Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hol tudnék online beszélni a...

Hol tudnék online beszélni a pszichológusommal?

Figyelt kérdés

Lassan egy éve járok online a jelenlegi pszichológusomhoz, viszont itthon elő állt egy olyan helyzet, ami miatt egy jó ideig biztos nem fogok tudni vele beszélni.


Eszembe jutott viszont, hogy vannak-e olyan helyek pl. kávézó, könyvtár vagy bármi ahol el lehet picit vonulni és alkalmas lenne erre a célra, hogy ne kelljen abbahagyni erre, a kb. néhány hónapra.


Tudnátok ilyen helyeket mondani Budapesten?



2023. szept. 13. 12:37
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ebben az esetben az "online" helyett személyes ülés lenne a jobb. Könyvtárban nem lehet hangoskodni, sok helyen sokan vannak, bele hallgatnak vagy kamerafelvétel készül, így nem lehet hatékonyan dolgozni.
2023. szept. 13. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Sajnos a pszichológusom többszáz km-re rendel személyesen, máshoz pedig ha nem muszáj akkor nem mennék.


A könyvtár csak egy példa volt természetesen, és persze ez igaz, hogy nem lehet hangoskodni, csak mint ötlet merült fel, hátha van olyan is ahol vannak elszigeteltebb részek.

De lehet ez miattam bármi más is, ahol nem hallanak.

2023. szept. 13. 12:52
 3/9 anonim ***** válasza:
58%
Egy kávézó vagx egy nagy de csendesebb meki vagy starbucks eldugott sarka megfelelhet
2023. szept. 13. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Kávézóra én is gondoltam, de egy olyat sem ismerek amelyiknek lennének eldugott beülős részei.


Csendesebb mekiről és starbucksról meg főleg nem tudok.

2023. szept. 13. 16:47
 5/9 anonim ***** válasza:
76%

Keleti pu starbucks felso emelete nem csucsidoben

Vagy podma cafe nyugatinal galeria

2023. szept. 13. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
75%
Bármelyik eldugott, nyugodt park.
2023. szept. 14. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

5, Ezt a nyugatinál lévő kávézót megnézem, köszi.


6, Parkra már én is gondoltam, de azok közül sem ismerek kisebb forgalmút, és az is csak akkor lenne jó amíg még jó idő van és nem esik.

2023. szept. 14. 14:02
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Az en pszichologusom sohasem menne bele, hogy kavezokbol meg parkokbol jelentkezzek be. El sem tudom kepzelni, hogy hatekonyan lehet ugy dolgozni.
2023. szept. 23. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Ismerek olyat, aki a kocsijába beülve szokta ezt intézni egy nyugodtabb/kihalt környéken leparkolva. Ha nincs kocsid, akár egy megosztós autó, vagy egy ismerőstől elkért kocsi is jó lehet. Főleg, ha eleve olyan helyen lakik, ahol nincs nagy forgalom, csak annyira kell kölcsönadnia, hogy az ajtót ki tudd nyitni és beülhess.


De akár a lakást is kölcsönkérheted egy ismerőstől, ha vannak olyan barátaid, akikkel vagy olyan jó kapcsolatban. Amíg ők dolgoznak, te felugranál egy órára, hogy nyugiban tudj telefonálni.

Esetleg cserébe elmosogatsz, vagy kitakarítasz nekik, ha egy ilyen ajánlat érdekelheti őket. Ha ők amúgy otthon lennének, akár azt is megbeszélhetitek, hogy akkorra időzítesz, amikor épp vásárolnak, kutyát sétáltatnak, vagy akármi miatt nincsenek otthon (vagy ők időzítik az ilyesmit úgy, hogy neked is jó legyen).

Nyilván a ki nem fejtett "körülmények" miatt az kevésbé opció, hogy a saját családoddal próbálj hasonlóban megállapodni.


Ismerek olyat, aki elmegy sétálni egy kevésbé forgalmas környéken, pl. külvárosi kis utcák, néptelenebb erdő, stb. Itt nyilván nagyobb probléma az időjárás, de azért Magyarországon nem szoktak olyan őrületesen elvetemült időjárási körülmények lenni. Fülhallgató a füledbe, hogy halld, max a telefont kell magad elé tartani, hogy lásd, ha videó chatben vagytok, de lehet akár csak hanggal is. Egy esernyő és esőkabát, esetleg egy nylon zacskó a telefonhoz megoldás lehet eső idején is. Monszunra nem nagyon kell készülnöd, havazni egyre inkább alig szokott.


Esetleg néptelenebb plázák és épületek jöhetnek még szóba, mint például a Bálna, vagy akár egyes parkolóházak, bár ott a vétel rosszabb lehet.


A kávézók és hasonló terek azért nem túl ideálisak, mert még ha nem is akarnak kihallgatni, akkor is hallhatják, amit mondasz és ez könnyen nagyon kínossá tud válni, ha olyan a téma.

(Ez egyébként még a parkokkal, vagy akár utcákkal is előfordulhat.)


Ugyanezek miatt a coworking közösségi irodák és hasonló alternatív munka terek is kevésbé ideálisak. Ilyen helyeken inkább tárgyalókat lehet általában bérelni és azok hang szigetelése is bizonytalan lehet, márpedig körülötte mászkálnak az emberek általában.

Előfordulhat, hogy van ilyen helyen egy személyes "telefon fülke" bérlési lehetőség. Ennek talán érdemes utána nézni, de szerintem inkább multik iroda házaiban jellemző, nem annyira coworking helyeken.

Pont a napokban láttam olyan modern irodában készült képeket, ahol egymás mellett sorakoztak az egy személyes, üveg ajtós "telefon fülkék", hogy mások zavarása nélkül lehessen online meetingelni.


Esetleg még a nagyobb alapterületű romkocsmáknál lehet érdeklődni, hogy a délutáni/esti fő szezonon kívül volna-e mód náluk egy eldugottabb, elszeparáltabb helyet találni, ahol a kis forgalom idején nem nagyon jár senki, de téged azért beengednének oda telefonálni 1-1 órára.

Emlékeim szerint a Szimplának és a Grundnak is vannak ilyen félreesőbb, akár teljesen különálló helységei is.


Végső megoldásként megpróbálhatsz olyan helyeken kérdezősködni, ahol pszichológusok szoktak irodát/helyet bérelni maguknak, hogy egy üres órában kibéreld lényegében ugyanerre a célra, csak nem te mennél pszichológushoz, hanem az online pszichológus jönne hozzád a kibérelt helységbe. Ha esetleg csak pszichológussal tárgyalnak ilyesmiről, akkor a dokiddal egyeztetve megkeresheted őket a nevében, hogy tulajdonképpen ő bérelje ki a helyet a veled folytatott beszélgetéshez, csak ő személyesen nem megy oda, csak online, te meg a bérlés szempontjából ügyintézőjeként majd elintézed az anyagiakat.

2023. szept. 27. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!