. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Azert nem szeretnek gyogyszert szedni mert ugy erzem hogy ez a problema besoprese a szonyeg ala

Az antidepi addig hat amig szeded

Ha egyatalan hat akkor, de kozben szaz mellekhatass van.

Abbahagyod akkor pedig lejonni rola kva nehez…

Ezt szeretnem elkerulni

Raadasul sokan meg rosszabbul vannak mint elotte.

Ettol szorongok.. sajnos ezzel nem tudok mit csinalni. Az pedig hogy diagnosztizalnak az ugy erzem hogy csak egy cimke. A pszichologusom kezel de o azt mondta hogy ez szerinte nem uti meg a depresszio azon fonat amit lehet diagnosztizalni.

Ugye ez regebben volt, en utana lettem rosszabbul. Szoval igen dolgozom es sulizom mellette… de szenvedek mint az allat…

Ugyhogy en ertem hogy mindenki ezt nyomja hogy gyogyszert kell szedni, de szeretnek hinni abban hogy meg lehet oldani ezt tabletta nelkul is, csak en meg nem jottem ra…

2023. szept. 11. 22:26
 3/7 anonim ***** válasza:
47%
Ne is szedj ilyen szereket, minden barátnőm, aki szedte, tök eltorzult a testük. Háj mindenhol, egyiknek harmincévesen olyan a bőre, mintha 50 lenne, fura mozgásaik lettek… miközben egyiknek se oldotta meg az alap problémáját.
2023. szept. 11. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Mit tegyek? Annyira el vagyok keseredve…egesz nap csak sirok…
2023. szept. 11. 23:50
 5/7 anonim ***** válasza:
46%
A diagnózis levakarhatatlan stigma amúgy, még ha lenne is valami diagnosztizálható vagy ahhoz hasonló tüneted, akkor is jobban jársz, ha nem sütik rád. Szerintem menj el családállításra. Engem mindig átlökött, amikor beragadtam az önismereti munkában. Ott jönnek jó felismerések, amik ezáltal, meg az ezt követő önismereti munkád által elveszítik a hatalmukat feletted.
2023. szept. 12. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
59%
Hát, én orvos nem vagyok, de ha szeretnél dumálni írj rám, aztán legalább nem kell félned, hogy megbántasz egy barátodat, és hátha ettől jobb lesz, hogy néha kiöntheted magadból a rossz dolgokat, ha ennyiben tudok segíteni, én ezt szívesen teszem.
2023. szept. 12. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
63%

Szia!


Az írásod alapján nincs Veled baj, értelmes és szerethető lány vagy!

2023. szept. 14. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!