Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez előfordul bipoláris zavarban ?

Ez előfordul bipoláris zavarban ?

Figyelt kérdés
Nagyon érzékeny vagyok külső ingerekre. Úgy értem,hogy egy beszélgetés nagyon le tud hangolni vagy éppen nagyon felpörget. Van olyan is hogy libabőrös leszek annyira jól érzem magam. Meg olyan is,hogy csak fekszek csukott szemmel és semmihez nincs kedvem. Ez egy napon belül sokszor változik. Olyan is van,hogy annyira depis vagyok ,hogy izzadok. Hallottam olyanról hogy szuperézékenység. Magamra ismertem nagyon. Ez előfordul bipoláris zavarban ? A kritika is borzaszto érzékenyen érint.Nem tudom mi történik velem,de egyre rosszabb. Alig tudok aludni mert legtöbbször nem is vagyok álmos. Figyelem mások viselkedését és az enyém teljesen más. Van mikor hiányzik a társaság,de van mikor meg ki se mozdulok. Nem tudom irányítani önmagam, a gondolataimat. Mi lehet ez ?
2023. szept. 17. 20:19
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Ja meg olyan volt és van is,hogy beképzelem hogy sokan engem néznek,kibeszélnek.
2023. szept. 17. 20:22
 2/15 anonim ***** válasza:
14%
Vércukor-háztartásod rendben van? A leírásod alapján fel-le szánkázik a vércukorszinted nap közben. Igyekezz folyamatosan alacsonyan tartani helyes táplálkozással.
2023. szept. 17. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
89%

De inkabb hipchonder vagy.


A bipolaris nem ilyen egyaltalan. Ha az altalad "felporgott" allapot azt jelentene, hogy azt hiszed repulsz es leugrasz szerencses esetben az asztalrol beverve mindenedet (de volt aki ablakon ugrott ki), vagy azt hiszed hogy lehallgatnak, hallucinalsz hangokat vagy latsz dolgokat amik nincsenek ott, a porges az nem annyi hogy "libabor" hanem kimesz az utcara uvoltozni, dobalgatsz dolgokat, szinte euforikus hangulatod van de ilyenkor mar pszichotikus vagy - ez mania Bipol I fokent. A bipol II kicsit enyhebb.


Ez a manias allapot tarthat napok tol kezdve hetekig, aztan egy olyan cseszett mely depresszio, hogy ezt a kerdest most le se tudtad volna ilyen reszletes irni, vagy irni. Nem is lett volna kedved, nem is lett volna kedved belegondolni, semmihez nem lenne kedved. Aztan ujra mania, aztan megint ilyen depersszio. Ez lehet rapid ciklusu vagy ritkabb.


Amit te leirtal, 1% vagy 2% koze van a bipolarishoz.

2023. szept. 17. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
A cukrom kicsit magas.
2023. szept. 18. 04:56
 5/15 A kérdező kommentje:
Viszont ahogy olvastam én bipoláris 2es lehetek ultradián ciklussal. Ami azt jelenti hogy nekem csak ugymond hipománia van ami gyengébb a mániánál. És egy napon belüli váltásokkal. Van nálam is olyan hogy még ide írni se tudnék a depressziotol.
2023. szept. 18. 15:11
 6/15 anonim ***** válasza:
88%
Egy pszichiaterrel beszeld ezt meg. Sine morbo es viszont latasra.
2023. szept. 18. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
57%

Sok mindenben hasonló a helyzetünk

Sajnos ez többféle tünet lehet egyszerre

2023. szept. 20. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

En bipoláris vagyok.

De ez lehet más inkább mert bipolarisoknak nem változik napi többször a hangulata hanem hetente, havonta inkább. Meg ennél több tünete van.

Legjobb lenne egy pszichiáterhez elmenni ő tuti biztos megtudja állapítani mi lehet ez

2023. szept. 23. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
A bipolárisnak van hogy egy napon belül változik a hangulata. Ezt ugy hivják hogy ultradián ciklus. Szoval nem kell okoskodni. Kérdeztem valamit
2023. szept. 23. 17:46
 10/15 anonim ***** válasza:

A Borderlinenak változik naponta többször.

Ha valaki nem azt válaszolja amit a fejedben eldontottel attól nem kell hiszti rohamot kapni 😃

Mint említettem fentebb, fordulj pszichiáterhez ő többet tud mondani annál mint anonim fórumon akárki, mivel ezt tanulta 10+ évig.

Csak nehogy szegénynek is ezt a reakciót told majd le 🤭

2023. szept. 24. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!