Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Testképzavaros vagyok, ha...

Testképzavaros vagyok, ha mindenkit vékonyabbnak látok magamnál?

Figyelt kérdés

Jelenleg 163 cm és 72 kg vagyok, nő. A legmagasabb súlyom 83 kg volt. Éppen adom le a többit is.


Úgy gondolom, indokolatlanul bántottak sokat. Például a suliban ugyanennyi centihez voltam 60 kiló körül és én voltam a dagadt akinek zsírleszívásra kéne mennie. De oké, tudjuk be annak, hogy a gyerekek gonoszkodni akartak. Ami még rosszabb, hogy családban is kaptam/kapok bőven bántást. Exemtől is kaptam, illetve egy másik exem barátjától, meg az előző munkahelyemen két kollégámtól. Ami meg nem konkrét bántás, csak kis célzás, az párom anyjától és nővérétől jött (jaj xy milyen dagadt, aztán vagy 20 kilóval lehet könnyebb, mint én).


Eljutottam oda, hogy szétnézek az utcán és csak és kizárólag vékony nőket látok. Vagy kifejezetten vékonyak, vagy normál alkatúak, de mind csinosabb nálam. Ha látok is nagyobb darab nőt, az idősebb. Viszont ez lehetetlen objektíen nézve, hogy ne legyen nálam senki Magyarországon kövérebb.


Sajnos az is itt van, hogy amikor 61 kilós voltam, akkoriban volt egy srác, akivel valami alakult, viszont elkezdte mondani, hogy mennyit zabálok, látszik a fejemen, hogy milyen csodálattal nézek a sütikre, csodálkozik is, hogy nem lát egész nap sütizni, és amikor mondtam, hogy dehát nem is eszem sokat, akkor nem hitte el, mondogatta, hogy persze persze. Emiatt úgy gondolom, hogyha lefogyok egy normál súlyra, akkor se leszek vékony. Igen, már van párom, nem random paliknak akarok megfelelni, de ha bántást kapok 61 kilósan is, akkor mennyinek kell lennem, 50-nek? Igazából az alapvető cél a 60 kg körüli lenne, de néhanapján elkeseredek és akkor örülnék, ha 4-essel kezdődne a súlyom, mert arra soha senki nem szólna be nekem többet, hogy dagadt vagyok.


2023. szept. 19. 14:37
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem fordulj pszichológushoz. Nem feltétlenül mondanám testképzavarnak, kicsit másról van szó. Abban hasonlít, hogy nem megfelelő a kapcsolatod a saját testeddel. Úgy tűnik nekem, hogy valahogy eltorzult a világlátásod a súlyoddal kapcsolatban. Attól még, hogy beszólnak valakik, ez nem téged minősít, hanem őket. És hidd el, negyven kilósan is kapnál beszólást.
2023. szept. 19. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Túl sokat foglalkozol a súlyoddal, és sajnos tülságosan ráállt a radarod a hozzá kapcsolodó kritikára is! Keress fel egy pszichológust. Sajnos te már kezdesz átesni a ló túloldalára. Számolj egy testsúlyindexet. Ha a normál tartományban vagy akkor nincs semmi baj a súlyoddal. Karban tarthatod magad, de ne gyötörd fogyokúrával!

Probáld meg elfogadni magad! És ne halld meg azokat akik sértegetnek! Kerüld el őket! Nem erdemlik meg azt sem, hogy rád nézzenek! A párod így szeretett beléd, akkor az a lényeg! Lehet ha jobban lefogysz màr gebe leszel neki és elhagy egy normálisért, olyanert amilyen voltál!


A rokonait meg szard le! Lehet csak simán mast akarnak a helyeden látni. Ha nem lakik a párod velük, akkor gyakorlatilag latniuk sem kell. Nem hogy meghald a mondókájukat...

Próbálj meg minél kevesebbet foglalkozni a külsőddel, szeresd magad, és ne azt lesd, hogy masok szerint milyennek kellene lenned, hanem érezd jól magad a bőrödben! Aki kritizál az nem barát, csak ellenség!

2023. szept. 19. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!