Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Rendszeres droghasználat...

Rendszeres droghasználat okozhat maradandó mentális betegséget (depresszió, bipoláris zavar, skizofrénia stb.)?

Figyelt kérdés

2023. szept. 17. 20:02
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
röviden és tömören: igen, okozhat
2023. szept. 17. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Igen, persze.
2023. szept. 17. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Révén, hogy tudatmódosító szerekről beszélünk, igen okozhatnak.
2023. szept. 17. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
86%
Igen. Az hozta elő nekem.
2023. szept. 17. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
ha van az adott mentális betegségre hajlama az embernek (akár közvetett, akár közvetlen okok a hajlamra), a drogok segíthetnek előhozni ezeket
2023. szept. 17. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
41%
Szia. Úgy gondolom, a droghasználat már következmény, nem ok. Nagyon sok helyről jön az infó, hogy a droghasználat lefelé tolja a lejtön az embert. Minél kevésbé fogadja el valaki a figyelmeztetéseket, jótanácsokat, annál nagyobb az esélye a kipróbálásnak, majd sokaknál jön a rabság, a rossz következmények. Lelkileg sérült ember könnyebben "menekül" a drogozásba az élet nehézségeiből. Ha nehéz az életed, van segítség. Akarod? Írd ide, válaszolok.
2023. szept. 18. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
88%
Igen. Már a fű is előhozhatja például a skizofréniát. Innen is csókoltatom az ordítozó nagy kövér embert, hogy igen, Róbert, a fű is le tud építeni.
2023. szept. 18. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Régen szakoldalakon olvastam ennek utána, mert van egy ismerősöm, aki mentális gondokkal küzd, antidepresszánst is szed, családi anamnézisben is vannak mentális gondokkal küzdő emberek és mellette heti 1-2x szokott füvet szívni.


Mondtam neki, hogy erről olvastam kutatásokat, hogy skizofrénia ki tud alakulni. De nem nagyon érdekli, azt mondta nem hisz benne.


Én úgy vagyok a dolgokkal, hogy amiket meg lehet előzni azzal ne packázzunk, de mindenki úgy éli az életét, ahogy akarja.


Nekem már az is nagy visszatartó erő volna, hogyha azt mondják, hogy 100 embernél 1 előfordulhat. Ha pont az az 1-lesz az adott illető, aki a statisztikát gyarapítja, akkor tökmind1, hogy a többi 99-nél semmi sincs.

2023. szept. 18. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Igen.Én ismerek is ilyet...nagyon durván pánikbeteg lett.
2023. szept. 21. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
82%

Az arra hajlamos embereknek bármilyen tudatmódosító szer okozhat mentális betegséget (az alkohol is).

Aki nem hajlamos rá annak nem fog okozni, de okozhat mást (nem mentális betegséget).

2023. szept. 21. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!