Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit lehet tenni ha a suliban...

Mit lehet tenni ha a suliban jön rám a pánikroham?

Figyelt kérdés
Nem vagyok benne biztos hogy ez pánikroham-e de eddig csak otthon voltak ilyen dolgok de ma a suliban is elöjött.Ültem órán és elkezdett ilyen álomszerűnek tűnni az egész mintha nem lenne valoságos.Elöször gyengén elkezdett remegni a kezem és vert nagyon a szívem és úgy éreztwm nem kapok levegőt.Utána óra után hogy elvonultam hogy ne lássanak elkezdett erősen remegni a lábam és a kezem is nagyon erősen.Ez kb eltartott olyan 10-15 percig hogy ilyen erősen remegtem.Mit lehet ez ellen tenni hogy ne jöjjön ilyen rám?Milyen módszerek vannak erre hogy elmúljon?

2023. szept. 12. 17:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
52%
Kivizsgáltatni magad.
2023. szept. 12. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
83%
Ez nagyon pánikrohamnak tűnik. Ha gyakori lesz akkor gyógyszer (SSRI antidepresszáns) és/vagy pszichoterápia.
2023. szept. 12. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
67%

A panikra(rohamra) nincs sok modszer.


Vagy lemeditalod mondjuk egy egyetemi prezentalasnal ahol 400 ember figyel (sok sikert a meditalashoz kozben) es ebbol lesz vizsgajegyed vagy kibirod de... hat azt sokan tudjuk hogy kozel lehetetlen. Hangremeges, aztan masra figyelsz, szivveres, szapora legzest hallod, besipol a mikrofon, izzadsz, ezt tobbiek latjak elkezdenek nevetni meg latod hogy rolad beszelnek hogy "szegeny" meg ilyenek.


En ezt mar ateltem. Rohadt kellemetlen volt. Szerintem gyogyszerezes eloszor Xanax vagy nem szelektiv beta blokkolo (nem olyan pl mint a metoprolol), hogy megszokod a helyzetet mellette pszichologus.


Ez ilyen amikor beindul a biologiai szimpatetikus idegrendszered, erre hiaba meditalsz kozben, meg hogyan? "Bocsi most meditalnom kell mert panikrohamom lesz". Ezt sosem ertettem. Utana oke, meg elotte is, de amikor elo kell adni akkor fix elo jon (nekem).

2023. szept. 12. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Az a baj ,hogy elég fiatal vagyok és nem hiszem,hogy szedhetnék gyógyszert.A szüleim meg nem érdeklem ezért nem vinnének pszichológushoz.


Kitartást 3-as

2023. szept. 12. 19:52
 5/15 anonim ***** válasza:
33%
Ne haragudj, de akkor mi erdekli a szuleidet ha te nem?
2023. szept. 12. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Hát velük sose lehet ilyen dolgolról beszélni mert szerintük nekem nem lehet bajom
2023. szept. 12. 20:08
 7/15 anonim ***** válasza:
74%
Az legalabb jo hogy te rajottel hogy valami nem jo egyebkent. Kesobb amikor felnossz ez maradjon meg. De hihetetlen hogy a szulo nem kepes ilyenket elfogadni, tanitani, foglalkozni a gyerekevel.
2023. szept. 12. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
49%
Na ez a durva. Van egy olyan felnőtt a környezetedben, akiben bízol és fordulhatsz hozzá segítségért? Iskolapszichológus?
2023. szept. 12. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Nincs mert suli pszichologushoz is szuloi engedely kell
2023. szept. 12. 21:16
 10/15 anonim ***** válasza:
49%
Nem. Ez nem igaz. Nem kell hozzá engedély.
2023. szept. 12. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!