Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Orvosi utasítás nélkül elkezde...

Orvosi utasítás nélkül elkezdeni a szertralint? (antidepresszáns)

Figyelt kérdés
Párszor már írtam ide ki kérdést ezzel kapcsolatban. A pszichiáterem szórakozik velem mert nem akarja ki írni nekem a Szertralin-t amitől régen 3 évig semmi bajom nem volt. Vagy frontinnal akar tömni vagy pszichotikumot ad amitől majdnem meghaltam. Angliában éltem sokáig és ott adták a Szertralint ugyan ezek voltak a tüneteim, sürgősségire járkálás, kemény pánikrohamok, fulladás, eszméletlen magas pulzus és még figyeltem is a pulzusom állandóan tehát nagyon rosszul voltam. Megkaptam a gyógyszert és 3 évig semmi bajom nem volt. Már itthon vagyok és haza hoztam magammal egy doboz Szertralint amibe még van 19db amit ha elfelezek az 25mg és tudnám szedni több mint 1 hónapig. Szerintetek jó ötlet ez? Nyilván szólni fogok a házi orvosomnak, hogy elkezdtem szedni magamtól ezt a gyógyszert mert a pszichiáterem szórakozik velem. Ezt a gyógyszert egyébként nem lehet úgy abba hagyni remélem ha elkezdem szedni akkor kicsit kapcsol a pszichiáter, hogy én ezt szeretném mert ez segített nekem régen is. Ha esetleg mégse írná fel nekem ezt a gyógyszert ezek után sem akkor fel tudom jelenteni? Nagyon ki van a **** ezzel a pszichiáterrel és ez mind azért mert egyszerűen nem ÍRJA ki nekem azt amitől jól voltam régen. Vagy esetleg a házi orvos kiírhatja ha már szedem?

2023. szept. 22. 22:48
1 2 3
 1/30 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni, hogy régen 1x50mg szedtem minden nap. Most kezdésnek ezt elfelezném mert csak 19db van az nem sok, felezve is érni fog valamit szerintetek?
2023. szept. 22. 22:50
 2/30 anonim ***** válasza:
45%

Szerintem ne kezdd el, ha ennyire ellene van az orvosod. Mármint mi lesz ha elkezded, majd továbbra sem írja fel?


Másik orvossal konzultáció nem oldható meg esetleg?


A jelenlegi orvosodat viszont egyeltalán nem értem. Inkább ne szedj semmit, vagy frontint? Ez nekem nagyon nem logikus (nyilván én csak egy laikus vagyok, nem vagyok orvos, csak nem értem, hogy miért ilyen erős gyógyszert ír fel neked a "gyengébb" helyett)

2023. szept. 22. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Nem értem én se az orvost, hogy miért van ennyire ellene. Helyette felírt egy olyan gyógyszert ami pszichotikum gyógyszerek közé tartozik. Kint ugyan ez volt a bajom és semmi bajom nem volt utána azután, hogy elkezdem szedni a szertralint. Annyit kérdezett amikor elsőnek látott, hogy nem-e volt merevedési problémám mivel a Szertralin csinálhat ilyet de mondtam neki, hogy nem volt ilyesmi. Olyan gyógyszert írt fel ami skizofréniára és bipoláris mániára kell szedni nekem egyik sincs nem hallok hangokat a fejemben stb.. egy adagot be szedtem és majdnem meghaltam aznap hát nem fogok ilyen gyógyszert szedni. Másik orvoshoz nem tudok elmenni tb-re megyek.
2023. szept. 22. 23:24
 4/30 A kérdező kommentje:
Ez érdekes amúgy tényleg, hogy miért adott erősebb gyógyszert ha nekem a gyengébb is jó.
2023. szept. 22. 23:29
 5/30 anonim ***** válasza:
A ketileptet lehet 25 mg-ban is szedni. Minek 150?
2023. szept. 23. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
53%

Tipikus manipulatív személyiségzavaros, a kérdező. Nyilván a pszichiáter meg nem akar belemenni a játékaiba.

Jó esetben a háziorvos se fog.

2023. szept. 23. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
100%
Sehogyan sem tudod egyetlen orvosra sem ráerőszakolni, hogy a szakmai véleményével ellentétesen cselekedjen. Ezen felül van együttműködési kötelezettséged is az orvossal. Én nem szedném be így a helyedben azt a gyógyszert.
2023. szept. 23. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
Pár éve a háziorvos akart nekem Sertralint írni. Nem tudom, hogy most is írhat-e ?
2023. szept. 23. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:
6-os. Milyen játékról beszélsz te? Ha ilyen válasszal jössz ide inkább ne tedd nem vagy orvos. Te így látatlanban azt mondod, hogy manipulatív személyiségzavarban szenvedem :D Egyszerűen egy ördögi körben érzem magam mert ami régen hatott nekem gyógyszer miért ne szedhetném azt? Nekem az vált be és ennyi. Érdekes, hogy teljesen igaz az a tény, hogy itt Magyarországon tényleg azzal még van oldva az egész, hogy írnak fel az embernek egy jó nagy adag nyugtatót azt viszont látásra. Vagy le szedálnak annyira, hogy be kell feküdjél.. vicc ami itt folyik.. érdekes kint Angliában a házi orvosom írta ki az antidepresszánst itt meg úgy kezelik ezeket a gyógyszereket mintha méreg lenne. A frontin meg a társai azok a mérgek.
2023. szept. 23. 15:36
 10/30 A kérdező kommentje:
Mire gondolsz azzal kapcsolatban, hogy nekem is vannak kötelezettségeim? Mit kéne tennem? Be kéne szednem mindent amit ő gondol, hogy jó? Esetleg figyelhetne arra is amit én mondok neki mert nem hülyeségeket beszélek. Ugyan ez volt a bajom kint és jó volt 3 évig semmi bajom nem volt akkor minek nekem 15x erősebb gyógyszer ha nincs rá szükségem?
2023. szept. 23. 15:43
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!