Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi a különbség az elkerülő...

Mi a különbség az elkerülő személyiségzavar és a szociális fóbia közt ?

Figyelt kérdés
Szintem minden tünet illik rám mindegyikbe csak azt nem tudom,hogy melyik lehet. Szorongok és zavarba vagyok társaságba.Félénk,érzékeny vagyok a kritikára. Mindig meggondolom,hogy mit mondjak és senkit nem akarok megbántani és félek hogy engem megítélnek és nem fogadnak el.Van,hogy vágyok társaságra,de a szorongástol nem merek. Félek,hogy kiröhögnek. Vagy pl ha valaki mond valamit akkor elgondolkodok hogy biztos rosszat akar. Hogy rosszindulatbol mondta. Melyik lehet nálam a 2 közül ?
2023. szept. 23. 05:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
92%

Önbizalomhiány. Gyerekkortól alakul ki, nem volt támogató közeged. Sem a családod, sem egyéb környezet.

Nem tudsz frusztrációt viselni, ha valaki esetleg nemet mond, máshogy gondolja, kritizál.

Szüleid lehetnek ilyenek. Nem tanítottak meg magyarul az életre. Hogy az mindig szembe fog jönni. Azért, mert nem férnek hozzá az saját érzéseikhez sem. Bábszínházban nőttél fel. Ezen pszichoterápia segít.

2023. szept. 23. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
71%

Ja, és ne a neten olvasgass, meg diagnosztizálgasd magadat. A maximum csak aha-élményt ad. Pár pontban magadba ismersz. De valódi önismeret, önbizalom, támogató személyes közösségben épül. Sajnos jelenleg csak fizetős formában, mert a barátoknak sem tud az ember őszintén megnyílni. A barátoknak nincs ideje órákig csak hallgatni egy valós problémát.

Ha te azt mondod, hogy annyira eleged van a kollégádból, aki állandóan beszól, hogy legszívesebben megfojtanád, hogy reagál a környezet?

"Hogy lehet ilyet mondani?" "Te sem lennél akkor jobb", "Ne legyél már ilyen, más is kibírja", stb

A terapeuta azt mondja, hogy "Sajnálom, hogy így érez, biztosan nehéz lehet most ez" "Mit gondol, mi váltja ki ezt az érzést? Emlékezteti az a kolléga valakire esetleg?" És ez minden gyógyulás kezdete. Csak ez nem magyar, ki mond már ilyen asszertív mondatokat a másiknak. Ki hisz egyáltalán a másiknak?

2023. szept. 23. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
78%

Teljesen igazatok van. És ez már népbetegség nálunk magyaroknál.

Kérdező, nem tudom, hány éves vagy, de az önbizalomhiány a gyerekkorra vezethető vissza, akár a szülők, akár az iskolai közeg, megjegyzések, mások elvárásai stb. Ezeket mindenképpen érdemes szakemberrel felejteni. De tényleg dühítő, miért kell nekünk alapból fizetni olyan segítségért, amit empatikus jóbarátok is tudnának, csak olyan kevés van. Kereshetsz olyan fb csoportot, amelyet mondjuk egy coach vezet, és ott támogató közegre találsz, megoszthatod a problémáid, tanulhatsz a másokéból. Az önismeret hosszú és rögös út, nem mindenki indul el rajta.

Én ajánlanám neked (és mindenkinek) Csernus és Galla Miklós beszélgetését a youtube -on. A művész úr ékes példája annak, hogy lehet egy életet leélni úgy, hogy nem dolgozunk a problémáink megoldásán csak az elkerülésén. Nem oldjuk meg a félelmeinket hanem azok kikerülésére építjük fel a saját kis világunkat. Így is lehet élni. De nem biztos, hogy érdemes...

Te vágysz társaságra, csak félsz, szorongsz, hogy fogadnak el. Ez tulajdonképpen mindenkiben benne van kisebb nagyobb mértékben. Merj nyitni. Mindig csak egy kicsit. Kis lépésekben. Neked egy támogató közegre van szükséged ebben a fejlődésben.

2023. szept. 23. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
33%
Nem tudom, nekem is valamelyik (vagy mindkettő?) van. De nem igazán tudom megkülönböztni, melyik. Talán nem is érdekes. Azt hiszem már egy kicsit sok a kategória, ennyire nem kéne mindennek külön címke
2023. szept. 23. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Inkább az nem kéne, hogy neten olvasod és diagnosztizálod magad. Mert ugye könnyű amögé bújni, hogy hát nekem személyiségzavarom van, szociális fóbiám van. Ezzel el van rendezve az életed.

Holott ilyet csakis pszichológusi javaslatra pszichiáter diagnosztizálhat.

Amit te meg a kérdező csinál, az csupán menekülés. Két perc kiguglizni és felfedezni az aha élményt. Belenézni a valóságba viszont már 2 év terápia is lehet. És megoldani az fogja. Nem dr. Internet.

2023. szept. 23. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
33%
Egyáltalán nem bújok mögé. Ez nem az az eset, hogy hipochonderként egyből 10 féle bajom van egyszerre. Hanem éppen egy megvilágosodás érzés, hogy a bajomnak van neve, másoknak is van ilyen problémája. Nem pedig az van, hogy alapjaiban elcseszett vagyok, ráadásul egyedül vagyok ezzel. Lehet szidni az internetet. De ezzel kapcsolatban nekem éppen segített. Kevésbé érzem magam egyedül és kevésbé érzem magam defektesnek. De ugyanakkor nem is bújok mögé, hogy akkor nekem ez a bajom, sajnáljatok. Dolgozom rajta, nem mondtam, hogy nem. De ettől még olvashatok is róla. Fogok is. Ezáltal jobban megismerem magam, de másokat is, akik ezzel élnek.
2023. szept. 23. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nem vagyok önbizalomhiányos. Többre tartom magam mint sok buta primitív ember csak azt nem tudom hogy akkor mi lehet velem amikor nem tudok beilleszkedni
2023. szept. 23. 17:42
 8/12 anonim ***** válasza:
52%

Ha többre tartod magad, hogy akarsz beilleszkedni?

Aki nem fogadja el az embereket olyannak amilyenek és lenézi őket, az antiszociális.

2023. szept. 23. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Tök mindegy, hogy melyik. Menj és kezeltesd, ne pedig online dilemmázz!!


Egyébként nekem mindkettő van.

2023. szept. 24. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
és mint érintett, érted, hogy mi a különbség a két fogalom közt? Esetleg az egyik halmaz magában foglalja a másikat? Vagy?
2023. szept. 24. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!