Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért nem ad nekem a düh erőt?

Miért nem ad nekem a düh erőt?

Figyelt kérdés
Mindenki azt mondja nekem, hogy a düh erőt ad. Viszont, ha dühös leszek én megtörtnek, meggyötörtnek, szomorúnak és erőtlennek érzem magam. Miért van ez nálam így?

2023. szept. 27. 12:03
 1/6 anonim válasza:
0%
Mert a dühnek van több formája is
2023. szept. 27. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A düh valóban erőt ad, az adrenalin miatt.

De amit te magad is írsz hogy szomorú leszel, az már nem düh. Szóval te nem dühös vagy hanem szomorú.

2023. szept. 27. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sem ad. Vagyis legfeljebb annyit ad, hogy kb. 5 percre nagyon szigorú legyek, de már abban is elfáradok és nem érdekel tovább.
2023. szept. 27. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A szemelyisegtipustol is fugg, hogy a duh milyen hatassal van rad. Egyebkent en egy idoben sokat duhongtem, eleinte tenyleg segit, de taoasztalataim szerint a kronikus, allando duhosseg valoban tonkreteszi az embert. Mint ahogy az adrenalin se egeszseges, ha allandoan magas szinten van. Valaki irta ezt az adrenalinost...
2023. szept. 28. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
A düh a fájdalomra reagál. A szomorúság is. Ha az ember dühöng, az akkor tényleg erőt ad, ám az a régi mondás is igaz, hogy a harag lángja kívül és belül is éget, tehát nem érdemes gerjeszteni azért, hogy erőd legyen. Értő figyelemmel és empátiával fejezd ki legalább magadnak, de a szeretteidnek vagy nekünk itt is a fájdalmad okát, az segít feldolgozni, ne gerjessz haragot magadban, ha saját magától nem jön, örülj neki, mert ahogy előttem is írták, az utána sokkal kimerítőbb, nagy dühöngés nagyon le tud szívni! Nekem sajnos anyanyelvem a harag és így is többet dühöngök, mint szeretnék, mégis legyek bármilyen fáradt, mindig az fáraszt a legjobban, ha dühöngtem, tehát nem éri meg, arról nem is beszélve, hogy ki mindenkire lehet haragudni, az vissza is csaphat, ugye, fölösleges!
2023. szept. 28. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Mert nem vagy sith
2023. okt. 4. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!