Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kiknek okozott a scippa...

Kiknek okozott a scippa szexuális problémát?

Figyelt kérdés
Milyet? Mennyi idő után? És mikor múlik el? Tényleg lehet hogy örökre is bajok lehetnek az izgalommal, orgazmussal? Milyen gyakoriságúak ezek az esetek?

2023. okt. 3. 11:32
 1/2 anonim ***** válasza:
Nekem pl. okozott, a szedés alatt végig. Nem tudni, hogy mekkora arànyban marad fenn szexuális probléma a szedése után, ebben a témában nagyon homokbadugja a fejét a pszichiatria, csak néhàny éve tüntetik fel a betegtàjékoztatóba egyáltalán. De azért èlèg ritka lehet amikor tényleg komoly gondot okoz az abbahagyása után. Mondjuk Én pl. másodpercek alatt elmentem azutàn miután abbahagytam, ami szintén egy szexuàlis diszfunkció, de azért az enyhébb fajta és erre azert elég sokan panaszkodnak az SSRI-ok abbahagyása után férfiként. Ami a szedése közbeni szexuális mellékhatást illeti arról szintén nincsen közmegegyezés, a betegek kb 50-70% szazalékara teszik a szexuàlis mellékhatást tapasztalók arànyàt. Ebben benne vannak az enyhébb esetek is (pl csak lasabban mész el) és a komolyabbak (vágy megszűnése, erekció hiànya, orgazmus/nemiszerv érzèketlensége). Arról nincsenek statisztikàk, hogy mekkora szazalék lehet akiknél komolyabban jelenteznek ezek a mellékhatások, de biztos, hogy nem csekély (szóval nem ilyen 5%.) Legtöbb orvos nem figyelmeztet előre, részben azèrt hogy nehogy beképzelje a beteg ezeket a tüneteket, de szerintem ez nem kezeli felnőttként a betegeket. A te döntésed és felelősséged , hogy bevállalod e ezeket a kockázatokat, de tisztában kell lenned azokkal.
2023. okt. 3. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ja és tipikusan amikor elkezded szedni a teljes terápiás dózist akkor màr érezned kell a szexualis mellèkhatást ha van. Egy bizonyos részénél az emberknek pedig enyhül/megszűnik a szedés alatt is, de azért nem ez a jellemző
2023. okt. 3. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!